• |
ide | kryesore

Rama po vjedh valën sovraniste që ngriti Berisha

1, Ide

Paradoksalisht, fundi i kalvarit të hapjes së negociatave po e gjen kryeministrin e Shqipërisë në pozicionet e veta më ekstreme si sovranist dhe me arsenalin më të madh të kritikave për BE dhe vendet e Evropës perendimore. Pak ditë më parë, në diskutimin e hapur për amnistinë fiskale, Edi Rama mbajti një nga fjalimet e tij më të ashpra, ku u vërejtën deri dhe nuanca ksenofobie. Ai i fryu urrejtjes për ata të huaj që na trajtojnë si njerëz me bisht dhe që i konsiderojnë shqiptarët si budallenj. Ai shkoi deri aty sa të kujtonte përpara diplomatëve të pranishëm në takim, se gjendej në krye të vendit, për të siguruar që qeveria e Shqipërisë do të trajtohej me respekt, duke lënë të kuptohet se ka kaluar koha e fillim viteve ’90, kur emigrantët shqiptarë denigroheshin si kafshë në porte e aeroporte.


Lexo me tej:


Paratë e drogës që e shndërruan Ramën në sovranist

Ky kurs i ri sovranist – fjalë të cilën kryeministri nuk harroi ta përmendte- erdhi direkt pas kërcënimit për të bojkotuar samitin e vendeve të BE-së me Ballkanin perendimor dhe kritikave, ironisë dhe sarkazmës që ai përdori për vendet e 27-shes në krah të presidentit serb Vuçiç. 

Poshtë Brukseli, rroftë Ballkani i Vuçiçit   

Pra, prej disa javësh duket sheshit se ka një ndryshim të dukshëm fjalori dhe qasjeje ndaj atyre që ne jemi mësuar ti konsiderojmë, gjatë këtyre 30 viteve, si aleatët tanë të mëdhenj në rrugën e zhvillimit të Shqipërisë. 

Le të jemi të qartë, Edi Rama as ka ndryshuar filozofi, as po përshtatet me realitetin aktual të vendit. Ai mund të shndërrohet edhe në sovranist edhe në kozmopolit edhe në nacionalist edhe në liberal, edhe në në fshikullues të kandidatit Trump edhe në lake që rend pas presidentit të radhës, sipas nevojave të pushtetit të tij. Ai sot ka grumbulluar aq shumë fuqi dhe e ka dërmuar gati në mënyrë të pakthyeshme rendin demokratik, sa si hyn gjemb në këmbë edhe po tu’a përplasë në fytyrë politikanëve dhe diplomatëve ndërkombëtarë, kur ata i bëhen pengesë për projektet e veta të pastrimit të parave, legalizimit të kanabisit, Open Balkan-it e me radhë.

Por, në të gjithë këtë panoramë, interesante është të shihet se autokrati në pushtet po di të përfitojë nga vala sovraniste që ndezën me zor dhe me mundim, prej një viti, pjesa më radikale e kundërshtarëve të tij. Dallga e saj nisi pas shpalljes së lobuar fort dhe më qëllim përçarjen e opozitës, që shkaktoi diplomacia amerikane me non-grata ndaj Berishës. Pas kësaj, për herë të parë dhe pa druajtje në mjedisin tonë publik u ngritën pyetjet se a duhet ti besojmë verbërisht një arbitri të paanshëm “amerikan”? A duhet të përçmojmë votën e të zgjedhurve nga shqiptarët, vetëm se ky udhëzim vjen nga Uashingtoni? A duhet të suprimojmë demokracinë kur ‘këshillojnë’ ambasadorët? 

Që prej majit 2021, raporti ynë i nënshtruar ndaj ndërkombëtarëve, rrefuzimi për ti’u bindur çdo trilli të tyre, fundi i fetishit për ata të huaj që punojnë “ndershmërisht” vetëm për të mirën tonë, u shndërrua në temën e debateve të mbremjes në TV dhe  në atë të kafeneve të humbura të provincës.   

Të gjitha këtyre dilemave ideologët, gazetarët dhe përkrahësit publikë të kryeministrit i përgjigjeshin me slloganet se Shqipëria është një vend që e ka dorëzuar sovranitetin në këmbim të një të ardhmeje më të ndritur, se ne nuk kemi luksin të mos u bindemi partnerëve tanë strategjikë, se Shqipëria nuk mund të kthehet në të shkuarën hoxhiste të të qenit fanar ndriçues për botën. 

Por e bukura qëndron në faktin se kryerilindasi dëshmoi edhe njëherë se ai është më i zoti dhe më i paskrupullt se të gjithë servilët e tij të marrë sëbashku. Ai i hodhi i pari në kosh këto argumenta me kthesën e fundit sovraniste. Ai sot po kalëron mbi tabunë që zhvirgjëroi Sali Berisha dhe po përdor të njëjtat argumenta që u thanë pas shpalljes non grata. Madje Rama e ka shpënë më në ekstrem slloganin e lierit të PD-së, që thoshte se nuk tërhiqem nga gara me urdhër diplomatësh, kur më voton partia ime, duke e transformuar: “Ç’më duhet mua për BE-në, kur e kam marrë miratimin nga Këshillimi Kombëtar me popullin”. 

Ashtu siç ka ndodhur edhe me rrugët e autostradat ai po ecën në trasenë e shtruar nga i pari. Ai e gjeti të dërrmuar mitin 30 vjeçar të anti sovranistit dhe tani e ka të gatshëm për ta përdorur kur i duhet.

Por këtu, fatkeqësisht, nuk është as vetëm merita e tij për pirueta të befta dhe as ajo e Berishës për të zhvilluar beteja bajlozësh. Në këtë pikë faji është edhe i atyre ndërkombëtarëve që e trajtojnë këtë vend si republikë bananesh. Janë gafat, padrejtësia e lobuar dhe shpesh arroganca e përsëritur deri në gomarllëk, që i jep mundësinë sundimtarit të radhës të përfitojë nga diskreditimi i figurës se tyre. Këtë po bën Edi Rama sot duke vjedhur, aq sa i duhet, nga fryma sovraniste që nxiti goditja amerikane ndaj Berishës. 

©Lapsi.al       

61 Comments

 1. si pa dashje Berisha ka “harruar” sa ka kushtuar rruga e Kombit, mbi 22 milione euro per kilometer dhe 66 km kane kaluar tashme koston e 1.5 miliarde eurove, si dhe 230 milione eurot e perfituara e zhdukura nga basha dhe ai, per te cilat kane mbyllur nje hetim me procedure!Te shkoje jeta dem duke u mar me ramen o bushat,jeta eshte e shkurter,jetoje bushat

   1. Edvini nuk po i vjedh asgjo Saliut. Ato jane pjese e nji tavoline …. Pjese e nje guzhine ku jane gatuar …. Flasin shume mire frengjishten ….

   2. Kush e vuri re ate tabelen ,qe me insistimin e Rames per here te pare ne historine shqiptare, ne nje institucion te huaj eshte shkruar Shqiperia dhe jo ALbania. Per t’u duk patriot. Rama patriot?! ha ha ha.Cdo gje eshte ne gjendje te beje, behet dhe patriot, sovranist,luan rolin e shejtan-budallait, mjafton te riktheje elektoratin qe po humb cdo dite ,dhe PS po katandiset ne nje parti me 10% elektorat.

  1. Po ku e gjete këtë shifrën prej 22 milion euro për kilometër për Rrugën e Kombit o trimi i Tao Pallës se vetëm ky e Lal Ferri sajojnë të tilla gënjeshtra ?

   Mos e ke ngatëruar me ato dy kilometrat për zgjerimin e Unazës së madhe të Tiranës, që veç kësaj kostoje stratosferike, me prishjen e shumë shtëpive të ndërtuara del me një kosto dyfish më të madhe, 44 milion për kilometër.

   Në autostradat e mëdha me shumë korsi që ndërtohen në Europë, kostoja nuk shkon më shumë se 7-8 ,milionë për kilo,etër.
   Kostoja më e madhe në ndërtimin e autostradave shkon tek tunelet e urat.

   Në metropolin europian ku jetoj prej shumë vitesh, vetëm një stacion nëntokësor metroje ka kushtuar mbi 2.5 miliard euro.
   Tuneli dykalimsh i Kalimashit është ndër tunelet më të gjata në Europë e i ndërtuar në parametrat bashkëkohore.
   Një stacion metroje nuk është më shumë se 200 metra i gjatë e nëse i shtojmë tre kate të nëndheshme, shkon maksimumi në 800 metra, kurse dy tunelet e Kalimashit sëbashku janë të gjatë afërsisht 9 kilometra.

   Paska “vjedhur” sipas teje Luli, 230 milion euro.
   E kam pasë lexuar ate kohë deklaratën e Kontrollit të Lartë të Shtetit, e as aty e bile as në akuzën e prokurorëve socialistë , nuk gjeje fjalën vjedhje, por përmendej shtesa e fondit për tunelin.
   Në tunel gjatë punimeve qëlloi një shtresë e butë e cila detyroi inxhinjerët të ndërpresin punimet, duke ribërë projektin përshtatur këtyre kushteve, që doemos kërkonte një shtesë të madhe parashë.
   Tunelin e ndërtonte kompania amerikane Bechtel, një ndër kompanitë më të fuqishme të ndërtimit në botë, e është kjo kompani që e ndodhur para kësaj të papriture, kërkoi që të shtohej nuxheti i ndërtimit të tunelit,
   Basha aso kohe ministër i transporteve, nuk shkoi të vidhte 230 milionë euro në bankë siç kakarisni ju papagejt e Ramës, por ja parashtroi qeverisë këtë kërkesë të kompanisë ndërtuese, e me mbledhjen e Këshillit të Ministrave u vendos që të bëhej kjo shtesë.
   Nëse nuk do të veprohej me ate mënyrë, nuk do të kishte përfunduar Rruga e Kombit as për 10 vite, ashtu siç nuk e ka përfunduar dymetroshi Rrugën e Arbrit që prej 9 vitesh, ndonëse pothuajse gjysma ishte përfunduar në vitin 2013
   Që Basha të kishte përfituar para në rrugë korruptive për ate rrugë, ai duhej të kishte pasur marëdhënie korruptive me kompaninë Bechtel.
   Pra nëse akuzohet Basha për “vjedhje” , doemos ai paskej vjedhur bashkë me kompaninë amerikane Bechtel.
   Përse atëhere qeveria e Ramës ka përzgjedhur këtë kompani për ndërtimin, në mos gaboj të hidrocentralit të Skavisës ?

 2. koha e tij ka mbaruar kot perpelitet ky hajdut i certifikuar!!!!!! thotë:

  cfare sovranisti eshte ky kur ate e drejtojne tutoret e pertej detit me politikat globale shkaterimin dhe vjedhjen e vendit dhe largimin po pati mundesi te gjithe shqipetareve nga vendi dhe sjelljen e sklleverve nga bota e trete qe te sundojne por jete banda me famekeqe nen drejtimim e tij!!!!!!!!!

 3. Sa me teper ti Bushat pjerdh per kete tipin aq me teper ja ngre vlerat. Si c’do thoshte Madonna: talk shit about me, you make me famous. Ti Bushat je nder te paret njerez qe Rama ka vampirizuar. E kam fjalen per vampirizmin psikologjik. Dhe ti vazhdon te jesh i perfshire ne kete cikel vizioz vampirizmi. Sigurisht qe nderkohe kap ndonje lek ketu nga Lapsi si edhe nga honoraret televizive, aq sa mund te justifikojne jetesen tende prej mikroborgjezi tek Kodra e Diellit, por le te themi te verteten: ti je i qire ne bythe nga Rama. Dhe ai vazhdon ende te te qije, shkrim pas shkrimit tend. Dhe ti si nje dashnor i apasionuar e ndjek ate ne cdo levizje. Sepse ti je gazetar fundja. Eshte detyra jote. Por ai vazhdon te te qije ne byth nderkohe. And you like it… Po mo po po me qin edhe mua si edhe 2 milione e pak banoret e tjere qe kane mbetur ne kete fshatin tone, por Hej… shume interesant mekanizmi. Ti qe jep mend majtas djathas dhe nuk e kupton qe ti vete, ushqen kete mekanizem qe ushqen ty.

 4. YMER GELBAZA KELLIRA DHE SPARTAK NGJELA JANE KAMPION NE BOTE PA E FUTUR KARIN NE PIDH … YMERIT I MBAN GOJA ERE MUT FARE thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT ,YLLI PATES,KOL SALLAKU SKYPE ,SKENDER MINXHOZIT DHE CARLO BOLES BOLINO

 5. Rama eshte me sovranitet te kufizuar aty poshte tavolines se Open Ballkan ku rri sus e del qe andej vetem kur duhet ndonje foto treshe.

 6. Njëherë që e goditën me levë në 97’, ky po bënte një cikël shkrimesh, që ishin bombë. Kur na lajmërojnë që kanë goditur Edi Ramën.

  Kishte Martini një benz të bardhë, që herë ecte, herë nuk merrte marshet. Shkuam te spitali, vjen edhe Ben Blushi, aty gjejmë ata të SHIK-ut.

  Na thoshin doktorët në vesh, na kanë urdhëruar të mos i bëjmë gjilpërën e tetanozit.

 7. ZENI I BABIT I NGROH TOPET ME ARMINA MEVLANIN NE PLAZHE,YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT AFER BRIGJEVE TE DETIT haha haha thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CUPIT

 8. ANDI BUSHATI FATOS LUBONJA,ARMAND SHKULLAKU DHE ANDI BEJTA TALLEN MR ZAGARET E FRUSTRUAR SEXUAL YMER GELBAZA KELLIREN FRROK CUPIN NE SKENDER MINXHOZIN thotë:

  O BOO BOO BOOO, YMER GELBAZA KELLIRA ,FRROK CUPI,DHE KRESHNIK SPAHIU I KOMENTOJN FEMRAT VIP NE SHQIPERI ,O PERENDI HAPE NJE GROPE E FUTI KETA ZAGAR TE FRUSTRUAR SE NA QELBENE

 9. Ke te drejte Bushati, ky eshte kameleon qe ne funksion te pushtetit mund te marre cdo forme apo ngjyre. Kesaj perralles se sovranizmit i del edhe me shume boja po ti veme perpara ate fjalimin ku thoshte se ne nuk kemi as tanke, as avione, as ushtri por nuk kemi frike sepse na mbron NATO (ku na futi Berisha dhe ky protestoi). Por shalgjatit nuk eshte per ti marre asgje seriozisht pas gjithe atij malli qe ka pire keto vite. Madje thone qe ky dhe ajo kartela klinike qe i botoi dikur Mero Baze jane argumentat kryesore qe do perdori avokati i tij per te vertetuar papergjegjshmerine mendore te palloshit, ne rast arrestimi te mundshem nga SKAP-i

 10. Ambasadat po korrin ate qe mbollen, mafien,pasurin me hajdutllik,arrogancen dhe me kujton Sadam Husien perpara se te sulmohej qe fliste per sovranizem dhe vendime te popullit.

  Perindimor te paafte dhe diletante, ambasadore medioker dhe do shihni ne vazhdim pasojat e politikave tuaja oportuniste.

 11. YMER GELBAZA INFO ME NJE DOSJE TE RE PER EDI RAMEN: INCEST ,GREG KRISTAQ Rama BABA I ZAHOS thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH EDUARD ZALOSHNJES DHE SKENDER MINXHOZIT

 12. si pa dashje Berisha ka “harruar” sa ka kushtuar rruga e Kombit, mbi 22 milione euro per kilometer dhe 66 km kane kaluar tashme koston e 1.5 miliarde eurove, si dhe 230 milione eurot e perfituara e zhdukura nga basha dhe ai, per te cilat kane mbyllur nje hetim me procedure!Rames nuk ja ndjen te behet sovranist nuk e ka fare kete problem,sovranistat mblidhen ne shtepine e mafiozve te Lalzit dhe bejne patriotin njelloj si me ate torten e madhe ne shesh qe cdo shpellkare me kova e legena shkuan dhe e shqyen torten patriotike te salihut vepra me e ndyre qe ka bere nje politikan shqiptar dhe ky eshte salih karaxhic berisha kelyshi serb

 13. ANDI BUSHATI ,ARMAND SHKULLAKU DHE FATOS LUBONJA TALLEN ME YMER G KELLIREN SE ZAGARI PO SHKRUEN KETU YE LAPSI.al thotë:

  YMER OK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CUPIT CARLO BOLES BOLINO SKENDER MINXHOZIT DHE LORENC VANGJELIT

 14. EDUARD ZALOSHNJA BERI NJE SONDAZH DHE I PYETI SHQIPETARET :YMER GELBAZA KELLIRA DHE SPARTAK NGJELA E FUSIN KARIN NE PIDH ? 99% E SHQIPETAREVE VOTUAN…. thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA DHE SPARTAK NGJELA NUK E FUSIN KARIN NE PIDH EDHE PO TE JETOJNE EDHE 200 VITE

 15. IPAEMER, BEJI MIRE LLOGARITE NE SE DI, OSE JE EDHE TI NE GJERIZIN E HAJDUTEVE MAFIOZE. HUMBUR EMER, I PARTISE MALINJE, MBLIDHI TE TERA ATO QE JU KANE THENE EUROPA E DASH,i,E MENDO SE KU DUHET TE JENI SOT, E NDOFTA NESER.KY PUSHTET ESHTE MBUSHUR ME TE ZEZAT E DEMOKRACISE, E DISKRETITUAR. ESHTE FUNDI I PROPAGANDES SE MAFIOZIT, BANDITIT,TE KORRUPTUARIT. DH KJO KOHE PO VJEN, APO DONA VIJE MBAS QILIZMIT TE BIJEVE KUQALE QE VETEM TE VJEDHIN DINE.SHKUNDUNI SE DO U SHKUNDIN SA DO HUMBNI FAREN E KEQE TUAJEN, E ME MIRE DO JEMI, KJO ESHTE PA KTHIM .

  1. Departamenti i Shtetit e kanë kthyer në betejë kundër perëndimit përfshirjen në këtë listë. Ata janë Sali Berisha dhe lideri i serbëve të Bosnjës Milorad Dodik, i cili në fakt ngjan si i dërguari i Putinit në Ballkan.

   Ngushtimi i lakut për udhëheqësit e korruptuar të Ballkanit nga SHBA tanimë dhe nga Britania e madhe dhe shumë shpejt nga gjithë vendet e Bashkimit Evropian

 16. Askush nga këta që janë sot deputetë të PD, nuk e ka më të sigurtë mandatin e deputetit, edhe sikur t’i lajnë këmbët Saliut, Lirisë, Argitës, e Shkëlzenit e ta pijnë ujin në shenjë besnikërie. As sikur gjithë të brendshmet t’i blejnë tek dyqani i Bllokut. Xixa shishen per salihun qe te beje shurren dhe meri nje kampion te duhet per me vone qe te behesh kryekari i grup seksionit te pd ne bathore o shpellkar

 17. YMER MIS SHKRUEJ KETU TE LAPSI,al POR IK FUTJA KARIN NE BYTH CARLO BOLES BOLINO DHE KOL SALLAKU SKYPE thotë:

  YMER KUR JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT SA LEKE TI KERKOJ PER BIRRA

 18. Britania e Madhe e ka bëtë të njohur zyrtarisht se po aplikon të njëtat kritere si SHBA për të njëjtët persona pa përmendur emra.

  Por duke ju referuar listës “non grata” të SHBA, në Shqipëri prin Sali Berisha dhe familjarët e tij.

 19. ANDI BUSHATI ARMAND SHKULLAKU DHE FATOS LUBONJA TALLEN KEQ ZAGARIN E MJERUAR DHE SHQELMUAR YMER GELBAZA KELLIREN thotë:

  YMER IK FUTJA NE BYTH FRROK CUPIT DHE MUHAMED VELIUT ,EDHE NJE PYETJE YMER KUR E KE FUTUR KARIN NE PIDH PER HERE TE FUNDIT VETEM SPARTAK NGJELA KA ME SHUME KOHE PA E LAGUR HAHAH HAHA

 20. Sir Stuart Peach, theksoi përmes një editoriali se individët shqiptarë të sanksionuar kanë lidhje me krimin dhe korrupsionin, të publikuara gjerësisht dhe të dokumentuara. “Kjo është vala e parë e një serie veprimesh për të inkurajuar llogaridhënien dhe për t’i dhënë fund pandëshkueshmërisë.

 21. YMER GELBAZA JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT-ZENI I BABIT JA FUT KARIN NE PIDH ARMINA MEVLANIT thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CUPIT DHE MUHAMED VELIUT

 22. Lajmin e ka konfirmuar vetë Sali Berisha në konferencën për shtyp. Ai është shpallur ‘non grata’ nga Mbretëria e bashkuar pasi akuzohet për lidhje të qarta me grupe të krimit të organizuar dhe kriminelë, të cilët kanë paraqitur një rrezik për sigurinë publike në Shqipëri dhe në MB dhe, se ju jeni i gatshëm t’i përdorni këto lidhje për të avancuar ambiciet tuaja politike.

 23. ANDI BUSHATI DHE ARMAND SHKULLAKU TALLEN KEQ ME YMER G KELLIREN SE PO SHKRUEN KETU TE LAPSI.al thotë:

  YMER KUR E KE FUTUR KARIN NE PIDH PER HERE TE FUNDIT HAHAA HAHAH-VETEM SPARTAK NGJELA KA SHUME KOHE E PA E FUTUR KARIN NE PIDH

 24. Nga lidhjet me krimin e organizuar dhe korrupsionin te Damir Fazlliç/ Sali Berisha shpallet ‘non grata’ nga Britania e Madhe

 25. YMER GELBAZA KY JA FUT KARIN NE BYTH EDI RAMES,ALEXANDER VUCIC ,REXHEP ERDOGANIT DHE VELLAIT TE JURI KIMETES thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CUPIT ,CARLO BOLES BOLINO DHE KOL SALLAKU SKYPE-s

 26. Pas SHBA, të gjithë ithtarët si repart ushtarak i shpallin ‘luftë’ dhe Britanisë: Berisha do bëhet Kryeministër, anglezët kolonizuan botën

 27. ARRESTOHET YMER GELBAZA KELLIRA ,POLICIA E KAPI DUKE JA FUTUR KARIN NE BYTH FRROK CUPIT AFER PALLATIT TE ARMINA MEVLANIT DHE ZENIT TE BABIT- thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CUPIT DHE EDI RAMES

 28. e kanë mënjanuar zyrtarisht nga protokolli Doktorin, duke dhënë mesazhe të hapura se qeveritë e tyre nuk duan të kenë punë me kreun e ri të PD. Më në fund, të gjithë ata që bëjnë sikur shpërfillin sot vendimin e Londrës zyrtare, së pari i bëjnë një shërbim të keq publik imazhit të vetë Sali Berishës në opinionin publik shqiptar, e së dyti dëshmojnë edhe një herë atë që dihej botërisht pasi Berisha shkeli në zyrën e kreut të PD: që kjo parti do të harxhonte pafund kohë, energji dhe nerva duke u marrë më fatin personal të Doktorit, e jo me opozitën ndaj qeverisë së Edi Ramës.

 29. YMER GELBAZA JA FUTI KARIN NE BYTH SKENDER MINXHOZIT DHE E KA LENDUAR NGA TRURI ME KEQ SE FRROK CUPIN DHE CARLO BOLEN BOLINO thotë:

  YMER SI DUKET JA PASKE FUTUR KARIN NE BYTH EDHE SKENDER KURVA MINXHOZIT HAHA HAHA

 30. Deri këtu kishte arritur varësia e qeverisë ndaj Fazlliçit. Arsyeja ishte e thjeshtë; Fazlliçi ishte klienti kryesor i Argita Berishës. E bija e kryeministrit shiste pronat e ish pronarëve, ndërsa Fazlliçi i blinte. Por pushteti i Damir Fazlliç mbi qeverinë e Sali Berishës nuk mbaron këtu. Sali Berisha i ka vënë në dispozicion sekserit serb edhe Këshillin e Sigurimit Kombëtar. Fazlliç, me porosi dhe ftesë të Sali Berishës ka marrë pjesë në mbledhje të Këshillit të Sigurimit në Tiranë. Ky ishte edhe skandali më i rëndë kombëtar në atë kohë.

 31. ANDI BUSHATI DHE FATOS LUBONJA TALLEN KEQ ME YMER GELBAZA KELLIREN thotë:

  YMER KIR E JE FUTUR KARIN NE PIDH PER HERE TE FUNDIT,TE JANE MBUSHUR KOQET ME MUT DHE QIME NGA BYTHA E FRROK CUPIT TE JANE ME E MADHE SE KOKA HAHAH HHA

 32. Ky vendim i marrë nga Home Office është krejt lehtësisht i kontestueshëm në një gjykatë të Mbretërisë së Bashkuar. E bëjnë shpesh mjaft emigrant shqiptarë që u jepet ekspuls në Angli prej vitesh e vitesh, të cilët pajtojnë avokatë dhe shumë ja kanë dalë. Natyrisht jo ata që kanë pasur kartelën penale të Home Officë të zezë sterrë; ata kanë ikur nga Britania për të mos u kthyer kurrë, e ka shumë të tillë. Po Sali Berisha, a do ta tentojë betejën gjyqësore me ministrinë e Brendshme angleze? Me SHBA premtoi se do ta bënte me spontë nëpërmjet Francës, por doli flluskë sapuni…

  1. EMER HUMBURI,KRIMBI I GJERIZIT RILINDAS, ATO QE SHKRUAN NGA BODRUMET E KATAKOMBET E SIGURIMIT KUQAL NUK I VLEJNE PRASIT QE TE KAFUTUR PER TE VJELLE KAQ SHUME KONDRA NESH, MBAJE PER SONDE QE TE MARESH RROGENKU JE PUNESUAR. HERE TJETER NA DIL ME EMERIN ORIGJINAL TE PARTISE HIBRIDE,,,, PATRONAZHISTI.

 33. EMER HUMBURI,KRIMBI I GJERIZIT RILINDAS, ATO QE SHKRUAN NGA BODRUMET E KATAKOMBET E SIGURIMIT KUQAL NUK I VLEJNE PRASIT QE TE KAFUTUR PER TE VJELLE KAQ SHUME KONDRA NESH, MBAJE PER SONDE QE TE MARESH RROGENKU JE PUNESUAR. HERE TJETER NA DIL ME EMERIN ORIGJINAL TE PARTISE HIBRIDE,,,, PATRONAZHISTI.

 34. Toni Blair, një kryeministër liberal, armik i konservatorëve britanikë, ka korruptuar konservatorët britanikë për llogari të Edi Ramës. Jam shumë i çuditur se si Cherry Blair, gruaja e Toni Blair, që merrte 270 mijë paund çarterin për t’u takuar me Liri Berishën më 2010, nuk ja ka mbajt dorën burrit të saj, duke i thënë “fali këta se na kanë dhënë dhe ne lekë”.

  Idiotësitë vazhdojnë me faktin që Britania s’ka qeveri legjitime se qenka dorëhequr Boris Johnson (Gjonsoni siç e shqiptojnë ne PD),ti loqja e majte e salihut qe na del me emrin origjinal xixa,nje xixillonje e partise komunisto demokratike e serbit salih qe shume here shkruan me shkronja kapitale dhe pa emer dhe here te tjera me emrin e partise xixa,ti more kelyshi i dobicit salih qe per qefin e salihut shkerdhen motren e vajzen tende,mamin ja leshon shpellkareve e malokeve te salit,zhduku nga komentuesit e lapsit

 35. ANDI BUSHATI DHE ARMAND SHKULLAKU TALLEN ME YMER GELBAZA KELLIREN BDHE SKENDERIN MINXHOZIN thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH SKENDER MINXHOZIT DHE PASTAJ PER TA PASTRUAR MUTIN NGA KARI JA FUT KARIN NE GOJE FRROK CUPIT

 36. Në një hark relativisht të shkurtër kohor, sekseri serb, Damir Fazlliç, u bë i famshëm në Shqipëri nga Sali Berisha, si simbol i aktiviteteve të dyshimta, i grabitjes së pronave në bregdetet, si urë lidhëse mes familjes Berisha dhe qarqeve të Beogradit, për monopolin e importit të energjisë, për kapjen e naftës dhe gazit, për tenderat e rrugëve, për pastrim parash etj. Një herë kur prokuroria shqiptare tentoi ta ndalonte, ajo u përball me ofensivën e qeverisë së Berishës dhe të gjitha institucioneve të kontrolluara prej saj.

 37. Në 32 vjet ne marrim ndihma nga BE, ndihma nga Britani, ndihma nga Amerika dhe në vend që të shkojmë për të ndërtuar ura e shkolla, kanë shkuar për të ndërtuar vila në Gjirin e Lalzit. Berisha është një nga këta. Berisha i humbi mundësinë Shqipërisë që të hynim në një stad tjetër zhvillimi. Por pamë shpërthimet e Gërdecit, pamë se si vrau njerëz në Bulevard.

 38. Precedenti Meta do mbahet mend si politikani që i shfaqet emri në çdo skandal, vjedhjesh, trafiku, vrasjesh me pagesë apo përgjime.
  Ai ka marr disa pafajësi:
  3-0
  5-0
  7-0
  Por kjo nuk e pastroj kurrë në sytë e popullit.
  Precedenti Meta do mbahet mend si politikani i parë që partinë politike ia la me qira gruas 5 vjet deri ditën që mbaroj mandatin.
  Precedenti Meta ishte i pari politikan që zyrtarizoi vlerën e votës 50 euro në bursën zgjedhore.

 39. YMER GELBAZA KELLIRA DO TE MBAHET NE MEND I CILI ESHTE NENKAMPION NE BOTE PA E FUTUR KARIN NE PIDH PAS SPARTAK NGJELES thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA DO TE MBAHET MENDE KYR JA PUBLIKOJ DOSJEN E INCEST TE EDI RAMES KUR KRISTAQ RAMA JA PALLOJ GRUAN EDI RAMES DHE E SOLLI NE JETE GREG KRISTAQ RAMEN 2KUR YMER G KELLIREN E SHQELMUAN NE KOKE DHE KOQE DHE ANDI BUSHATI E SHURROJ NE SURRAT

 40. Me një betejë të hapur prej më shumë se një viti me Departamentin Amerikan të Shtetit pas shpalljes së tij Non Grata, Sali Berisha po vazhdon të kruajë brirët e karrierës së tij 30 vjecare pikërisht aty ku nuk duhet. Njëlloj si Enver Hoxha para tij, ai dhe shpura që e ndjek, i kanë shtuar edhe britanikët armiqësisë me amerikanët.Shpellkar vazhdo shkerdhe motren vajzen mamin,gruan coja shoqerise dhe salihu do gezohet

 41. FRROK CUPI NEEVOZOHET SE YMER G KELLIRA PO JA FUT KARIN NE BYTH YLLI PATES ME SHPESH SE FRROK CUPIT thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH YLLI PATES

 42. akuzat dhe dekretet e Londrës politike goditen në një gjykatë britanike.
  Po Saliu?
  Saliu i godet në hapësirë dhe në media të Shqipërisë. Njëlloj si Envet Hoxha që i godiste me gazetën e tij Zëri i Popullit.
  Historia përsërit vetveten. Sigurisht.
  Po pse, edhe nongratën britanike në një gkykatë fantazmë do ta godasë Saliu?!
  Sigurisht. Se nuk ka guxim politik ta godasë në një gjykatë në Londër. Xixa me emrin e vertet hamut salihu cdo darke

 43. YMER GELBAZA JA FUT KARIN NE BYTH SPARTAK NGJELES ,FRROK CUPIT DHE SPARTAK BRAHOS thotë:

  YMER IK LEPIJA KARIN SPARTAK NGJELES SE EDHE AI SI TI NUK E KA FUTUR KARIN NE PIDH THUEJSE KURR

 44. në mars 2021 zbuloi dokumentet që provojnë ekzistencën e një lumi miliardash të serbëve të nisura nga parajsat fiskale dhe të mbërritura në Tiranë.

  Miliardat në cash janë menaxhuar nga Argita Berisha dhe nga ortakja e saj, Flutura Kola, nga dhëndri i kryeministrit Jamarbër Malltezi dhe nga Erion Isufi, kunati i Lulzim Bashës. Investigimi tregon që një pjesë e atyre lekëve të Lazareviçit kanë përfunduar në xhepat e Jamarbër Malltezit dhe Argita Berishës,mut i fresket nga familja salihut vetem per ty xixa

 45. YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH DENIS MINGES ,EDI RAMES DHE ALEXANDER VUCICIT-KURSE BATON HAXHIUT JA LEPI VETEM QIMET E BYTHES thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH SKENDER MINXHOZIT DHE FRROK CUPIT

 46. Kjo është një shprehje që në fakt i dedikohet aleancës së Edi Ramës me LSI më 2013. Agimi i shkret e vuri pak sallën në siklet, por e kaloi.

  Pastaj doli Ilir Meta që shpalli luftën e tij me Greqinë, duke akuzuar Lulzim Bashën se ka lidhur marrëveshjen e detit me Greqinë dhe Edi Ramën si bashkëpunëtor të tij, që po e çon çështjen në Hagë.

  U vu pak në siklet në fakt, pasi Sali Berisha vazhdon ta mbroj marrëveshjen e detit 2009, dhe nuk e akuzon Lulzim Bashën për atë marrëveshje.Xixa masturbohu me foton e likes e mones

 47. ANDI BUSHATI TALLET KRQ ME YMER G KELLIREN SE ZAGARI PO SHKRUEN KETU TE LAPSI.al thotë:

  YMER KUR JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT DHE E MENDONI SE ZENI I BABIT JA FUT KARIN NE PIDH ARMINA MEVLANIT SI MUNDE TE JETONI KESHTU HAHA

 48. SUPERSKANDALI/ Dokumenti: Politikani i lartë shqiptar me iniciale I.M rezulton ish bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit, si “zbërthehet” emri i tij?Njelloj si salih karaxhic berisha,por per lapsi. Ky nuk eshte lajm jo shpifje por agjent te sigurimit me domumenta

 49. sipas Dritan Priftit, kjo tregonte edhe frikën e Ilir Metës për t’u përballur me të vërtetën.

  “Ka mundur për 25 vjet ta fsheh këtë të vërtetë, në bashkëpunim me Sali Berishën, i cili ka dosjen e plotë të Ilir Metës, por e ka përdorur atë vetëm për interesat e tij”, tregonte ai në deklaratë.

  Ndërkaq, Prifti shtonte se ky spiun që në bangat e shkollës, arriti ndër vitë të bëhet Kryeministër dhe Kryetar i Kuvendit,shko thithja loqet ilirit o shpellkari salihut xixa

 50. Të dy ndajnë të njëjtin fat: Sa rithemelon njëri, tjetri rithemelon partinë e tij. Sa shpallet njëri ‘i papranueshëm’, në botën e qytetëruar, tjetri dridhet se pret akt më të avancuar nga Perëndimi. Fati i tyre- të ndajnë edhe të njëjtin fshat ‘mafioz’, ku vilat e vjedhura ruhen nga shteti. Edhe Al Capone është ruajtur me vite nga shteti amerikan, në ‘ishullin Capone’ pranë Golden Great Bridge. Por kjo nuk e bëri kurrë ‘faktor’, edhe pse ishte një zinxhir nëpër këmbët e shtetit.Shpellkari i salihut pyete kete agjentin Bisturia pse nuk flet per dosjen meta

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.