• |
ide | kryesore

Berisha: Rama tellalli i Beogradit në Europë, mbështetet nga Sergei Lavrov dhe Sorosi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
berisha

Sali Berisha komentoi aferën korruptive të inceneratorëve, tha se do bëjë gjithçka që Rama të mos ‘mbijetojë’ më në krye të qeverisë.


Kreu i selisë blu u shpreh se Rama synon vetëm vjedhjen dhe pasurimin e zyrtarëve të tij duke varfëruar kështu qytetarët shqiptarë.


“Nga një seri zhvillimesh dramatike, të cilat de fakto kanë rrëzuar Kushtetutën e vendit, kanë rikthyer monizmin e plotë i cili është i papajtueshëm me demokracinë dhe demokracia në kushte monizmi nuk ekziston, i cili në çdo vendim që merr vjedh pasuritë publike, buxhetin e shtetit, pasuron nomeklaturën e tij dhe varfëron qytetarët shqiptar.

Rama është bërë tellall kryesor i Beogradit në Europë, është bërë faktor destabiliteti në rajon me Ballkanin e Hapur, është vetëm Ballkan i Hapur për krimin, drogën, hegjemoninë serbe. Ka mbështetjen e Lavrov dhe George Soros.”- tha Berisha.3 Comments

  1. Duke shmangur vendimin për gjykimin e Salianjit, ai kërkon t’u thotë mbështetësve të vet, se kush është me të është i paprekshëm, dhe të gjithë do mendojnë se një gjykatë që nuk ka këllqe të ndëshkojë Salianjin, si do ketë këllqe të ndëshkojë Saliun.

    Provat janë sheshit. Ka 24 orë që riprodhohen pa asnjë drojë prej Sali Berishës. SHBA ka tridhjetë vjet që i ka identifikuar këto sjellje.Agjenti Bisturi rus flet per ruset e sorosit,lajthitja nuk ka brinj

  2. Edhe po te duash ti ta harrosh Berishen,nuk te lene kurvat mavi te shtepia. Ju ka ngel fiksim Saliu.

  3. Po destabilitetin ne rajon ku e pe ku e gjete?. Bullgaret qe duan eleminimin e indititetin Maqedonas i trajtove si miq te shqiptareve! Historia e Luftave Ballkanike, Lufta e Pare Boterore dhe e Dyta na tregojne se Bullgaret s’kan hezituar te vrasin e djegin shqiptaret masivisht dhe keto fakti ti i di. Shqiptareve te Kosoves ju premton shtetesine shqiptare kur e di mire qe nuk te lejon njeri dhe ke treguar se nuk e ben po tu veshtersua karjera jote politike! shqiptar injoroheni e braktiseni kete qenje negative.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *