• |
ide | kryesore

Rama nuk tërhiqet nga Amnistia Fiskale: Paragjykimet nuk i pranojmë

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama është shprehur i vendosur për të kaluar ligjin për amnistinë fiskale.


Në një komunikim për mediat, ai tha se përgatitja ka zgjatur tre vjet sepse qeveria ka dashur sa më shumë opinione dhe nuk pranoi kritikat nga BE apo SHBA.


“Ne kemi pasur edhe një konsultë të madhe publike do mbajmë edhe një tjetër. Jemi të vendosur ta çojmë përpara projekt ligjin, por duam të kemi sa më shumë opinione. Kjo është arsyeja pse përgatitja ka zgjatur gati tre vjet. Ndërkohë, paragjykimi se amnistia është kushtetuese, ajo bëhet edhe në vende të tjera, por shiko se Shqipëria…këtë nuk e pranojmë as nga BE as nga SHBA dhe as nga Hëna”, tha Rama.

28 Comments

  1. Ai s’eshte paragjykim, eshte gjykim pasi nderkombetaret kane pare ligjin. Hajt do vazhdoje procesi i Erdoganizimit…

  2. Nuk jane budallej ata qe te sjellin patate ketu qe t’ia vjedhesh ti ,o gojore bythore! Ps: meqenesee quan foltoren gojore ky nevoj’Tore!

  3. Amnistia fiskale esht nje gje shum e mire pasi sjell rritje te ekonomise dhe sjell investime te reja ne vend por gjithmone ne qofte se behet e kontrrolluar

  4. Cdo vendim qe juve keni marr z.kryeminister ka dale nje gje pozitive per vendin tone dhe kesaj here do te mbeshtesim

    1. sa me pak komente te beni ju te veliajt aq me mire eshte. peshtiresia juaj ben qe cdo kauze, qofte dhe e drejte, te quhet fakale.

  5. Amnistia fiskale mendoj se do te jete nje plus i madh per shqiperine ki do i japi asaj rritje te ekonomise dhe do ndaloje korrupsionin

  6. Ambistia fiskale eshte dicka qe duhet te behet me patjeter sepse eshte jje politike qe ka rezultuar e suksesshme ne shume vende

  7. kshu folen keq e per ballkanin e hap e per vendimet e tjera para ksaj edhe rezultuan shume te vlefshme jo me per kte qe do ndikoj drejtperdrejt ne ekonomine e vendit

  8. mir e ka dhe ne jemi nje shtet me dinjitet dhe me histori te madhe dhe skemi pse te ti falemi dhe ti degjom keto

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.