• |
ide | kryesore

Sulmi kibernetik mbi shërbimet online, Rama reagon duke folur me terma lufte

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama deklaron se kundërofensiva e AKSHI-t dhe aleatëve ndaj sulmit kibernetik po rezulton e suksesshme. Duke përdorur terma lufte, kreu i qeverisë shkruan se agresori nuk ka arritur të shembë sistemin e mbrojtjes dhe është në tërheqje.


Sipas tij, nëse s’do kemi surpriza të tjera, shërbimet do rikthehen shumë shpejt.


“Kundërofensiva e AKSH-it dhe aleatëve në përballjen e agresionit kibernetik mbi Shqipërinë, po rezulton e qëndrueshme dhe e suksesshme! Agresori nuk ka arritur të shembë sistemin e mbrojtjes dhe është në tërheqje! Nëse s’do kemi surpriza të tjera, shërbimet do rikthehen shumë shpejt!”, shkruan Rama.


37 Comments

 1. Ky eshte loqe komplet. Ka perdorur aq shume kokaine sa jeton ne nje dynja komplet te veten. Pale cfare i shikon truri

  1. Mos e kujtoni al rrot kari kete karominister. Mbani mend, do jete ne ora plasja e ndonje skandali qe mund te fundise te gjithe qeverine e ndoshta me shume. Deri sot qe flasim ka dale gjithshka qe presupozohet privatesi, sa nuk ka mbetur me gje cfare te “sulmohet kibernetikisht”. Te vetmet pislleqe qe mund te jene si prova neser jane tenderat, prokurimet, koncensionet dhe registri i pasurive te paluajteshme.
   Keshtuqe pas disa ditesh do d’ali kari i gjate w do thote: na kane zhdukur te dhenat e faqeve te disa institucioneve ku nder kryesoret do jene: tenderà, regjistri i pasurive e ndoshta edhe nja dy drejtori te rendesishmw ne nivel qendror.
   Kujtese: Spak-u tu kerkoje back-up te gjitha insititucioneve qendrore e locale…… do ja degjoni kengen…..

 2. Nje cope mishi me dy sy foli per sulmet kibernitike hahaha😂😂😂 Ti profesionin e ke Hajdut e ke bere shkelqyeshem dhe mjelles kullash betoni !!!Fol per keto me shoqaten tende te hajduteve je SUPER!!!’

 3. si gjithmone do te gjejne dicka per tu mare dhe per te ndalur punen e qeverise tone por do te rregullohet dhe ky problem do te gjendet zgjidhja e duhur.

 4. do e kalojme dhe kete problem me ndihmen e qeverise sepse nuk duhet te lejojme qe te preken te dhenat tona dhe sherbimet qe na ofrohen.

 5. Qe kur krijohen keto sherbime duhet marre parasysh edhe keto lloj sulmesh betem se duhen profesioniste qe te mund te perballohen me sukses

 6. Cdo gje ka te mirat dhe te keqijat dhe e keqja ketu jane sulmet por shpresojme qe kjo gje te zgjidhet sa me shpejte

 7. nuk mund te rrinte pa na e sqaruar dhe kete problem dhe vazhdon te na jape argumente per cdo zgjidhje qe ai gjen.Kemi besim se me Ramen nuk do te mbetemi mbrapa dhe shume shpejt do te vazhdoje marrja e sherbimeve online.

 8. Kemi kaluar shum probleme dhe kjo nuk na ben pershtypje se e dim qe kemi nje qeveri qe punon per cdo problem dhe jo te bej nani nani si partia nongrada

 9. Mire e ben se ne te vertete lufte eshte kjo pune ka probleme pafund po zoti rama po i jep zgjidhje dhe do e kryej dhe kete pune

 10. Zoti rama me qetesi ta menaxhoni kete situate se eshte vertet delikate po jemi te bindur qe ju do ja gjeni zgjidhjen sic ja keni gjetur gjithmone

 11. Cfar robsh jeni kshu more vetem per te prishur pune jeni por mendoj se qeveria do ia dali me se mire dhe ne kete situate sic ja ka dale ne shume gjera te tjera

 12. Shpresojme qe cdo gje te zgjidhet dhe sherbimet online te rikthehen perseri sepse kjo gje do te jete ne te mire te popullit

 13. Jane 12 komentues me emra te ndryshem qe duket se jane shkruar nga e njejta dore.

  Shqiptareve ju vodhen te dhenat dhe dolen sheshit dhe asnje nuk tha qe jane mare keto te dhena.

  Dicka me e madhe do te vije pas kesaj, ne Shqiperi asgje nuk ndodh rastesisht.

 14. Dhe para auditimit nga kontrrolli i shtetit i Ujsjellsit Tirane ra zjari ne ambjenti ku mbahej dokumentacioni…..se kishte pak abuzim.
  Tani ra zjari ne e albania se jane te dhenat e tenderave dhe disa te dhena te tjera……….

 15. Jemi ne lufte.
  Te gjith kunragazet duhet te vendosen.
  Lufta do te fitohet po te dalin tanket ne rruget e Tirones.

  1. Transparencen e inceneratoreve jua tha?
   Menaxhim i mire ju duket ngrirja e te vetmes menyre ku njerezit duhej te mbaronin pune,pse i mbylli zyrat kur nuk lidh dot ushkuret e brekeve,apo do pelliste per sukseset e papara dhe ju si kelyshe bushtrash qe jeni vazhdoni ti mbani iso.
   Ngjallni veç neveri kudo ku futni hundet,qenie te ulta rrace barbonesh.

 16. Nqs provon dicka me te mire dhe inovative normal qe do hasesh probleme ne fillim por ishalla rregullohet sa me shpejt se e-albania eshte shume e vlefshme

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.