• |
ide | kryesore

Baton Haxhiu për protestën: As vetë Rama s’e kishte parashikuar. Berishës sot i jap dorën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Baton Haxhiu deklaroi në emisionin “Opinion” se nuk e pëlqen Berishën si politikan, por sot nuk ka çfarë t’i thotë më dhe i jep dorën, pasi është vështirë që një njeri të organizojë tubime të tilla.


“Një fjalë e kam. Ia jap dorë. Ia jap dorën për këtë pjesëmarrje. Nuk e prisja. Ka kohë që nuk më pëlqen si politikan, por ia jap dorën sot. Vështirë që një njeri të organizojë tubime të tilla. S’kam ça i them më. Do flas për tubimin se kam analizën time. 


Sot, njeri që politikisht nuk e dua, por i jap dorën për atë çfarë ka bërë. 

Askush s’ka besuar.” – u shpreh Baton Haxhiu.

Një moment ndërhyri moderatori Blendi Fevziu duke thënë se edhe Edi Rama bëri një tentative për t’a eklipsuar mitingun, por Haxhiu iu përgjigj duke thënë se: “Mendoj se as vetë Rama dhe stafi i tij nuk e kanë parashikuar. Edhe medialisht dhe strategjikisht mediat kanë gabuar që kanë bërë një ekuilibrim”. 

©Lapsi.al


25 Comments

  1. Me malok e mbushi mer dak jo me qytetare. Qytetaret i ke neper klube apo plazhe. Jo se jane kunder protestes po se si bashkohen nje proteste te udhehequr nga nje dinosaur i pjerdh qe ndiqet nga provinca e fshataresia injorante.

   1. O Alidems, po cfare qytetari te duket vetja ty mor trim. Ali Demi ka qen i mbush me dele, me lope me jevgj e me katunar Tirone deri ne vitet 90.
    Masanej ata maloket Shqiptare jane si ty e si une. C’faje kane ata qe kane lind ne maj te malit?

   2. O Alidems, te qifsha bythen me kake , kush je ti mor te shkerdhefsha gruan qe na i ndake njerezit ne malok dhe qene te sperma si puna jote demek, o shurranjos .
    P.S nga nje jugor qe Ali Demin e ka dajen e babait.

   3. Aq ne hava i ka hedh mohimi i realitetit sorroistet sa jane gati te bejne be e rrufe se realiteti si ky qe materializoi Berisha s’eshte i vertete, dhe njeriu me mish e gjak qe mori pjese aty eshte zombie.
    Sorroistet jane per spital psikiatrik por ne vend te zene shtratin, kane zaptuar pultin e komandimit.

 1. do ti japesh doren Salih Ram Berishes se mblodhi 4000 maloke ne bulevard? HIHIHIHIHIHI Jane 1 milion shqiptare qe votojne Edi Ramen o koqe

  1. Nje milion debila qe pranojne te vidhen,te dhunohen ,te denigrohen nga banda mavi me duket e pa besueshme.Do ishte katastrofike per kte vend,mos u mburr me nje mashtrim te tille,apo s’beni dot pa demagogji.
   Ky eshte vetem fillimi,pas demaskimit te kalit te trojes qe na la ne gjume,do e shikoni milionin qe pretendon.
   Nuk ka kthim pas.

  2. Po ku ishin 4000 more burre, as 3000 nuk ishin. Aq sa Spiropali u merzit se iu duken pak meshkuj qe mund ta kaleronin. Donte pak me shume

 2. Lal Zdromsi nuk u paska dhene sot sufllaqe trollave te call centrave te ridhjerjes per te komentuar ketu kunder protestes masive. Edhe nese do donin ta benin ne vazhdim u’a prishi skemen Batoni kryesufllaqisti i qeverise me kete deklarate. Nje shprehje thot, se kur ania mbytet minjte e braktisin te paret.

 3. Ja mo fillun sufllaqistet. E braktisi anijen Batoni, por jo lali eri me floten e tij te zdromsave, se pa pushtet shkojne te biruca me gjithe ato zullume miliardash nga taksat tona.

 4. Sali Berisha i izoluar, i dërrmuar dhe i pashprese për të udhëhequr sërish Shqipërinë, kërkon të hakmerret ndaj gjithkujt për izolimin e tij, për burgosjen për së gjalli të tij dhe familjes së tij, si familje hajdutësh dhe minues të demokracisë.Krefja e rralles qe batoni i ben shpellkareve te salihut

  1. Ne nuk ftojmë persona që janë objekt – dhe kjo nuk ka të bëjë vetëm me personin në fjalë – por ne nuk ftojmë persona që janë objekt i një situate të veçantë përkundrejt Shteteve të Bashkuara, domethënë, pa akses në territorin e SHBA” – tha ambasadorja.

   1. Te shkedhevsha ty dhe nexhin e ameriqise, o i paloqe i ores 08:28! Vendos populli o kar, jo ameri…qia nonen!

 5. Keta analistet me paga milioneshe prej vitesh nga inceneratoret, Sorosi apo qeveria pohuan sot se nuk prisnin proteste kaq masive.

  Keshtu u shpreh Baton Haxhiu, ndersa Minxhozi tek Dita renkonte, sepse Shqiperia qenka kthyer 10 vite pas, pasi qytetaret mbeshteten thirrjen e Berishes per proteste kunder qeverise. Qesharake!

  Jane aq larg realitetit sa nuk kuptojne qe popullit i ka vajtur thika ne palce, por nuk kishte opozite, te cilen e blene, trysnuan apo frikesuan qe Rama te qeveriste i vetem e rehat.

  Kjo ndodh sepse jetojne ne realitetin virtual te Kryeministrit dhe jo ate te Shqiperise.

  A mund te quhen gazetare, apo jane thjesht mercenare mediatike ?

  1. Po pse Minxhozi e Batoni jane zeri i qytetarve. Nje pyetje kam çfare kane bere ne jete keta te dy? Thjesht kane shitur menderet per para. Problemi qendron se mediat kombetare jane te kapura nga pushteti dhe nuk pasqurojne reagimin qytetar dhe interesat kombetare.

 6. Fillio te batohet dhe Bastoni i Ramazon dylberit mavi. Ata qe dolen jane shqiptare dhe jo maloke o te qifsha rracen mer qafkuq tastiere. Harrove ata qe solli Toma me 21 Janar apo tu duken europiane ata ty.Fundi po ju vjen prandaj gjebi vrime e futuni se me fustane e minifunde do kaloni kufrin si Moz cigarja

 7. Batoni beri dhe nje deklarat te forte ne studio ke Fefziu qe Erjon Veliaj nese fiton zgjedhjet si krietar bashkie ne 2023 ai nuk mundet te futet ne Zyre nga Berisha.
  Nuk è di Ku e nxori kete konkluzion z. Haxhia

 8. O stanishiq ta qifshin jevgjit e serbise familjen
  O pusht i ulet.
  Asnje shqiptar spranon te shkerdheje fisin tend prej spiuni te serbise.
  As vete serbet Nuk shkojne me kurvat e spiuneve te tyre.
  Ptuuuuu bushterr e pafytyre ti dhe ai kurva qeros qe te fton ne emision per hesap te rameshurres.
  Neveri

 9. ky baton haxhiu eshte nje injorant dhe nje agjent i regjur i serbise, por me mut se ky jane ato media te shqiperise qe e promovojne kete idiot e halabak

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.