• |
ide | kryesore

Non grata e dytë/ Berisha pranon se iu ndalua hyrja në Britaninë e Madhe

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme

Siç e paralajmëroi Edi Rama në parlament ditën e enjte, Sali Berisha u shpall non grata nga Britania e Madhe. Vetë ambasadori britanik refuzoi të bënte publikë emra të personave që qeveria e vendit të tij shpalli non grata, por Berisha e pranoi vetë këtë në një konferencë me gazetarët në Partinë Demokratike.


Në letrën që lexoi para gazetarëve, Berisha tha se në motivin e shpalljes non grata ishte dhënë emri i Damir Fazlliç, një biznesmen serbo-boshnjak me nënshtetësi britanike që u akuzua për një aferë korrupsioni gjatë qeverisjes së tij.


“Disa orë pasi Edi Rama dha lajmin për vendimin që do të merrte qeveria e MB, jam njoftuar me një letër se, Home Secretary ka marrë vendimin për moslejimin e hyrjes sime në MB me arsyetimin

1. Se ju keni lidhje të qarta me grupe të krimit të organizuar dhe kriminelë, të cilët kanë paraqitur një rrezik për sigurinë publike në Shqipëri dhe në MB dhe, se ju jeni i gatshëm t’i përdorni këto lidhje për të avancuar ambiciet tuaja politike, dhe

2. Për korrupsion dhe pasurimin tim, dhe rretheve të njerëzve pranë meje, ku si shembull përmendet ish këshilltari për zgjedhjet Damir Fazlliç, të cilin sipas vlerësimit të tyre, unë e kam mbrojtur kur, kundër tij kanë dalë prova inkriminuese” lexoi Berisha në letrën e shkruar për komunikimin publik.

Berisha tha se do të këshillohej nëse mund të ndërmerrte hapa ligjorë kundër këtij vendimi, të cilin e quajti të sponsorizuar nga mafia shqiptare. Në fjalën e tij në konferencën për mediat, kreu i Partisë Demokratike u përqëndrua kryesisht në aferën e Damir Fazliç si shkak për shpalljen non grata.

“Të akuzosh një tjetër për një aferë, për një çështje të një personi 14 vite më parë, e cila është zbardhur 100% dhe që vazhdon të bëjë biznes intensiv në Shqipëri, do të thotë të jesh i mashtruar në shkallën më eprore. Dhe këtë mashtrim e gënjeshtër mund ta bëjë vetëm mafia shqiptare”, tha Berisha.

Kjo është e dyta herë që Berisha shpallet non grata, pas vendimit të Departamentit Amerikan të Shtetit në maj të vitit të kaluar. Edhe kësaj radhe, kreu i partisë më të madhe në opozitë akuzoi miliarderin Xhorxh Soros për ndikim në marrjen e vendimit.

“Vetëm në Europë, ai ka insistuar 18 miliardë euro në opinione. Kështu që, lidhjet e Edi Ramës me George Sorosin janë shumë të njohura” u shpreh Berisha.

Zëri i Amerikës zbuloi akoma më shumë nga përmbajtja e letrës që i ka mbërritur Sali Berishës nga Sekretari për Mbrojtjen në Mbretërinë e Bashkuar. “Në letrën zyrtare nga Londra drejtuar zotit Berisha theksohet se ai mban lidhje me kriminelë që paraqesin rrezik për sigurinë publike në Shqipëri dhe Mbretërinë Bashkuar, të cilat ai është I gatshëm t’I përdorë për të arritur ambicjet e veta politike” raportoi Zëri i Amerikës.

Vendimi vjen pasi i dërguari i qeverisë britanike për Ballkanin Perëndimor, Stuart Peach tha se një valë e parë ndalimesh është aplikuar nga Britania e Madhe këtë javë.

“Ne ndërmorën veprime frenuese kundër disa individëve shqiptarë në lidhje me krimin dhe korrupsionin, të publikuara gjerësisht dhe të dokumentuara. Kjo është vala e parë e një serie veprimesh për të inkurajuar llogaridhënien dhe për t’i dhënë fund pandëshkueshmërisë” shkruaji Stuart Peach, duke vazhduar “mbështetja që disa figura publike marrin nga kriminelët në shkëmbim të akteve të tyre korruptive, e mbyt zërin e qytetarëve shqiptarë. Siç tregon edhe raporti i OSBE-së për monitorimin ndërkombëtar të zgjedhjeve të vitit të kaluar, blerja e votës dhe keqpërdorimi i fondeve publike vazhdon të jetë një problem madhor në politikën shqiptare. Për aq kohë sa politikanët janë në gjendje të bashkëpunojnë me kriminelët për të blerë, shantazhuar dhe kanosur votuesit, demokracia shqiptare do të mbetet e brishtë dhe e paplotë”./Lapsi.al


85 Comments

 1. Nqs Berisha ia do te miren ketij vendi, tani eshte koha te beje levizjen e radhes ndaj Rames. Te mos e japi partine te mbeshteturve nga Soros, por edhe te beje nje lloj terheqeje apo taktike qe e shmang opoziten nga sulmet e ambasadave. Te jap doreheqjen dhe te gjeje person ,qofte dhe formalisht, e ta mbeshtesi, apo te terhiqet 100% , kjo duhet te diskutohet. Kjo do ishte goditja me e mire ndaj Rames,pra duke bere nje hap mbrapa, pa e lene betejen ndaj tij. Te mendohet emri zevendesues, dhe patjeter te behet bashkimi i te gjithe opozitareve,perfshire Jorida Tabakun, alibeaj, e pse jo edhe Bashen ,por jo si drejtues.Nuk kemi luksin qe opozitaret te percahen dhe te kene kunder ambasadat. Te behet cdo gje, qe si perfundim ka, rrezimin e Rames.

  1. Keta te majte e te djathte rane dakord qe te mos prekin njeri- tjetrin. Komunistet si te pabese ja futen te djathteve. Ju dha doren kryesore Luli.
   PANDERSHKUESHMERIA = problemi shqiptar!

   1. “Luli” i paska dhënë dorën kryesore Ramës ?
    Asnjëherë.
    Përkundrazi është Berisha që i dha dorë atij që partia socialiste të mbështetet nga qeveria amerikane, me akuzat që i ka bërë “guvernatores Juri Kim”
    Nëse një ambaador amerikan cilësohet si “guvernator”, atëhere i je rikthyer cilësimeve enveriste për “imoerializmin amerikan”.
    Është cilësuar me apo pa të drejtë Berisha nga SHBA e Britania e Madhe non grata me akuzat për korrupsion e minim të demokracisë, duhet të kemi parasysh se FBI amerikane e Inteligjent Servici “britanik, janë dy organaizatat më të fuqishme në botë të hetimit të korrupsionit e krimit.
    A mund të shkojnë në këto dy organizata informacione të shtrembëruara me karakter politik ?
    Edhe mund të ndodhë kjo pasi në këtë botë , siç ka politikanë të mrekullueshëm me formim human, ka edhe politikanë gjenij të mashtrimit e dyfytyrësisë si Rama.
    Duke lënë mënjanë preferencat e disa politikanëve të huaj për aftësitë groteske të karagjozërisë së Ramës, le të meremi me Berishën.
    Kam bindjen se Berisha , megjithë thirrjet dumbabiste “O Sali o hero, gjithë Shqipëria ty të do”, duke bërë medemek “autokritikë” në foltoret për “gabimet” e tij, është mjaftë i zfhuar që të kuptojë se nuk është “gjithë Shqipëria” që e do ate.
    Politika është pasqyre e grupeve të interesit në shoqërinë njerëzore.
    Berisha pas sulmit të turpshëm të dhunshëm në selinë e Partisë Demokratike, që e kishte deklaruar se ishte një “revolucion” ku do të mernin pjesë mbi 44, mijë shqiptarë që e mbështesnin ate, doli i turpëruar pasi në ate sulm të turpshëm, nuk morën pjesë më shumë se 1000 vetë e nga këta, vetëm nja 30 ishin “revolucionarë të dhunshëm”.
    Me dhunën e bandave revanshiste enveriste erdhën në pushtet socialistët në vitin e mbrapshtë 1997, ama Berisha ndonëse nuk mund të akuzohet si krijues i piramidave që e shkaktuan ate rebelim (personalisht kam pasur dhe e kam akoma bindjen se piramidat u krijuan nga tentakulat e mbetura të ish sigurimit), i mbronte ato duke i quajtur embrionet e bankave private., njëlloj siç quan sot Rama konçesionet kriminale korruptive.
    Por “revolucioni” i dhunshëm i 8 janarit , me frymën e ndarjes në bollshevikë-menshevikë që solli ndarjen e PD në dy pjesë, i solli më shumë dëm kësaj partie sesa partisë në pushtet.
    A e ka fajin “Luli” si “peng” i Ramës apo Berishës, e ka fajin “pengamarësi” Berisha apo Rama, ky është një ekuacion pa zgjidhje.
    Deri tani kemi këtë situatë.
    Kemi një opozitë të shkatëruar nga rikthimi i Berishës, e një qeveri me një kryeministër që i ka marë në dorë të gjitha pushtetet, njëlloj si Enveri, veç me ndryshimin e një “pluralizmi” formal, e çuditërish të mbështetur mga demokracia perëndimore e që quan “non grata” “liderin historik” të përmbysjes së diktaturës enveriste

  2. Un them. Qe te gjith keshtu sic jemi. Te bashkohemi e ti therrasim nje zeri.
   Vazhdo o sali. Se mire e ke.
   Ai do mari kurajo. E do luftoj me fort me imperialistet. E do triumfoj.

   1. po moj nuse po , po moj patronazhiste qe kenaqesh edhe kur ti ngejne çmimet por edhe kur ta rrasin sa krahu . vazhdo merr rrogen , paçka se fytyren ta kane dhier me kohe e me vakt .

    1. Zoti Berisha per hir te Femijve e brezit te ri Mos u terhiq nga Kryetar i Partis Demokratike 8 milioni euro qe morì Toni Bler nuk jan shaka.

   2. Prandaj eshte e nevojshme dhe urgjente ofrimi i nje mundesie qe e fundos Ramen, sepse eshte e padurueshme qe edhe pse dihet qarte qe Rama eshte hajduti dhe krimineli me i madh ne Shqiperi,keta komenues perfitojne nga fakti qe Berisha po shpallet non grada dhe fillojne e tallen me popullin. Pika e vlimit eshte afer, dhe me apo pa Berishen, Ramen doe largojme, pavaresisht se ka filluar te degjoje keshillat e Vangjelirt dhe po behet populist,por puna eshte qe nqs Berisha terhiqet perkohesisht ,apo duke mbeshtetur nje person te duhur,atehere Rama s’ka as as shansin me te vogel te fitoje me. Deri sa te gjendet formula ideale dhe bashkohen te gjithe kudner Rames, te pakten le pushojjne sulmet ndaj njeri tjetrit dhe ndaj ambasadave. Qetesohuni dhe merrni kohen e duhur per reflektim dhe betejen a radhes ndaj Rames

   3. Po me. Madje te bertasim poshte amerika posht anglija, parti-sali

    🤦‍♂️🤦‍♂️
    A popull kar o popull kar qe su poqe iher. Ju e meritoni nenshtrimin

  3. Gjate gjithe historise se njerzimit e keqia ka qene me e madhe por fundi i saj dihet. Fenomeni Berisha ne perplasjen me MAFIEN SOROSIANE, po kthehet ne SIMBOL, ne LEGJEND, te luftes kundes se keqes, #shqiptaretmety, #perparagjigant, KAQ!

   1. Berisha shpallet non grata ne po te njejten dite qe kongresmeni Lee Zeldin sulmohet me arme ne new york. Tipik sulm mafjoz

  4. Sali krimineli vetem ne Sharre dhe Tufine nuk do jete Non Grata prandaj nuk i mbetet gje tjeter veçse te zgjedh nje nga keto vendet sa me pare

  5. E ke gabim. Njeriu i vetem qe mund ta luftoje deri ne fund rracen sorrosiane edhte Sali Berisha. Vetem ai mund ti shkoje betejes deri ne fund ndryshe kete vend e mori dreqi nje here e mire.

  6. Rruspia me xhaketen roze perdridhej sote perkrah shareses me pagese taoballe kurvit te rrajces….
   Krekosen baxhellot mavi…
   Kerrnaqen nga fleterrufete dhe sulmet bajate qe i bejne Dr. Berishes.
   Sa me shume balte dhe diarre bolshevike…
   Aq me shpejte do mblidhen delet voteshitese te nderkyera dhe te keqtrajtuara e te shqyera nga te gjitha vrimat qe ne 2013 e kteje…Qe te gjejne paqen dhe kotheren qe ua rrembeu ramebushtrra me harem.

  7. Pse kshu?? Se te ndalon hyrjen anglia???

   Ti beson se i rruhet anglise per zgjedhjet dhe demokracine apo edhe vete shqiperine???

   Beson se sala qe ishte pa post per 9 vjet prish demokracine e praruar shqiptare??
   Ne noshen 80 vjecare????

   Jane muhabete kot. Kto i hapin rrugen qe ti thone rames neser ik ti te rrije veliaj, i bie qe te mos kete aktivitet politik por te na emeroje kimetja kryeministee e qeveri.

   Kho sndidh me kete sistem qe kemi aktualisht, ska asnje problem nese na duan si siria afganistani iraku venezuela libia ukraina, e plot vende te tjera ne paqesor karaibe et etj,
   Ta quajme zyrtarisht protektorat apo koloni pra ta nderrojme sistemin qe kemi sepse skemi asnje te drejte. Mbase ne protektorat do kemi me shume tedrejta , ndoshta jo aq sa kishte india jur e kishte anglia, ose psh zimbabwe apo zezaket ne usa deri ne 1960 etj etj.

   Ska aq rendesi sistemi po qe se shqiptaret do jene te qeverisur me mire ose do kene me te drejta sesa sot nen ramen??

   Nese ka noi propozim bujrum, per dryshe mos na cajne karin shume

  8. Ketyre simpatizntve te berishes. U ka plas cipa fare.
   Nuk u ben me pershtypje asgje.
   Nuk ja vlen me edhe te tallesh trapin me ta.
   Humbje kohe.

   1. Ti i paloqja i paloqes,ha mut si gjithmone se paguhesh per kete me para te vjedhura… Nga z.Berisha jo vetem hajduti ka frike, por ka frike dhe evropa,njeri mas tjetrit do i japin non grata por kjo e forcon me shume divin shqiptar.. Eshte si Napoleoni, qe ngaqe nuk e mundnin dot keta angles et, te paret e internuan ne ishullin e Elbes… Ky u arratis prej aty dhe u kthye ne France, e gjithe populli ju bashkua atij.. Kur e pane qe ky prap me gjenine e tije forcoi Francen perseri…atehere u bashkua gjithe evropa dhe e munden..
    Por kesaj rradhe e internuan ne ishullin San Hélène..ne fund te botes qe te mos kish mundesi te ktjehej prape se kishin frike…Keshtu eshte bere edhe Z. Berisha per te gjithe mondialistet e botes se hapur, te qenit sorros! Mos u tut o Berishe se je gjeniu i ketij kombi dhe prêt sherim prej jush… Mos ta nije fare me shume te duan shqiptaret., e presin prej teje çlirimin nga hajdutet e kuq!… Do publikohet thua?

  9. Po byrek me gjizë, nuk do hamë ne ?
   Basha na rrejti, këtij i thonë, ik se nuk të do Ameriqia ( tamën), dhe inglizi i qelbur. Po kur ja ka dasht t’mirën inglizi Shqipnies?
   Në 1913 Londra e coptoi venin tonë. Edhe në 1920. Ja fusin kot kur thonë se ishte Ameriqia( tamën) që e ndaloi.
   Në fakt ishte Russia, ishte Lenini ai që e dënoi traktatin e Londrës. Për kte i ka shkrujt edhe Bajram Curri, paraardhësi i baca Saliut.
   Kjo asht e vërteta. Të tjerat janë rrena.

  10. Shpallja non-grata e Berishës nga “Amerika” u kthye në bumerang, nuk shkoi sipas parashikimit. Sala fitoi popullaritet dhe bashkoi pjesën më të shëndoshë të demokratëve.
   Duke parë që plani i prish, aktivizuan kanale të tjera të cilat janë të destinuara të kenë të njëjtin rezultat.

 2. Te quah Berishen mik te krimineleve dhe Ramen armik te tyre , as edhe mendja me perverse nuk do ta imagjinonte . Ky eshte kulmi i hgipokrizise , kjo do te thote ta marresh kete popull per idiot per nje qenie qe nuk ka as sy , as ve sh por mbi te gjitha qe nuk ka tru . Nuk e di nese ka shqiptar qe mund ta besoje kete perralle me kriminele ?
  Kush i beri deputet kriminelet? Kush i beri drejtora ? Kush po ju jep tendera miliona euroshe? Kush e kanabizoi kete vend ? Pergjigja? Rama dhe vetem Rama
  Per çfare mbahet mend Olldashi ? Ke kane ethe kriminelet ? Kush i ka denoncuar me shume se Berisha ata horra ? Nuk ka nevoje per pergjigje .
  Sulme te tilla me goditje kaq te pista dhe idiote e shtojne mosbesimin ndaj pallosh rames dhe e bejne shume me te besueshem Berishen . Per mua ky eshte perseri nje autogol i Palloshit , krismen do ja degjoje ne shtator .

  1. Keta te majte e te djathte rane dakord qe te mos prekin njeri- tjetrin. Komunistet si te pabese ja futen te djathteve. Ju dha doren kryesore Luli.
   PANDERSHKUESHMERIA = problemi shqiptar!

   1. Shume e sakt por edhe trillimi qe bejne keta nuk hahet as me uvaj e as me uthull . T quash ramane armik te krimineleve dhe berishen armik eshte utopi totale . nejse , nese ka njeri qe i ha keto me siguri qe eshte idiot .Por problemi kryesor eshte PANDERSHKUESHMERIA dhe LOJA PA RREGULLA ,

  2. Ore mesojeni qe nuk politike nuk ka idializem dhe drejtesi. Keshtu funksionon politika dhe se ndryshojme dot as une dhe as ti. Tani puna eshte le bejme levizjen taktike te radhes qe funksionon,ne keto rrethana aktuale ku jemi, dhe nuk e le Ramen qe po zgerdhihet, te fitoje terren. Me ambasadat kunder nuk ia dilet, keshtu qemos mashtrono kot militantet.Te gjendet nje rruge e ndermjetme, se nqs ti shpall cdo shtet kunder, ateher edhe une vete do e votoja ramen dhe jo nje armik te perendimit,. Prandaj te bejme qe perendimi mos ta trajtoje opoziten si armik, por si shprese per te rrezuar Ramen. Ka plot modalitete dhe taktika, prandaj te gjendet rruga me e mire, dhe jo ti bejme armiq te gjithe

   1. Jo kari jo

    Dmth ambasada qenka me zgjuar se 700 mije votues shqiptare??

    I cohet kari bidese dhe thote te ike makroni , ti besojne francezet bidese??

    Pse kimetja na qeveris apo rama?? Vota thone ata, ama pastaj jo se jane ca gjera qe i di une se ti sdi gje…
    Ta ndajn mendjen ose jemi vend ose sjemi.
    Une sdo kerkoja as me shume as ne pak se nje shtetas amerikan dhe britanik , proces ligjor, perndryshe sme plas fare ca thot amerika dhe anglia kur i shoh perdite mynxyrat e rames veliajt etj dhe e di fare mire kush eshte duke e minuar demokracine, vendin, shtetin popullin etj. Skam nevoje perkthys nga shqip ne shqip dhe perkthyes te jete anglishtfoles

    Po shiko mire se kembanat nuk bien per berishen jooo, , gruja e bilalit ka kohe.qe perpelitet

    Fajin e ka saliu , ka shkuar ne hollivud!!!
    Hahaha

    1. FOl pa kar ne goje o kari 18:37. Ti thjesht po e shfrytezon situaten per agjenda personale. Prandaj fiton Rama , se nje llum i tille si ti, ben gjoja opozite,qe me shume i prish pune ne fakt

 3. BERISHA BASHKEPUNTOR I KRIMINELEVE ?????????????
  HAHAHAHAHAHAAAAAAAAAAAAAAAA ………………………..
  PALLOSHI ESHTE ARMIKU ??????????????????????????????
  HAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAAHHHAHAHHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA………………………….
  PO PSE TE VETMIN QE KANE FRIKE KRIMINELET ESHTE BERISHA ?????
  ÇEMER DO TI VEME EDI RAMES ATEHERE ???????????
  EDI RAMA SULMON KRIMINELET , E IMAGJINONI DOT ????????????????????????????????????????????
  NA RRUAJTE KARIN OJ EVRPO KURVE , JU DONI QE KY VEND TE JETE GJITHMONE NEN HYQMIN E KRIMIT QE JU TE LIVADHISNI E VIDHNI SI E SA TE DONI .

  1. Ketu ke te drejte, por jo e gjithe europa disa qarqe sic kane qene gjithmone antishqiptare vazhdojne punen e tyre. Koha te goditet nje person 70 vjec, me titull profesor, intelwktual, aleati me i padiskuturshem, patriot, perballe ka……Ramen. Medet!! Rama nje hic . Por ama qarqet antishqiptare nje hic u nevojitet.

   Lufta nuk mbaroi me pavaresune e kosoves. Qarqet me mogerinin nisen ounen sapi obama erdhi ne pushtet. Procesi antishqiptar po vazhdon.

   Na takon neve si shqiptare qe te vendosim ti dalim kunder neoserbeve te rames veliajt etj, neoserbet jane ne veprim.

 4. Justifikimi apo motivimi britanik i sajuar sipas oreksit te Ed Tallavase dhe Lal Zdromsit. I paskan bere nder Berishes. Kuktojne se me non gradat e blere me taksat tona so ia hedhin bythes keta hajdut sorosian

 5. aq rrotakari jane keta te ambasadave sa kujtojne se cdo gomarllik njerezit do e besojne. A ke prova nxirri dhe coje ne prokurori po mut kot duke ngerene nuk kane gje ne vije moterqirat e sorrosit

  1. made in sorros.mutit te pilos po i dridhet toka nen kembe.nuk ka kurv qe te shpeton.te dine amerikanet e anglezet se cfare po i ben ketij populli,ty te vene flaken e te maresh rruget.voten ja berishes edhe nje milion non grata te kete o lyrash qe vjen ere mut.

 6. Le te bashkohet pra opozita ne nje lloj bashkimi te ri te madh, le ta quajme si nje lloj konfederate, pa perjashtuar asnje qe ka vlera dhe sjell vota, por duke mos i mbivleresuar ata qe vetem marrin vota nga opozita pa dhene gje,si Dashnor Sula,Dash Shehi,Tritani,Ferdinand Xhaferaj,Ndoka etj. Ska nevoje te perjashtohen por te gjendet nje lloj sistemi qe per te qene deputet duhet te votohesh dhe te marresh te pakten nje numer te caktuar votash,dhe jo te emerohen vetem se kane qene servil te kryetarit te radhes. Gjetja e nje ideri te ri, mundesisht intelektual qe ka pelqeimin e popullit,qe nuk shitet,bashke me gjithe PD e bashkuar, LSI, shoqerine civile,intelektual te pavarur, kjo do ishte e vetmja zgjigje qe jo vetem e mund, por e shkaterron partine e Rames qe po mundohet te rikuperohet me ato format bajate propagandistike populiste. Ose keshtu dhe te rrezojme Ramen, ose t’i leme fushe te lire Rames te fitoje zgjedhjet e radhes

 7. Ja sesi nje ze shume i holle dhe fare i vetmuar sfumon dhe bucet mbi te gjitha tamtamet dhe pellitjet e orkestruara nga MAFIA SOROSIANE, #shqiptaretmety. #perparaberisha, KAQ!

  1. Shikoni . Në vitet e luftës anglezet sabotuan forcat e djathta nga komunistët në shtabin e tyre.Gjithe ndihmat i drejtuan ndaj partizanëve komunistë.Me ato ndihma dhe konspiracion që bënë o dhanë mundësi të vinte komunizmi në Shqipëri.Te kundërtën bënë në Greqi.Ne të njëjtën situatë jemi tani.Te majtët amerikanë dhe anglez në ministritë përkatëse janë plot me të majtë kështu që shikoj që po përsëritet historia!!!Sipas tyre s’ka rëndësi nëse nuk je dënuar boll të flasin të majtët e Shqipërisë dhe je i lidhur me kriminelët.Pavaresisht që nuk ke në pushtet dhe kanë kaluar 15 vjet.Pavaresisht që personi kriminel për të cilin akuzojnë është hetuar për llogari të Ramës i janë mbyllur hetimet.Ngrihet pyetja përse ky individ nuk është dënuar në BM? Qesharakë në idiotiozim!!! Anglezet të shohin kriminelat e tyre politikanë që hapën dyert për çdo lloj paraje siç janë ato të oligarkëve rusë.U desh lufta në në Ukrainë që t’i bllokonin.

 8. Salih Plehu ka qene gjithmone i lidhur me bandat kriminale ne Shqiperi dhe jashte saj dhe vazhdon te jete i lidhur Shume shpejt pritet non grata dhe nga Bashkimi europian dhe ky malok i ndyre del jashte loje megjithese dhe sot ai eshte jashte loje vetem pellet kot se eshte rrot kari

 9. Gjate gjithe historise se njerzimit e keqia ka qene me e madhe por fundi i saj dihet. Fenomeni Berisha ne perplasjen me MAFIEN SOROSIANE, po kthehet ne SIMBOL, ne LEGJEND, te luftes kundes se keqes, #shqiptaretmety, #perparagjigant, KAQ!

