• |
ide | kryesore

(LIVE) Ndiqni konferencën e parë Ndërqeveritare mes Shqipërisë, Maqedonisë dhe BE

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ka nisur këtë të martë Konferenca e Parë Ndërqeveritare në Bruksel, mes Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe BE.


“Është parashikuar të vijojë edhe një tryezë ne nivelin teknik që do të drejtohet nga Zef Mazi sa i përket çështjeve të zbatimit të ligjit. Konferenca që me gjasë mund të zgjasë rreth dy orë, për të vijuar më pas me një konferencë për shtyp rreth orë 15:00.”, raportoi më herët gazetari Ergys Gjençaj.
3 Comments

  1. Bravo Edi Rama! Ngelesh vertet nje legjende Me durim dhe kembengulje ja arrite qellimit te shqiptarve Vari karin shpellareve ….

  2. Vec popullit, asnje politikan nuk duhet falenderuar. Politikanet e 2 kraheve bejne jete luksoze, familjeve te tyre u kane siguruar 3 brezave te tyre jeten me strehim dhe para’, deri ne vitin 2100. Administrate e paafte dhe e degjeneruar, droge me shumice, krimi komandon politiken, korupsioni i larte, pasuria kombetare e shitur, varferi e madhe, fermere te raskapitur, oligarke qe qeveritaret i kane kthyer ne ushtare te tyre, tendera koruptiv, ministra te paafte, kryeminister me vizion por delirant, qe ben ato qe thote pamvaresisht se cdo populli, cthote BE, c’thote FMN e BB, hiqet si ekspert per gjithcka, mjeshter i Nepotizmit, antisocial, pensionisteve u hoqi 3.000 leket si i pashpirt, investimet strategjike i orienton vetem te turizmi ku nuk ka asnje impakt ne jeten e qytetarit, ne vend qe ti orientoj ne industri dhe agro iznes, njeriu qe zhduku Rafinerine e naftes, qe punon pa transparence ne qeverisje. Festoni o popull se u hapen negociatat, po ju vjen luga e floririt dhe ushqimi falas. Prisni, se nuk keni pare gje akoma.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *