• |
ide | kryesore

Kosovë/ Një viktimë dhe 852 raste të reja me koronavirus

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kosova regjistron një viktimë dhe 852 raste të reja me koronavirus. Lajmi u bë i ditur nga Ministria e Shëndetësisë.


Rastet e reja dolën pas testimit të 2.201 mostrave, ndërkohë 38.7 për qind e mostrave dolën pozitive me virusin e COVID-19. Në 24 orët paraprake janë shëruar 394 persona, bëri të ditur MSH-ja.
Raste aktive me koronavirus në Kosovë janë 5.359.


Kosova së fundmi po regjistron rritje të rasteve me COVID-19, gjë që ka shtyrë autoritetet të shpeshtojnë thirrjet që qytetarët të vaksinohen dhe të bartin maskë në ambiente të mbyllura.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.