• |
ide | kryesore

Berisha flet për lëvizjen e radhës pasi u shpall non-grata nga Britania

-Instant, Lajme, Të fundit

Kreu i PD, Sali Berisha ka thënë se do të këshillohet me ekspertë ligjorë për hapat që do të ndërmarrë pas shpalljes non-grata nga Britania e Madhe.


“Do bëj atë që do këshillohem me ekspertë ligjorë. Nuk e di. Vendi më i përshtatshëm për të paditur për shpifje është Mbretëria e Bashkuar. Di që Britania e Madhe është anëtare e KE, pra juridiksioni i Strasburgut është i plotë. Do më këshillojnë këshilltarët ligjorë dhe unë do jua njoftoj”, tha Berisha.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.