• |
ide | kryesore

Rusia sulmon stacionin e autobusit në Kharkiv, vriten 3 persona

-Instant, Lajme, Planet

Tre persona janë vrarë si pasojë e bombardimeve ruse në rajonin e Kharkiv dhe të paktën 20 të tjerë janë plagosur.


Sipas të dhënave paraprake, në orën 09:30 të mëngjesit të 21 korrikut 2022, pushtuesit rusë bombarduan një ndalesë të transportit publik në rrethin Kyivskyi të Kharkivit me sistemet e raketave lëshuese të shumëfishta Uragan (MLRS).


Për më tepër, trupat ruse filluan një sulm artilerie në distriktin Saltivskyi të Kharkivit, duke goditur një shtëpi banimi dhe tre civilë u plagosën.

Trupat ruse kanë bombarduar ndalesat e transportit publik në Kharkiv për dy ditë me radhë. Më 20 korrik 2022, tre civilë u vranë, duke përfshirë një djalë 13-vjeçar. Të plagosur kanë mbetur motra e tij 15-vjeçare dhe një e moshuar.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.