• |
ide | kryesore

Shkarkohet kreu i Policisë Kufitare, zbulohet kush e zëvendëson

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Shkarkohet drejtori i Policisë Kufitare.


Eduart Merkaj është larguar nga detyra që e mbante prej kohësh.


Vendimi është marrë nga kreu i Policisë së Shtetit, Gledis Nano.

Ndërkaq është emëruar edhe zëvendësuesi i Merkajt.

Saimir Boshnjaku, deri tani Drejtor i Kufirit të Tiranës, emërohet Drejtor i Departamentit për Kufirin dhe Migracionin, në vend të Eduart Merkaj.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.