 10. Nga lidhjet me krimin e organizuar dhe korrupsionin te Damir Fazlliç/ Sali Berisha shpallet ‘non grata’ nga Britania e Madhe,salih karaxhic berisha simbol ne luften kunder te keqes thote shpellkari malok,kur dihet boterisht qe salihu ka djegur vrare perdhunuar vjedhur shkrire nje fshat te tere nga djegja,vjedhja e hapsires sportive dhe mbajtjen ne kembe te klanit mafiozo kriminal qe quhet Trusti i Geshtenjave,keto jane nje pjese qe e bejne salihun simbolin e te keqes ne ballkan

  1. Sali krimineli vetem ne Sharre dhe Tufine nuk do jete Non Grata prandaj nuk i mbetet gje tjeter veçse te zgjedh nje nga keto vendet sa me pare

    1. Të tëm. Qepar e takova. E “respektova” dhe pastaj e pershendeta. Se nga vajti pastaj, te genjej kot. Po s ka ardhe akoma, mos e caj koken. Se ne ndonje hotel do jet duke u qetesuar.

     1. po ti vetem karin dine te hashe si me nurra e si me gra o fisqire
      Te fala mamit , kina baben

  2. Po nqs Berisha ka shkrire je fshat te tere nga djegja, po Rama qe shkriu nje Shqiperi te tere.Vrasje djemsh te rinje, largim njerezish ne mudnesinee pare qe u jepet. krim,droge. fukarallek.Mos te flasim per vjedhje e korrupsion,qe ska politikan ne bote qe ia kalon Rames? Ja e zeme se berisha po ik, po Ramen kur do e largojme? Me gjtihe keto te zeza qe ka bere, kur do iki Rama? Nqs Berishene larguam me 1 milion shuplaka, se u vrane 4 vete me 21 janar, Po Ramen ,gjate kohes se te cilit u vrane qindra djem nenash nga krimi, si do e largojme?

 11. Oh sa thelle ja kane futur Berishes…

  Ca u be me ate denoncimin e Non Grates Amerikane ne Paris mo?! 😅😅😅

    1. Pse nuk thu jeni shtate bythqira , qe te hani karin mengjes , dreke dhe darke?
     Kina byrrat e fisit , mamit boji te fala .
     Mos harro provimin e motres o moterqire

 12. Une nuk kam votuar asnjehere per Salen as per PD, sepse mendoj qe klysh kurve eshte edhe ai.
  Por kjo qe beri SHBA dhe Anglia eshte tallje trapi e paster me Shqiptaret si popull. Ku e gjejne guximin kto te na imponojne ne politikanet tane? Cfar kujtojn ato se jemi koloni ne? Ka mbi 10 vite qe Rama po na vjedh po na poshteton , po na percnon, dhe kto shkojne shpallin non grata kundershtarin e vetem te tij. Ne pidh te semes shkofte SHBA, Anglia dhe gjithe Europa, mua me intereson vetem e mira e Shqiperise dhe jam i sigurte qe me kte palloshin qe kemi por kryeminister po vendoset ne dyshim ekzistenca e Shtetit Shqipetar, po i detyron te gjithe te ikin nga Shqiperia.

  1. O AS….. Pa ata ne do flisnim sot.
   Griqisht deri shkumbin. Dhe serbisht nga shkumbini e lart.
   Leri sovranizmat, se me sovran se ishim ne kohen e dulles nuk ka pas. Aaaa nese te pelqen ashtu, ik ne kore te veriut. Dhe kenaqu.

    1. Po shume mire tha 17:14. Cke qe e ofendon o kungull. AS per vete rri ne Gjermani,ha leket e Evropit,rrezik pa punu fare,dhe shan Evropin. Lere pastaj qe AS edhe e shan Berishen edhe e mbron, ne te njejtin koment

     1. I pasur nuk jam, por kurre nuk kam vjedh dhe kurre nuk ja kam shtri doren kujt.
      Nuk haj une leket e Gjermanit por Gjermani han leket e mia. Une cdo vit i pagoi shtetit Gjerman mbi 25’000€ taksa, nuk jam lapanjos si puna juaj une.

    2. Po pse paske ti tru. E nuk paskam un.
     C na ka gjet belaja me militantet. Ketyre po ti shash rrip me rrip nga fisi, te thone rrofsh.
     Amaaaaa u shave liderin. Aty s te falin.

     1. Pas SHBA, të gjithë ithtarët si repart ushtarak i shpallin ‘luftë’ dhe Britanisë: Berisha do bëhet Kryeministër, anglezët kolonizuan botën

     2. o te qift kina none .
      pa deshire , ta qifte me dhune o rrace kurve
      beni edhe humor ju moterqiret e kuq

   1. Jo mo jo deri shkumbin eee?? Pa ke edhe njehere??? Pa britanine?? Apo pa Wilson ??

    Ore sa kara qe jeni!

    Shko lexo historine se e ke bere qe fillore

    Sa per dijeni wilson dhe shume te tjere ne usa jane qene raciste dhe sot historia amerika e po i rishikon , edhe shiko si ka qene ceshtja e shqiperise ne versaje ska pas lidhje shume me wilson shimo se u soll sykes pike fra uk me humbesit dhe fol pastaj.

