• |
ide | kryesore

Jason Alexander shpallet i pafajshëm pasi tentoi të prishte dasmën e Britney Spears

-Instant, Paparazzi, Slider

Ish-bashkëshorti i Britney Spears, Jason Alexander, është deklaruar zyrtarisht i pafajshëm pasi u përpoq të prishte dasmën e saj muajin e kaluar, ka mësuar Page Six.


Ai u deklarua i pafajshëm për të gjitha akuzat, duke përfshirë një akuzë të krimit për ndjekje me një dënim të mëparshëm për dhunë në familje dhe tre akuza për kundërvajtje për shkelje të rëndë, refuzim për të lënë pronën private, vandalizëm dhe bateri.


Miku i fëmijërisë së Spears – i cili ishte i martuar me këngëtaren për dy ditë në vitin 2004 do përballet vetëm me një akuzë sepse ai ishte në provë për një rast të palidhur jashtë Tenesi në kohën e krimeve të tij të supozuara në Kaliforni.

Seanca e radhës për cështjen është një konferencë paraprake e planifikuar për në 2 gusht.Ai mbetet në burg në vend të garancisë prej 100,000 dollarësh dhe përballet me pesë vjet burg nëse shpallet fajtor.

Në orët para dasmës së Spears dhe Sam Asghari më 9 qershor në pronën e saj Thousand Oaks, Kaliforni, Alexander anashkaloi sigurinë dhe dyshohet se hyri në shtëpi duke transmetuar drejtpërdrejt në Instagram.

Sipas një prej rojeve të sigurisë së Britney, ai u përpoq “shumë herë” për të hapur derën e mbyllur të dhomës së gjumit të saj në katin e dytë të rezidencës, por nuk pati sukses.

Departamenti i Sherifit të Qarkut Ventura iu përgjigj sulmit të supozuar dhe arrestoi Jason, duke konfiskuar një kuti prerëse dhe sende të tjera nga zotërimi i tij. Menjëherë pas arrestimit, artistes iu dha një urdhër ndalimi ndaj ish-it të saj dhe  ajo pushoi ekipin e saj të sigurisë./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.