• |
ide | kryesore

Zjarri në Vlorë, reagon Meta: Mos i paguani më inceneratorët

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti në detyrë i Republikës Ilir Meta ka reaguar për zjarrin në Malin e Çikës në Vlorë që sipas tij po shkatërron hektarë pyje, pasuri publike.


“Për fat të keq, Qeveria që paguan çdo ditë mijëra euro për mafien e inceneratorëve, vijon të mos shpenzojë as 1 cent për të shtuar fondin për mbrojtjen nga zjarret.


Lënia në mëshirë të fatit të pasurisë natyrore dhe moskokëçarja përballë kërcënimit serioz të shëndetit, jetës dhe pronës së qytetarëve është tronditëse!

I bëj thirrje të gjitha institucioneve përgjegjëse qendrore dhe vendore, Ministrisë së Mbrojtjes dhe Agjencisë së Mbrojtjes Civile të ngrihen në këmbë, të marrin në dorë situatën dhe të reagojnë me urgjencë!

E konsideroj kriminale mosnxjerrjen e mësimeve nga e kaluara dhe mosveprimin në kohë në lidhje me zjarret!” – shkruan Meta në Facebook. ©LAPSI.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.