• |
ide | kryesore

Ndryshon sërish çmimi i karburantit në vend

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pëson sërish ulje çmimi i karburantit në vend. Bordi i Transparencës ka publikuar sot çmimin e ri për naftën, benzinën, ndërkohë që për gazin tarifa mbetet e njëjtë.


Siç shihet dhe nga shifrat, çmim i benzinës është ulur me 3 lekë, ndërsa i naftës me 2 lekë.


Si ka ndryshuar çmimi: 
-Çmimi dje i naftës ishte 240 lekë/litri dhe sot është 238 lekë/litri

-Çmimi i Benzinës ishte 221 lekë/litri dhe sot është 218 lekë/litri

-Çmimi i gazit ishte 69 lekë /litër dhe sot ngelet i pandryshuar

Çmimet e sotme: 

✅Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit gazoil i standardit SSH EN 590 të jetë jo më shumë se 238 lekë/litri, ndërsa i shitjes me shumicë jo më shumë se 226 lekë/litër.
✅Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit benzinë e standardit SSH EN të jetë jo më shumë se 218 lekë/litri,ndërsa i shitjes me shumicë jo më shumë se 206 lekë/litër.
✅Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit gaz, të jetë 81 lekë/litër edhe i shitjes me shumicë 69 lekë /litër.

🗓Çmimet e caktuara nga Bordi do të hynë në fuqi sot datë 15 Korrik ora 18.00 p.m dhe do të jenë të vlefshme deri në mbledhjen e ardhshme të bordit ku do të pasqyrohen ndryshimet e çmimeve të shitjes.


2 Comments

  1. Tallje bythe . Sot çmimi per fuçi eshte 19 dollare me pak se para lufte .
    Te tjerat imagjinoini o popull . Edhe ju o patronazhist mendohuni para se te beheni vegla te hajduteve me pushtet . Po vuani njesoj si ne , por te pakten ne e nxjerrim mllefin kurse ju jenui te detyruar te duartokisni edhe kur ju rrahin me shpulla .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.