• |
ide | kryesore

Inceneratorët/ Ky është çifti i 95-vjeçarëve që kanë kompani me vlerë 30 milionë dollarë (FOTO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, denoncoi sot fakte të reja për aferën e inceneratorëve.


Kryemadhi tha se janë disa kompani, që së bashku, kanë kryer evazion fiskal në vlera të mëdha parash. Mes të tjerash, kryetarja e LSI tregoi rastin kur një çift 94 dhe 95 vjeç kanë blerë një biznes 30 milionë dollarë.


Lexo më tej: Superskandali/ Zbulohet skema si ka vjedhur qeveria me inceneratorin e Tiranës 

Bëhet fjalë pikërisht për dy të moshuarit në foto, me emrat Thanas Çani dhe Haxhire Gurakuqi, të cilët rezultojnë me pasuri marramendëse.

“I gjithë sistemi ka funksionuar me një mbikëqyrje perfekte nga kryeministri. Nëse do kishim hetim tatimor që do hetonte do shikonte që frutat ekzotike janë shndërruar në asfalt. Të gjithë materialin ia kemi bërë gati prokurorisë së posaçme. Për të 24 kompanitë do të informojmë prokurorinë në mënyrë që ata të mos bëjnë asgjë tejtër, por vetëm të verifikojnë. Të verifikojnë edhe këta 94-95 vjeçarët që kanë blerë biznese 30 milionë dollarë”, tha Kryemadhi.

7 Comments

  1. O injorant po ju bashk me ate sali non graden ilir meten dhe monika kryemadhin i pit gjakut popullit o ndersira dhe keni fytyr dhe flisni ne emer te popullit ju qe slat gje pa zhvadur ju qe e qelbet kete vend kur ishit ne pushhtet hapi mir syt dhe shiko punet e mira qe po ben kjo qeveri dhe dil nga tuneli i sali non grades ilir metes dhe monika kryemadhit se je i infktuar komplet

 1. Ça behet keshtu ? Ku jetojme ? Kaq sylesh na pandehin ?
  REVOLUCION dhe prerje KOKASH mavi .
  7 Korriku duhet te jete i dhunshem dhe hakmarres .

  1. ju qent e sali non grades ti merrni te keqen qeveris nuk keni shanse ju ta rrezoni qeverin ju jeni te mbaruar dhe injorant qe shkoni mbas nje te vetekuri

   Dhe edi rama esht kryeminstri me i mire ne bote rrof partija Socjaliste rroft edi rama.

   ndersa ju qent e sali non grades ashtu u zvarritshit rrugeve dhe kurr mos ardhshit ne pushtet

 2. ore poajo kurva koreane e bandeambasadesameriqane ku eshte futur apo kushedi ku shkerdhehet ne ndonje resort te atyre te pakorruptuareve qe mbante ne krahe ne konferencen e te korruptuareve. ne cdozyrene cdo institucion ,ne cdo bashki te germosh sado pak do plasinqelbesirat sheshit.kyvend eshte zhytur ne krim .korrusion ,kurveri qeveri bashkepunimme mafjan e ambasadave me ne krye bandebordello ambasaden ameriqene.

  1. qeverija po punon qdo dit kurse ju injorantet rrugaçet ngelet duke share dhe aty ngelishit rrugeve si qener dhe kurr mos ardhshit ne pushtet

 3. Lapsi ket pun ka bashk me ca injorant te shaji te mallkoji te shpifi te genjeji te sajoji dhe te trilloji historira

  dhe ata qe shajin qeverin neper rrjete socjale jan njerez qe nuk duan te pagujin taksa njerez qe nuk duan te punojin njerez qe rrin Gjith Diten e han fara neper cepat e pallateve injorantet njerez pa kulture rrugaçet drogagjinjt bixhozxhinjt burgaxhinjt pllumargjinjt agallare pa shkolle qe jan pasuru me para te pista ish doganjere pijanecet dembelet hileqaret parazitet qe rrin Gjith Diten rrugeve dhe partija demokratike do bente mire ta nderronte emrin e partise nga partija demokratike tja ven emrin partija e shpifjes dhe injoraces

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.