• |
ide | kryesore

Johnny Depp, këngë dedikuar Amber Heard

-Instant, Paparazzi, Slider

Sipas një raporti, Johnny Depp po përdor albumin e tij të fundit për të kënduar për fitoren e gjyqit të tij të diskutueshëm për shpifje kundër ish-bashkëshortes Amber Heard.


“Mendoj se ke thënë mjaft për një natë ”, këndon ai në diskun që ka bërë me kitaristin legjendar britanik Jeff Beck, i cili do të dalë të premten, raportoi Sunday Times.


Depp shkroi dy këngë në album, të titulluar “18”, me Beck. Meloditë duket se zbulojnë se si Depp mund të jetë ndier gjatë gjyqit  që ekspozoi jetën e trazuar bashkëshortore të çiftit.

“Po të kisha një monedhë, nuk do të të arrinte në dorë”, thotë ai në një rresht tjetër të këngës.

Aktori  iu bashkua kitaristit, në një sërë datash turneu në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar në qershor. Pas dy këngëve të Johnny , pjesët e mbetura të albumit janë këngët e kopertinës, duke përfshirë “Caroline, No” nga Brian Wilson e Beach Boys dhe “Venus and Furs” të Lou Reed nga Velvet Underground.

Jashtë karrierës së tij  të aktrimit, Depp ka një histori të gjatë në muzikë. Së fundmi ai njoftoi se do të shkojë në turne verën e ardhshme me supergrupin e tij rock “Hollywood Vampires”, i cili përbëhet nga Depp, Joe Perry, Alice Cooper dhe Tommy Henriksen./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.