    Nivel ordiner

   2. ik e lexo ndonje germ,injorant.shqiperia sot duhet te ishte nja 10here me e madhe ne siperfaqe,e te pakten njezet fishi ne popullesi.nuk po futem thelle se eshte e kote.

   3. Or trap, ti nuk e di as se ca do me thene fjala “Sovranizem”. Dullen nuk e vune Shqiptaret ne pushtet, por na u imponua nga fuqite e medha.
    Une dua qe ne vendin ku jetoj vendimet per te ardhmen time ti mar vete, dhe jo te vendosin te tjeret per mua.
    lexo pak hisorine e ketyre 100 viteve te fundit dhe do kuptosh cfar shtetesh kurva qe jane SHBA dhe Anglia.

 13. Bravo Saliban. Mos e humbni shpresen. Ne do ta mundim sorosin dhe ameriken. Kurse anglin se kemi ne refene fare.
  Duroni dhe pak sa te behet sala kryeminister. Ja dhe pak fare.
  Hi
  Hi
  Hi

 14. Sale,
  Malok po
  Cecen po
  Tani na dole dhe bicim kodoshi. E dashke shume 💵 mer legen e dashke. Ska gjo jo po pse na ben si i ndershem dmth 😀

 15. Ti i paloqja i paloqes,ha mut si gjithmone se paguhesh per kete me para te vjedhura… Nga z.Berisha jo vetem hajduti ka frike, por ka frike dhe evropa,njeri mas tjetrit do i japin non grata por kjo e forcon me shume divin shqiptar.. Eshte si Napoleoni, qe ngaqe nuk e mundnin dot keta angles et, te paret e internuan ne ishullin e Elbes… Ky u arratis prej aty dhe u kthye ne France, e gjithe populli ju bashkua atij.. Kur e pane qe ky prap me gjenine e tije forcoi Francen perseri…atehere u bashkua gjithe evropa dhe e munden..
  Por kesaj rradhe e internuan ne ishullin San Hélène..ne fund te botes qe te mos kish mundesi te ktjehej prape se kishin frike…Keshtu eshte bere edhe Z. Berisha per te gjithe mondialistet e botes se hapur, te qenit sorros! Mos u tut o Berishe se je gjeniu i ketij kombi dhe prêt sherim prej jush… Mos ta nije fare me shume te duan shqiptaret., e presin prej teje çlirimin nga hajdutet e kuq!… Do publikohet thua?

 16. Sa i takon abuzimeve me biznese të huaja në Shqipëri, vendin e parë e kanë abuzimet me vlera miliardash që janë bërë me kompanitë e naftës e gazit.
  Si pasojë e këtyre abuzimeve, Shqipëria ndonëse relativisht figuron një vend që ka burime të mëdha nafte, edhe ato pak rafineri të saj janë shkatëruar tërësisht e sot që ato mund të luanin një rol të madh në përballimin e krizës energjitike të shkaktuar nga agresioni rus në Ujrainë, nuk i llogarit më askush.
  Disa biznese të fuqishme të huaja si kompanitë e Fazlliçit e Bechetit, apo kompania e fuqishme amerikane e ndërtimit Bechtel, ndonëse janë sulmuar nga Rama kur ishte në opozitë, për lidhje korruptive me qeverinë Berisha, dy prej tyre me ardhjen në pushtet të socialistëve, janë të vetmet kompani të huaja që kanë marë konçesione nga qeveria Rama.
  NJë kompani tjetër e huaj që ka të bëjë me energjitikën dhe është përfolur shumë, është kompania çeke ÇEZ që mori përsipër rikostruktimin e linjave primitive shqiptare elektrike e dështoi.
  ÇEZ dështoi në Shqipëri, por ndërkaq vazhdon të jetë një nga kompanitë më të fuqishme në Europë për energjinë elektrike.
  Si Fazlliç, ashtu edhe Becheti, ndonëse njeri “serbo-boshnjak” e tjetri italian, qendrën e tyre të biznesit e kanë në Britani.
  Britania sot, ndonëse aty janë strehuar disa multimiliarderë “disidentë” rusë, është vendi europian që ka kontribuar më shumë në mbështetjen e Ukrainës nga agresioni rus.
  Berisha në fushatën e tij të foltoreve, doli me flamurin e të djathtës konservatore.
  Nëse SHBA ka sot një qeverisje të partisë demokrate e konsideruar me tendenca të majta dhe me lidhje me Sorosin, si ka mundësi që qeveria konservatore britanike ka dalë kundër “konservatorit” Berisha ?
  E pra kjo situatë politike e Shqipërisë, është paradoksale.
  Mbështetet nga e majta dhe e djathta konservatore Rama , e goditet Berisha “konservator”.
  Rama emërohet si “president” një mujor i Këshillit të Sigurimit në OKB, e Berisha i cilësuar si “lider historik” i përmbysjes së sistemit diktatorial enverist, shpallet armik i demokracisë.
  Në relacionet qeveritare të qeverive perëndimore, veçanërisht të DASH, Shqipëria e qeverisur këtë dekadën e fundit , është damkosur me cilësimin e një qeverie të korruptuar në të gjitha hallkat e saj.
  Rama me dyfytyrësinë e tij ekstravagante, një për shqiptarët “socialistë” e tjetrën për “kapitalizmin demokratik” perëndimor, ka arritur të ndërtojë në Shqipëri një kapitalizëm primitiv e krejtësisht të korruptuar e deri kriminal, të ngjashëm me panoramën e filmave “Western” në SHBA -të e para dy shekujsh.
  Një pjesë e politikës së BE e të SHBA ndërkohë , po përpiqen që ta shkëpusin Serbinë nga vartësia ruse duke mbështetur njëfarsoj ish ninistrin e propogandës së Millosheviçit, Vuçiçin, mik i deklaruar i Ramës për të stabilizuar Ballkanin.
  Ndërkaq konservatorëve britanikë duket se ju pëlqejnë shpërthimet anti BE të Ramës për të motivuar Breksitin..
  Berisha e ka pranuar e ka kërkuar falje edhe në foltoret se gjatë lidershipit të tij shtetëror, ka bërë shumë gabime, por gabimi i tij më i madh, është shpalosja e flamurit të sovranizmit , që risolli sovranizmin e llojit enverist duke u armiqësuar me gjithë botën.

 17. e kanë mënjanuar zyrtarisht nga protokolli Doktorin, duke dhënë mesazhe të hapura se qeveritë e tyre nuk duan të kenë punë me kreun e ri të PD. Më në fund, të gjithë ata që bëjnë sikur shpërfillin sot vendimin e Londrës zyrtare, së pari i bëjnë një shërbim të keq publik imazhit të vetë Sali Berishës në opinionin publik shqiptar, e së dyti dëshmojnë edhe një herë atë që dihej botërisht pasi Berisha shkeli në zyrën e kreut të PD: që kjo parti do të harxhonte pafund kohë, energji dhe nerva duke u marrë më fatin personal të Doktorit, e jo me opozitën ndaj qeverisë së Edi Ramës.Nuk e lan mutin salih me shurren e ilirit o byroisti pd

 18. Deri këtu kishte arritur varësia e qeverisë ndaj Fazlliçit. Arsyeja ishte e thjeshtë; Fazlliçi ishte klienti kryesor i Argita Berishës. E bija e kryeministrit shiste pronat e ish pronarëve, ndërsa Fazlliçi i blinte. Por pushteti i Damir Fazlliç mbi qeverinë e Sali Berishës nuk mbaron këtu. Sali Berisha i ka vënë në dispozicion sekserit serb edhe Këshillin e Sigurimit Kombëtar. Fazlliç, me porosi dhe ftesë të Sali Berishës ka marrë pjesë në mbledhje të Këshillit të Sigurimit në Tiranë. Ky ishte edhe skandali më i rëndë kombëtar në atë kohë.Doni me fakte per belulin salih karaxhic berisha,bullatovic,milloshevic,karaxhic,fazllic dhe sa serbe te tjere ka ky salih krimineli nga vicidoli

 19. Ky vendim i marrë nga Home Office është krejt lehtësisht i kontestueshëm në një gjykatë të Mbretërisë së Bashkuar. E bëjnë shpesh mjaft emigrant shqiptarë që u jepet ekspuls në Angli prej vitesh e vitesh, të cilët pajtojnë avokatë dhe shumë ja kanë dalë. Natyrisht jo ata që kanë pasur kartelën penale të Home Officë të zezë sterrë; ata kanë ikur nga Britania për të mos u kthyer kurrë, e ka shumë të tillë. Po Sali Berisha, a do ta tentojë betejën gjyqësore me ministrinë e Brendshme angleze? Me SHBA premtoi se do ta bënte me spontë nëpërmjet Francës, por doli flluskë sapuni…

 20. Toni Blair, një kryeministër liberal, armik i konservatorëve britanikë, ka korruptuar konservatorët britanikë për llogari të Edi Ramës. Jam shumë i çuditur se si Cherry Blair, gruaja e Toni Blair, që merrte 270 mijë paund çarterin për t’u takuar me Liri Berishën më 2010, nuk ja ka mbajt dorën burrit të saj, duke i thënë “fali këta se na kanë dhënë dhe ne lekë”.

  Idiotësitë vazhdojnë me faktin që Britania s’ka qeveri legjitime se qenka dorëhequr Boris Johnson (Gjonsoni siç e shqiptojnë ne PD),komunisti salih karaxhic berisha rrezoje komunizmin qe e rriti e solli nga vicidoli ne tirone per tu bere qytetar por ngeli shpellKar

 21. Në një hark relativisht të shkurtër kohor, sekseri serb, Damir Fazlliç, u bë i famshëm në Shqipëri nga Sali Berisha, si simbol i aktiviteteve të dyshimta, i grabitjes së pronave në bregdetet, si urë lidhëse mes familjes Berisha dhe qarqeve të Beogradit, për monopolin e importit të energjisë, për kapjen e naftës dhe gazit, për tenderat e rrugëve, për pastrim parash etj. Një herë kur prokuroria shqiptare tentoi ta ndalonte, ajo u përball me ofensivën e qeverisë së Berishës dhe të gjitha institucioneve të kontrolluara prej saj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.