• |
ide | kryesore

Zbulohet “shtëpi bari” në Ohër, në pranga edhe dhëndri i kryebashkiakut të Pogradecit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Mediat në Maqedoni raportojnë për një operacion të madh anti-kanabis të policisë në qytetin e Ohrit ku janë arrestuar 10 persona. Sipas Alsat, mes të arrestuarve është edhe dhëndri i kryebashkikut të Pogradecit, Ilir Xhakolli.


Operacioni u krye në fshain Orovnik të Ohrit ku u zbulua një “shtëpi bari”. Brenda saj u kapën 3 000 rrënjë kanabisi, 100 litra vaj kanabisi si edhe 600 kg kanabis i thatë, gati për tregtim. Vlerësimet e para të policisë maqedonase flasin se vlera e drogës së konfiskuar është shumë e madhe.


Godina ku u gjet “shtëpia e barit” ka qenë e regjistruar si filial i kompanisë Greenego 2018 nga fshati Drsllajcë i Strugës, por nuk ka pasur licencë për prodhim të marihuanës.
Në Maqedoni lejohet rritja e kanabisit, por me leje të posaçme nga organet shtetërore.2 Comments

  1. Normale , mese normale per sektin antishqiptar mavi , nuk mund te nddhte ndryshe . Nese nuk do ishte rilindas do te perbente çudi .

  2. Po ky kryebashkiaku i Pg ka aq shume para saqe mbush apartamente plot me.kartmonedha. Ka qe ne 92 doganjer dhe.biznesmen. ama vetem varrin mund ta beje prej floriri se ne boten tjeyer nuk konvertohet paraja me parajsen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *