• |
ide | kryesore

Nicki Minaj, kundër Kanye West: Klloun

-Instant, Paparazzi, Slider


Nicki Minaj ndaloi performancën e saj në New Orleans të premten për t’i dhënë një mesazh, Kanye West.

Gjatë performancës së saj kryesore në Festivalin e Kulturës Essence, reperja tha DJ-së së saj që të hiqte këngën “Monster”, një këngë për të cilën ajo punoi me West  në 2010.

“Unë jam “Monster” jashtë dhe ne nuk ndeshemi me kllounët,” i shpjegoi ajo turmës, përpara se të ndryshonte temën dhe të thoshte se donte “t’i bënte një thirrje New Orleans”.

Megjithëse, është e paqartë pse Minaj iu drejtua Ye-së gjatë setit të saj, disa fansa spekuluan se të dy kishin pasur një grindje. Ata besojnë se tensioni u krijua mes dramës që rrethon albumin e Ye-së me në qendër Zotin dhe publikimin e anuluar të këngës së tyre “New Body”.

Dy reperët fillimisht pritej të publikonin këngën në albumin e anuluar “Yandhi”, i cili u anulua dhe u zëvendësua me albumin e West “Jesus is King”.

Reperja foli në vitin 2019 për bashkëpunimin e shumëpritur të “New Body” me West, duke thënë për The Shade Room në atë kohë se ajo dhe Kanye nuk ‘po binin dakord për disa gjëra’

Nicki më pas pranoi se kishte një tension mes dy artistëve për shkak të këngës së tyre të papublikuar në një intervistë të shkurtit./Lapsi.al

 

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *