• |
ide | kryesore

Jay Z zbulon nëse do të largohet nga muzika

-Instant, Paparazzi, Slider

Reperi i njohur, JAY-Z  ka rrëfyer së fundmi planet e tij rreth muzikës.


Artisti u ul me Kevin Hart në një episod të ri të emisionit të komedianit Peacock Hart to Heart dhe zbuloi se planet e tij të së ardhmes janë në ajër, por ai është larguar nga fjala “në pension”. ”


“Unë nuk e di se çfarë do të ndodhë më pas. Unë nuk jam duke bërë muzikë aktive ose duke bërë një album apo kam plane për të bërë një album,” tha ai. “Por unë kurrë nuk dua të them se jam në pension… Është një dhuratë, dhe kush jam unë që ta mbyll atë? Është e hapur për çdo gjë.”

Reperi vazhdoi: “Mund të ketë një formë tjetër, një interpretim tjetër. Ndoshta nuk është një album. Ndoshta është. Nuk e kam idenë, por thjesht do ta lë të hapur.”

Albumi më i fundit Jay Z “Empire State of Mind”, u publikua në vitin 2017. Ai gjithashtu publikoi albumin bashkëpunues “Everyth Is Love” me gruan Beyonce një vit më vonë./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.