• |
ide | kryesore

Dita e tretë radhazi, Kuvendi i Maqedonisë së Veriut mblidhet sërish sot për propozimin francez

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut do të mblidhet sot sërish në seancë plenare në orën 11:00 për propozimin francez. Seanca e sotme vjen pas asaj maratonë një ditë më parë, ku pati debate të forta dhe madje përplasje fizike mes deputetëve,


Deputetët e opozitës maqedonase shprehën revoltën kundër propozimit të Francës, duke fishkëllyer, e bërtitur. Situata u tensionua kur Apasiev fillimisht gati sa nuk u përlesh me deputetin e LSDM-së, Kostovskin. U desht të ndërhyjnë deputetët tjerë për t’i ndarë. Apasiev më vonë debatoi edhe me kryeparlamentarin Talat Xhaferi.


Ndërsa jashtë Kuvendit ishin mbledhur një numër i vogël i qytetarëve për të shprehur protestën e tyre kundër propozimit francez.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *