• |
ide | kryesore

Spoti tjetër i PD për 7 korrikun i dedikohet diasporës: U përzunë 600 mijë shqiptarë në 9 vite

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Partia Demokratike ka shpërndarë spotin e radhës në kuadër të protestës së nesërme që do të zhvillohet para Kryeministrisë dhe ai i dedikohet diasporës shqiptare.


“7 korriku, thirrja e diasporës për protestën në një spot. 600 mijë shqiptarë të larguar në nëntë vite. Shqipëria vazhdon të humbasë pjesën më vitale të saj. Shpopullimi i Shqipërisë nuk është një konspiracion, por një agjendë që shënon dramën më të madhe të vendit tonë – një dramë e shkaktuar nga humbja e shpresës dhe frika për të ardhmen”, thuhet në deklaratën e PD.


Sipas selisë blu diaspora përbën shtresën më të nëpërkëmbur nga qeveria, ndërsa thekson se tashmë ka një vizion konservator i përfaqësuar nga PD, që emigrantët shqiptarë e mbështesin dhe për këtë arsye i bashkëngjiten edhe protestës.

“Politikat e shpopullimit dhe një opozite e kapur shtynë intelektualët, shtresën e mesme, zanatçinjtë e rininë të braktisin familjet, komunitetin e pronën e tyre – gjerat më të shtrenjta për çdo individ. Por tani një drite shprese është ndezur dhe diaspora qëndron përkrah opozitës se vërtete. Diaspora përkrah vizionin konservator të Partisë Demokratike – e vetmja alternativë që mundëson ndryshimin e vërtetë. Komunizmi vriste rininë, intelektualet dhe fjalën e lire. Regjimi i sotëm i përzë nga Shqipëria, duke vrarë të ardhmen e atdheut tonë. Koha te ndalim te keqen sot. Nesër do te jete tepër vone! Në 7 korrik t’i themi jo agjendës së shpopullimit, të rikthejmë në atdhe shqiptarët e përzënë dhe t’i japim Shqipërisë një të ardhme!”, thuhet më tej.14 Comments

 1. Neser duhet te kete pjesmarrje masive dhe duhet medoemos te kete dhune .
  Derri do plumbin , gomari drurin dhe hajnat litarin .

  1. O plak po pati dhun ska pjesmarrje masive. O njera o tjetra. Popullsia normale nuk do dhun se i trembet dhunes dhe popullsia normale eshte masa.

   1. Dhe per ta plotsu mendimin, protesta me e suksesshme ishte ajo kunder armeve kimike. Nuk pati dhun po pati masivitet. Rama ska frik nga dhuna Po ka frik nga vota. Nqs behet thirrje per dhun duket sikur behet thirrje per bojkot proteste per masen.

  2. I paemër 06/07/2022 te 21:49 – Kush eshte derri? E ke fjalen per vete. Na thuaj kush je qe te te shpiem ne thertore. Nese nuk je derr dhe je gomar, atehere do te te vejme ne shpine drute por nuk jemi nga ata qe varim apo rahim gomaret. Ka pune plote per ty.

 2. Shikoni emisionin e grevethyesit Fevziu , shqiptaret nuk kane leke per buke te thate ai bene emision se ku do ti kalojne pushimet shqiptaret . Ptuuuuuu o tullac kurve

  1. Po ne stinen e veres aty e ka mendjen njeriu o tu mbyllte se ka ter vitin qe punon e kursen ta coje familjen diku per pushime

   1. Petrika i ke përparësitë për së mbrapshti…. Kesaj i thonë fshati digjet kurva krihet.

    Prandaj mendohu mir kur flet, gjendja është shum shum më keq se sa pasqyrohet.

  2. I paemër 06/07/2022 te 22:28 – injorant dhe inatcor. Ne qofte se nuk te pelqen emisioni atehere ndro kanalin dhe shiko filma porno. Nuk jane pushimet per idiote si puna jote. Vazhdo me mallkime dhe shpifje. I ke nga babai shpirteror Berisha

  3. Fevziu duket kjartazi se ka marë përsipër të zëvëndësojë emisionin e ERTV në emisionin e tij “Opinion” e të dublojë daljet propogandistike të Veliajt në ekranet televizive dhjetë herë në ditë.

 3. Pavaresisht shkopinjeve nen rrote qe po bene qeveria e superhajdutit rama , neser kushdo qe ka mundesine duhet te jet ne proteste . Edhe ndonje qe kanje pune le ta shtyj e te jete ne protest . Protesta duhet te jete masive dhe e dhunshme dhe vrastare per ridhjerjen . Kete here kesaj kaste hajdutesh te politikes duhet ti dridhen leqet e kembeve .

  1. I paemër 06/07/2022 te 22:35 – psikopat cmendime. Te jete e dhunshme per te ardhur ne qeveri non-gratas, ideatori i piramidave spekulative, I recolucionit te 1998, Gerdecit, i droves se Lazaratit, kryeshpifesit numer nje ne Shqiperi. A thua se diaspora Shqiptare nuk mban mend.

 4. une jam larguar nga Shqiperia ne kohen kur Salih Plehu bridhte me FIAT-in e ministrise se puneve te brendeshme neper Tirane pra ne 1990 bashke me 3000 shqiptare te tjere Salih Plehu po ai ka mbetur nje spiun i sigurimit shtetit dhe agjent i Serbise po sot mendon se eshte bere demokrat Ujku vetem qimen nderron, zakonin nuk e harron

 5. Mu sme perzuri njeri po ika vet kshu qe mos na cani karin flisni ne emrin e te gjitheve, bythqira bathoresh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *