• |
ide | kryesore

Miting i madh në Tiranë, Rama nxjerr në shesh administratën para se të ikë me pushime

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme

Edi Rama është befasuar nga protesta e 7 korrikut e thirur nga Sali Berisha dhe ky nuk është më një lajm. Masiviteti i asaj proteste ishte i pazakontë po të kemi parasysh momentin kur u organizua dhe krizën në të cilën është opozita. Aq shumë e ka shqetësuar kryeministrin ajo ngjarje sa ai ka vendosur të mos largohet me pushimet e verës pa bërë një demonstrim force në shesh për Sali Berishën. Lapsi.al mëson se në takimin e një dite më parë me drejtuesit e rinj të Partisë Socialiste në Shqipëri, Rama ka lënë porosi për organizimin e një manifestimi të madh më datë 28 korrik ora 19:00 në sheshin “Skënderbej”.


Me detyrim përcaktim punonjësit e administratës shtetërore dhe militantët e PS nga e gjithë Shqipëria do të mblidhen në Tiranë mes temperaturave të larta për të dëgjuar thjesht një fjalim të Edi Ramës. Njësoj siç bëri Sali Berisha në vitin 2009 kur pas anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, thirri një miting të madh dhe koncert me Çiljetën, edhe Edi Rama 13 vite më pas duket se do të bëjë të njëjtën gjë pas hapjes së negociatave me BE-në.


Nuk dihet me saktësi nëse do të ketë këngëtarë që do i bashkohen shfaqjes së tij propagandistike, por çfarë nuk mund të dyshohet është se ky manifestim cilësohet si një demonstrim force i qeverisë që mbush sheshin me administratën publike dhe me militantë. Fiks ashtu siç bënte dikur Sali Berisha po bën të njëjtën gjë edhe Edi Rama sot teksa shikon se si pushteti i tij rrënohet dita-ditës nga aferat korruptive m’u para syve të një drejtësie të kapur prej tij.

Në takimin e djeshëm janë shpërndarë porositë sipas qarqeve me numër të caktuar njerëzit që duhet të sjellin në Tiranë. Temperaturat e larta, çmimi i shtrenjtë i naftës apo pushimet verore që mund të kenë planifikuar njerëzit nuk kanë rëndësi. Qëllimi justifikon mjetin dhe çdo situatë tjetër. Rama kërkon të ketë në shesh sa më shumë njerëz atë ditë. Porosinë për këtë organizim do ua lejë edhe kryetarëve të bashkisë në takimin dy ditor që do të ketë me ta në Pogradec këtë fundjavë.

Nuk ka asnjë justifikim! Tirana atë ditë duhet të mbushet me njerëz për të dhënë simbolikisht mesazhin e fortë te kundërshtari dhe opinioni publik se këtu shumicën qoftë dhe në shesh e ka Edi Rama. Një arsye tjetër për këtë shfaqje propagandistike Rama e gjen te Ilir Meta. Direkt pas daljes nga zyra e Presidentit të Republikës, Meta do të jetë një Konventën Kombëtare të LSI-së duke rikonfirmuar rikthimin e ashpër në politikën aktive në opozitë me Edi Ramën.

Teksa Berisha e demonstroi forcën e vet më 7 korrik, Meta do ta bëjë më 25 korrik, Edi Rama nuk ikën me pushime pa treguar se edhe ai ka popullin me vete. E ndërsa opozita është në rolin e vet natyral të tubohet dhe protestojnë kundër qeverisë, e pazakontë për një vend normal është që të tubohet qeveria në shesh. Por nën qeverisjen e Edi Ramës ne kemi kohë që nuk jemi më një vend normal, prandaj edhe shfaqje të tilla janë të pranueshme brenda anormalitetit tonë. ©LAPSI.al


77 Comments

 1. E ka leprin aq te madh ne bark sa megjithese esht 2 metra i dalin veshet e leprit sa here hap gojen dhijaksit.

  1. Palloshi le te nxjerr edhe kurvat e shtepise perveç kurvave te sektit mavi , fundi i tij eshte shume i dhimbshem . Tani qe ka miun nen kesule po i ha edhe bytha edhe goja , inkuzicioni po e pret .
   Plehrat , hajdutet dhe tradhetaret e ketij kombi kete fund kane e kete fund duhet te kene .

   1. Absulutisht Arber! Fundi i tij eshte afer! Me doktor profesor Sali Berishen dhe patriotin Ilir Meta do ta shkulim te keqen qe na ka kapur!

    Hahahah ik o gomar pi dhalle se shume vape ne Tirane

  2. Ky KUFOMA, jevgjiti garip, greko-llacifac, qe ben si trim, e ka shume te qarte se fundi po i afrohet me shpejtesi sketerre, mjerre se cfare e pret, ate dhe bastardet e tij. Shqiptaret do t’ia nxjerrin te gjitha krimet dhe poshtersite e bera, ne keto 9+13 vite, nga hundet te mos behet fare merak per kete se shqiptari duron por s’harron! Sa per mitingun e RIVDEKJES, nuk ka asnje vlere vecse verteton friken dhe panikun qe ka zene KUFOMEN edvin kristaq KAJMAKU & BANDEN SOROSIANE edhe une vet me shume shoke e miq do te marrim pjese nga metazori me detyrim ne mitingun e organizuar, nga KUFOMA sepse na kerkohet prezenca me listat e burimeve njerezore (punojme ne institucione shume te rendesishme) pra pjesemarrja e jone dhe e mijera te tjereve s’ka asnje vlere, ne momentin me te pare, me opurtun, keta bastarde do ta shikojne sesa i vlen lekura dhe sa vet do t’i ndjekin nga pas, kur te perballen me shqiptaret, KAQ!

   1. Nëse do ti ndajmë shqiptarët në “malokë” e “fushorë”, duhet ti bëjmë hesapet mirë se mbi 80% e populsisë shqiptre në trojet e tyre në Ballkan, janë banorë të zonave malore apo me origjinë nga këto troje.
    Historikisht në çdo popull, pjesa më luftarake e tyre janë malsorët që vlerësojnë mbi gjithshka lirinë.
    Veriu, Lindja e Jugu i Shqipërisë, e pjesa jashtë kufijve londinezë, janë të gjitha teritore maliore e janë banorët shqiptarë malsorë të këtyre vendeve, që me luftërat e tyre arritën të shpëtojnë kombin tonë nga zhdukja e asimilimi nga fqinjët.
    “Haxhiqamilistët” fushorë të pjesës perëndimore kënetore, me psikollogjinë e tyre dumbabiste prej skllavi, bëhen qesharakë ku pretendojnë të krekosen si “trima” kundër “malokëve”
    Nuk dua me këtë që të përgjithësoj të gjithë banoret e hershëm të zonave fushore si dumbabistë, pasi një pjesë e madhe e tyre , historikisht e kanë flakur tej ndjenjën e skllavit e kanë luftuar duke dhënë jetën për lirinë, por e përmend këtë realitet demografik të shqiptarëve, që lepujt nuk mund të trimërohen para elefantit.

    1. Meqe qekeni kaq mire ju maloket ec ndahemi direkt. Direkt pa e zgjat. Se ju raca shpellare cecene jeni pjesa me injorante e vendit. Kshe ere pis qe lahesh njeher ne jave. Me mire do jemi pa ju

     1. ti vetem nga durresi nuk je. ti je militant nga ortodhoksia ridhjerese.. Jam nga jugu por ndihem cecene si malsoret, si leberit, si cemerit..ytt luga e armikut te shqipetareve

   2. Kjo prandaj behet more ramist mavi qe te anullohet Berisha duke thene ‘e njejta gje eshte’. Jane strategjite tuaja sorroiste gatuar nga kulishat keshillkare te rames.
    Hajde ikim nga vendi? Cja bere qefin partise ashtu duhet.

  1. o petrit rrote kari , keshtu ke lindur dhe keshtu do vdesesh, o vemje e kuqe te qifte gjithe shqiperia ne bythe ty dhe farefisin, mund te me besh nje gojore te lutem motren ku ta kesh

   1. Ore se late nam. I pergjigjen sufllaqes. Te gjithe keta me emra abetareje qe shkruajne nga nje rresht lepirje per palloshin jane…nje njeri i vetem. Nje BOT. Dhe ju humbni kohen dhe nervat.

  1. qiuni ne bythe , eshte kenaqesi e veçante . po nuk besove pyete liderin tend gjatosh , i ka ra bythes me kohe me vakt

   1. Pa diskutim qe eshte kenaqesi te degjosh fjalimet e Rames, sidomos kur eshte kaps njeriu… ilac jane ato fjalime.

 2. Edi Rama organizon mbledhjet me te mira dhe eshte shume kenaqesi per ne te degjojme fjalimet e nje njeri te zgjuar si ai

  1. Kir thua “Ne” per ke e ke fjalen, ke perfaqeson ti, grupin e patronazhisteve?
   Edhe une e falenderoj shume, vecanerisht per te gjitha koncesionet qe ka dhene, e ka bere Shqiperine nje vend te begate, aq sa dhe Bangladeshasit nuk rrine me shume se nje jave.

 3. Nje kenaqesi shum e madhe te jesht ne keto mbledhjet qe rama ben.Po po lexoja kte lajmin qe juve kishit shkruar si media e lodhur qe jeni,nuk detyron njeri jo o lapsi i nongrades

 4. I jemi shum falenderues per punet e mira qe z.rama ka bere per vendin dhe te gezuar qe do beje nje fest te tille

  1. Feste per cfare!? sipas Rames negociatat ka vite qe jane hapur, apo e keni zakon ju (sekti i rilindjes) e preni shiritin e inagurimit 10 here.

  1. O pederast, mos shkruaj dy here me te njejtin emer femre se kuptohet lehtesisht nga diferenca kohore ne mes te komenteve qe je i njejti person qe shkruan here me emer mashkulli e here me emer femre. Te pakten shkruaj cdo nje ore, apo e ke me norme sufllaqen e rradhes? Pedereast i perjashtuar nga bordello si i pamoralshem.

   1. Sir Stuart Peach, theksoi përmes një editoriali se individët shqiptarë të sanksionuar kanë lidhje me krimin dhe korrupsionin, të publikuara gjerësisht dhe të dokumentuara. “Kjo është vala e parë e një serie veprimesh për të inkurajuar llogaridhënien dhe për t’i dhënë fund pandëshkueshmërisë.

  1. Për çfarë mblidhet administrata në miting.Administrata para se të dalë në miting duhet të mendohet mirë të mos e shes dinjitetin për një copë rrogë për të kërkojë lekët e incerenatorëve.Turp për këtë administratë që vetëm popullit nuk i shërben por mendon si t’a zhvatë atë.O administratë mos e shit shpirtin nëpër mitingje

  1. Dihet mo “klea” qe me shume se nje fjalim,shume me shume se kaq.
   Ah mortja qe sju bie,neveri e gjalle!

   1. Është për të ardhur keq.Por dhe për të konstatuar.Grupi i komenteve negative për festën është vulgar,banal etj.Dhe dihet kush janë.Ky është manifestim kombëtar dhe për këtë janë të ftuar të gjithë.Në mitingun e PD i cili ka qënë tërësisht në mbështetje të non-gratës nuk pati asnjë kundërvënie qoftë dhe në komente. Portali juaj është totalisht në kundërvënie me jo vetëm me qeverinë por me frymën që përçon.Duket që jeni bastion që i fryni zjarrit.Përderisa ky istikam sulmi udhëhiqet nga Agim Nesho,Andi Bushati (kushërinj),pinjollë të të kaluarës enveriste dhe katundari i modernizuar Armand Shkullaku i Stropckës.Pika që s,ju bie o njerëz të ligj,të pangopur të cilët janë vënë në shërbim të pjesës më të keqe të shoqërisë,megjithëse sot e kësaj dite nuk ju mungojnë duke bërë spiunin dhe shërbëtorin e të gjithëve.

  1. Se si organizohet nje gje e bukur do e shihni mire ju gomeret e kuq,e keni harruar,skeni faj se per 8 vjet u minua ky proçes nga kali i trojes.
   Shpejt do e kujtoni dhe te shohim si do kakarisni pastaj,protesta e dates 7 ishte preludi,tik-tak

 5. cdo femije qe lind dhe ato qe jane gjalle jane dhe do te jene sklleverit me koke ulur te beut te surrelit dhe djalit te tij! thotë:

  do flasi per femijetky hajdut! femije eshte vetem djali i surrelit te tjeret dhe ato qe lindin me pas jan skllever te lindur dhe te gjalle! djali i surrelit flen me miliona thase te vjedhur nga ky hajdut me cizme te tjeret te gjalle bashke me prinderit e tyre do te punojne si sklever per familjen superhadute dhe femijet e tyre!

  1. Cfar ka arritur moj ela? Pa na i numero te lutem? Jeni rinia dhe populli me i varfer moj ela ne evrope! Keni viza moj ela per te levizur dhe menyra e vetme qe shifni evropes eshte kur shkoni ose punoni ne te zeze ose kerkoni azil moj ela! Po te jesh shqiptar te shofin shtrember moj ela se mendojn se je trafikant o elaaaaaa! Po te jesh shqiptar dhe te duhet ndihma e vendit tend neper bot ela je vetem fare se ambasada te trajton si pler moj ela! Mire xhepi i zbrazur moj ela por edhe dinjitetin po na i neperkemb i lartmadhnishmi shkelqesia e tij edi rama! Po cfar i pelqeni fjalimeve te tij qe sle njeri pa hidheruar edhe pa tallur se i duket vetja me i mencuri ! Ela mbro dinjitetin e dashur sepse edhe po te ka punesuar lartmadhnia e tij ne ndonje institucion ta garantoj se nuk eshte gjithcka! Ne kte bote jemi kalimtar por le ti hedhim gjurmet me dinjitet , bukur dhe pa rendesa ne ndergjegje o ela! Jetoni si ne palermo o ela ku keni frik te hapni biznese se ju gjobit mafia edhe akoma me frik te ulesh te pish nje kafe se ke frik se te mer plumbi para ! Le me qe profesioni me i permendur eshte vrasesi me pages! Jan ber rekrutimet e vrasesve me HR o ela!

 6. Per cfare do te festohet? Per cmimet? Per betonizimin, per cilesine e arsimit dhe shendetesise? Per politizimin e skajshem te administrates? Ah po, do te festohet per ata mijera qe cdo dite ikin nga syte kembet.
  Ai maskara qe drejton vendin na detyroi te iknim. Arroganca e frikshme me te cilen perballen profesionistet, teknicienet, i ben keta te fundit te largohen.
  Festoni shoke e shoqe! Meritoni cdo gje.

 7. Ky KUFOMA, jevgjiti garip, greko-llacifac, qe ben si trim, e ka shume te qarte se fundi po i afrohet me shpejtesi sketerre, mjerre se cfare e pret, ate dhe bastardet e tij. Shqiptaret do t’ia nxjerrin te gjitha krimet dhe poshtersite e bera, ne keto 9+13 vite, nga hundet te mos behet fare merak per kete se shqiptari duron por s’harron! Sa per mitingun e RIVDEKJES, nuk ka asnje vlere vecse verteton friken dhe panikun qe ka zene KUFOMEN edvin kristaq KAJMAKU & BANDEN SOROSIANE edhe une vet me shume shoke e miq do te marrim pjese nga metazori me detyrim ne mitingun e organizuar, nga KUFOMA sepse na kerkohet prezenca me listat e burimeve njerezore (punojme ne institucione shume te rendesishme) pra pjesemarrja e jone dhe e mijera te tjereve s’ka asnje vlere, ne momentin me te pare, me opurtun, keta bastarde do ta shikojne sesa i vlen lekura dhe sa vet do t’i ndjekin nga pas, kur te perballen me shqiptaret, KAQ!

 8. Me vjen keq qe e quani ne kete menyre kur eshte dukur qartazi nder kohet e fundit qe te gjithe ne qytetaret jemi me Ramen.

 9. Mitingu i 28 korrikut me kujton filmin “koncert ne vitin’36” kur beu i Myzeqese nxjerr cingijet ne pazar kunder koncertit per te kujtuar Kongresin e Lushnjes.

  Eshte roli me i bukur i Albert Verrise qe luan beun….

  1. A jua qifshin robt juve mu ne bire te pidhit, edi bashke me salen ,or legena qe lepini bolet e partive politike edhe ziheni si bucat per keta dy qe jan miljardera .

   1. Do bejne fest sekti I degjeneruar me mininistret qe Kane here striptis ne athine Jane te ftuar edhe te gjith davaxhinjt qe I shisnin me ore mo’s harroni edhe spiropallaen taulantin bashke me me motren se emotra ka pas sukses te Madh ne trafik prosti sa qe me part e ku beri vellain deputet ne parlamentin me prostitute ne bot

 10. Departamenti i Shtetit e kanë kthyer në betejë kundër perëndimit përfshirjen në këtë listë. Ata janë Sali Berisha dhe lideri i serbëve të Bosnjës Milorad Dodik, i cili në fakt ngjan si i dërguari i Putinit në Ballkan.

  Ngushtimi i lakut për udhëheqësit e korruptuar të Ballkanit nga SHBA tanimë dhe nga Britania e madhe dhe shumë shpejt nga gjithë vendet e Bashkimit Evropian.masturbim masturbim ne grup nga shpellkare skiftere maloke te salihut me foton e rames lakuriq qe salihu e ka per ju shpellkare funksional,ciljeta ne koncertin per naton qe salihu organizoje

  1. Ne fakt qepsi masiviteti i protestes se sali berishes tregon se kish popullin me vete e jo administrat….

 11. Cfare servila te shpifur! Skane turp fare , kane nga nje cope pune te shtremet, edhe bejne si gore. Pika qe su bie ketyre njerezve. Kur mburrin ed ramen keta jane te mbaruar!

 12. Lajmin e ka konfirmuar vetë Sali Berisha në konferencën për shtyp. Ai është shpallur ‘non grata’ nga Mbretëria e bashkuar pasi akuzohet për lidhje të qarta me grupe të krimit të organizuar dhe kriminelë, të cilët kanë paraqitur një rrezik për sigurinë publike në Shqipëri dhe në MB dhe, se ju jeni i gatshëm t’i përdorni këto lidhje për të avancuar ambiciet tuaja politike.Ti vazhdo lepija loqet e bythen salihut o shpellkari Landi

 13. qytetaret e Tiranes pershendesin legjenden Edi Rama Shpellkaret po vdesin nga marazi se kari i tyre Salih Berisha po shkon drejt burgut

  1. Legjenda , sa kam qeshur , me çorape te kuqe. Koqe eshte, i pa shkolluar vetem shkarravini di te bej. Jeni ftohur ne byth ju bashke me te !

 14. OBIJE KURVI MAVI, NE METING DO MBAJE NJE FJALIM SI VLLAU RAMES,VUCICI, NDERSA JU HORRA DILNI PRAPE ME FLAMUJT ME DRAPER E CEKAN,DHE MASHTRONI ME PARRULLEN, RROFTE NATO, KUJTONI TE KALUAREN. JENI VEMJE TE SE SHKUARES, E HIQENI KAMELEONE NE ATE QE E VODHET, DEMOKRACINE .TE ZITE, I ZIU NE SHPIRT E ORIGJINE ASHTU MBETET.

  1. @DURRSAK
   MIRE VLORA DHE BERATI
   PO DURRSAKU ÇPATI
   TI JE NE MES
   PASTAJ E DI SHPREHJEN PER DURRSAKET TRE MUJ GANGO 9 MUJ LANGO.
   NDAHEMI KUR TE DUASH PO DO RRISH ME KANDIL.SE HIDROCENTRALET JANE NE VERI.NE BASHKOHEMI ME KOSOVEN DHE KOSOVARE SHQIPTARE TE MAQEDONISE NUK VIJNE ME NE DURRES SHKOJNE NE SHENGJIN VELIPOJE.
   DHE TI NGLELESH12BMUJ LANGO

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.