• |
ide | kryesore

Fotot/ Çfarë nuk u pa nga protesta e 7 korrikut

Kryesore, Lajme

Përveçse ishte një nga protestat më të mëdha të viteve të fundit, mitingu i PD-së në 7 korrik, kishte të fshehur edhe disa mesazhe që nuk u panë në ekran gjatë transmetimit live por që u kapën nga sytë e fotoreporterëve të shumtë që e ndoqën atë.  Përpos mesazhit zyrtar: “Shqipëria në rrezik, mos thuaj çme duhet mua”, përtjej kolonës zanore  “Një hap përpara (Rikthimi)’ të knduar nga Renis Gjoka dhe Big Basta, gupe të ndryshme mes protestuesve kishin vendosur të manifestonin me slloganet e tyre…


Lexo me tej:


PD shpërndan pamjet me dron: Ja sa qytetarë protestuan sot kundër Ramës (VIDEO)

“Rama është brand…në korrupsion” lexohet këtu sipër. Një tjetër protestues mbante një pankartë “Iku koha e rrufjanëve”, ndërsa dikush me tej “Shqipëria në rrezik, mafia e Soros non grata”. Në anglishte shkruhej : “lufto sot për një të nesërme më të mirë. Mesazhi më i drejtpërdrejtë ishte : “Boll vodhe IK”. ©Lapsi.al

Image

 

'Washington Post': Mijëra shqiptarë i bashkohen opozitës në protestë

 

Kush janë deputetët kundër Berishës që iu bashkuan sot protestës (Emrat)

Baton Haxhiu për protestën: As vetë Rama s’e kishte parashikuar. Berishës sot i jap dorën

Associated Press pasqyron protestën e opozitës: Në shesh mijëra mbështetës


18 Comments

 1. parrullla më përfaqësuese ishte ajo “Laprak-Paskuqan-Babrru, toka është e shenjtë, mos e prek”.

  Është ironike në fakt, por ato zona përfaqësojnë dramën e vërtetë të Shqipërisë, pasi ata erdhën dhe zaptuan tokat, që tani thonë se i kanë të tyret dhe po ua grabit shteti për ndërtimin e rrugëve.

  1. “Parrulla më përfaqësuese” ishte diçka tjetër, vjedhja, krimi dhe tradhtarët.

   Ndërsa ke të drejtë për zaptimin e pronave, zgjeroje pak shikimin, kishte edhe parrulla të tjera me vend, që ti nuk i përmend. Shqipëria nuk është vetëm Babrruja, njerzit kanë plot halle të tjera.

 2. Prandaj, për të larguar frikën, foli me marrëzitë e tij, duke tjerrur fjalë dhe sharje pa kuptim mendor.

  Kurse të korruptuarit e lartë të Shqipërisë që kishin qenë dikur në shtet me Saliun, i mërziti shumë frika e Saliut, sepse sigurisht që, ajo frikë, i ka trembur edhe ata, brenda pyetjes: ku është revolucioni?Po shpellkari shqiperia qe sheh ti nuk ka hallin e salihut qe per bythen e vet ju ka perdhunuar trute qe ne ngjizjen tuaj

 3. Revanshi dhe gjuha e helmët e Sali Berishës ndaj atyre që mendojnë ndryshe nga ai, nuk e bën atë të ndryshëm nga Sali Berisha që bënte paqe dhe marrëveshje, p.sh. me Fatos Nanon dikur. Në tjetër i shpallur “armik” i madh, me të cilin u puth pa të keq më pas
  Veçse këtë herë, me një PD që e përçau dhe sakatoi, siç deshi dhe për aq sa e do, e vetmja fitore e Sali Berishës është ajo ndaj “armiqve të brendshëm”, si në komunizëm.

 4. Pjesmarrja nje rreng manipulativ i cdo proteste. Pjesmarrje nukleare e perralla te bajatosura non gratas . Me aq pjesmarrje Shtepia e Lirise i rruan bishtin Edi Rames. Mashtruesi plak kerkon ti heqe memorjen shqiptareve. Primitivisht shpall amik kundershtarin politik sic ben gjithmone kur eshte ne opozite dhe perbetohet se do ndeshkoje ligjerisht te korruptuarit e maxhorances me ne krye Kryeministrin. Keshtu ka thene per Nano Padrinon, Ilir Floririn, Xhuvel enveristin, Duken e klanit te Zemunit dhe te tjera folklorizma dhe me te ardhur ne pushtet Berisha i dyte harroi gjithcka dhe i beri keta miq dhe bashkepuntore te ngushte. Tani Berisha i trete apo plaku non grata perbetohet si mashtrues i pandreqshem se do ndershkoje Edi Ramen kur te vi ne pushtet…. ndoshta ne boten tjeter por ta besosh ate eshte me shume se papergjeshmeri per te ardhmen e shqiptareve, eshte krim qe i bejme femijeve tane.

 5. BODRUMI I KOMENTUSEVE KUQALE DUKET NE KOMENT QE JANEBIJE KURVI,SHPIF E SAJO SE NDYJME REALITETIN, MASKOJME BANDITET RILINDAS, E VEHTEN E TREGONI QE JU PELQE VJEDHJA, DROGA, MASHTRIMI E HIPOKRIZIA. KENI MBETUR NE ATE GRYKE GJERIZI QE KENI DALE, POR KOHA KODOSHEVE PO VENITET, DHE KUJDES SE CDO GJE DO E PAGUANI.TINEZIA,KODOSHLLEKU TUAJME IDIOTIN HAJDUT,E KULISHI LAL ERIN PO DRIDHEN.THIRRINI MENDJES, EDHE JU U VJEDHIN, OSE EDHE JU INI HAJDUTE. QENI LEH ATJE KU USHQEHET.

  1. Sekretar partie fanatik i kurvit ka qene mashtrusi juaj i Vicidolit o njerez me sindromen e skllavit. Lavdi Zotit per njerezit e lire.

 6. Ajo që më habit më shumë se çdo gjë tjetër ne përceptimin e politikës nga shoqëria shqiptare, është mosheqja dorë nga adhurimi i kultit të individit, fetishizimi i liderit.
  I kam ndjekur pothuajse të gjitha të ashtuauajturat “foltore” të Berishës.
  Pothuajse në të gjitha këto “foltore”, Berisha është kritikuar nga të rijtë që i vinin në dukje se pak i ka kushtuar vëmendje politikanëve të rij,
  Po ashtu të persekutuarit nga regjimi enverist , ja kanë thënë hapur se shumë pak ka bërë për ta në kohën kur ka qenë në pushtet.
  Ish pronarët gjithashtu e kanë quajtur shkaktarin e abuzimit me pronat private që me ligjin e famshëm të ndarjes së pronave.
  Një tjetër grup , kur e dëgjonin që sulmonte Bashën si “pengu i Ranës”, thuajse ja thonin copë se Basha ka qenë pemgu tënf.
  Ndërkaq , në çdo “foltore” nuk kanë munguar kasketat e vjetra që koha i flaku tej për pa aftësi apo edhe për abuzime , sidhe një grup permanent që si me komandë thërrisnin njëzëri njëlloj si dikur për Enverin :
  “O Sali o hero, gjithë Shqipëria ty të do! ?????????
  Pasi dëgjonte kritikat e sipërpërmendura, Berisha ngrysej për një moment, e mandej , bënte “autokritike” të stilit komunist, duke kërkuar falje për gjithë “gabimet” e tij të “vockëla” duke quajtur gradualisht si gabimin e tij më të madh, besimin e vlerësimin që i kishte bërë Bashës.
  Nga fundi i foltoreve, haroi fare që të merej me abuzimet e Ramës në vjedhjen e taksave të shqiptarëve e veçanërisht të votave, por si të keqen më të madhe filloi të cilësojë ish ministrin më të suksessshëm të qeverisë së tij, Lulzim Bashën duke i adresuar epitetet e Ramës, Metës e deri në akuzat e Tao Pallës për te.
  Si me komandë, grupi permanent i brohoritësve, përpiqej të sfumonte çdo kritikë e të ndizte atmosferën me thirrjet se Berisha është një hero që e dashka gjithë Shqipëria duke injoruar faktin se këtë “hero” e detyruan të japë dorheqjen një miion vota të shqiptarëve në zgjedhjet e 2013-tës.
  Sigurisht që edhe Basha , ndonëse në opozitë, mund të kritikohet që duke qenë lideri i një koalicioni të madh opozitar, nuk ariti të rrëzoje dymetroshin.
  Ama Berisha humbi pushtetin duke qënë vetë kryeministër e fitoi PS e nuk mund të pretendonte se ja kishin vjedhur votat.
  Basha pas tre mandatesh të Ramës si kryetar bashkie i Tiranës, ishte i vetmi kandidat i së djathtës që fitoi ndaj PS.
  Përderisa është pranuar nga të gjithë opozitarët, përfshirë edhe Berishën e bile është denoncuar edhe nga mediat më të mëdha të botës se qeveria Rama ka bërë kërdinë me vjedhjen e votave me paratë e drogës në të gjitha zgjedhjet, përse na dilka si “humbës i madh” në ato zgjedhje, vetëm një person, Basha ?
  Sepse tek shqiptarët është ngulitur mendësia e kultit të individit, bajlozit politik që i ka në dorë të gjitha.
  Përse u detyruan Bashën kolegët e tij të kryesisë së PD që të jepte dorheqjen duke ja lënë të gjitha fajet atij për zgjedhjet, e durojnë kultin e Berishës që flet me mburje vetëm për unin e tij apo në vetë të tretë për “Sali
  Berishën ?

 7. Për të mos u keqkuptuar nga ndonjeri se po e quaj Berishën si të keqen më të madhe për Shqipërinë, po shtoj shkurt se politikani më negativ i 3 dekadave të tranzicionit , e shpresoj mos ardhtë kurrë një lider i tillë, është karagjozi Rama.

 8. “Edhe perlat që prodhohen në thellësi të oqeanit, në vetvete janë infeksion i midhjeve. Ata njerëz në protest janë perla. Sali Berisha vijon të jetë infeksion i rëndë i politikës dhe shoqërisë shqiptare” Shpellkari ekselent i salih karaxhic berisha rikthehet Xixa djali qe i mban cdo nate shishen qe salihu babai natyral i tij te shurroje dhe nje kampion e con ne shtepi qe ta ruaj per diten qe Qeni salih do te ngordhe

 9. Sekretar partie fanatik i kurvit ka qene mashtrusi juaj i Vicidolit o njerez me sindromen e skllavit. Lavdi Zotit per njerezit e lire.

 10. Qijini robt me rishkerdhim me rrac qima patronazhista , kush ka vjedh dhe rivazhdon te vjedh , shpartallojani familje e ca i ma pragu , lug e pirunje ti sekuestroj , me kuc e Mac kur i thon labet .

  1. Në protestë ndodhej vetëm një flamur “armik”.

   Jo rastësisht, edhe ai me kokë poshtë (mbrapsht).

   Sipas Kushtetutës amerikane: “Flamuri mbrapsht simbolizon kapitullim dhe nënshtrim”.

   Durim çuna, durim se keni bërë llogaritë gabim.Kujdes Haliperidolin e salihut se do beheni si ai duke uluritur neper rrugicat e tirones o shpellkare e cecene te salihut

 11. Patronazhisti Kreshnik, do te qerasi Ramsi me kaka kola mos u bo merak.

  Pershendetje nga ekrani, Kreshnikut dhe tan kreshnikat, cupi, ngjala, zheji etj rrogtar e servila me kengen
  Rammstein – Amerika (Official Video) @youtube.com/watch?v=Rr8ljRgcJNM

 12. Prandaj zben me Berisha. Fjalimet qe u mbajten ne protest nuk ispironin asnje pervec atyre qe kan qen gjithmon te ispiruar pavarsisht se ca thuhet. Kjo protest ishte deshmi qe me njerez te vjeteruar, me fjalor te vjeteruar dhe me mentalitet te vjeteruar nuk i bind dot me shqiptaret. Edhe pse mund te jen gjera te verteta, jan degjuar aq shum sa nuk emecionojn me njeri. Opozita ka nevoj per lidership te ri, ka nevoj per njerez qe jan me afer rinis. Saliu ispiron, po sipiron vec militantet, mirepo militantet nuk kan qen problem per ti ispiriar, gjithmon gati jan. Ka arrit puna te thon vertet karlliqe qe zbehin edhe te vertetat. Sot dhendri Sales shkruante qe fajin per protestat ne Srilanka na e paska Veliaj. Tani qe veliaj eshte mashtrus, pazarxhi e hajdut e dim, po keto qe thot dhendri i Berishes vetem militantet mund ti hajn (biles jo te gjith militantet). Deku folur keshtu ai i ben nder Veliajt, pasi njerezit jo-militant fillojn e ven ne dyshim edhe ato te verteta te temershme per te cilat Veliaj ka vertet pergjegjesi penale (psh inceneratoret). Nuk ispiron me doktori, se rrezon dot Ramen. Nqs doktorit vertet i dhimbset opozita, duhet te hap krohun e te gjej nje person te zot, jo nje zar te rradhes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.