• |
ide | kryesore

REL: Berishës i ndalohet hyrja në Britani të Madhe, fajëson Sorosin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka njoftuar se është shpallur “person i padëshiruar” nga Britania e Madhe dhe i është ndaluar hyrja në këtë shtet. Britania bëhet shteti i dytë që fut Berishën në listë të zezë, pas Shteteve të Bashkuara të Amerikës, që e ndërmorën një vendim të tillë vitin e kaluar.


Në një deklaratë për mediat, Berisha, i rikthyer në politikë si kryetar i Partisë Demokratike në opozitë, theksoi që ky vendim i është komunikuar përmes një letre nga Ministria e Brendshme britanike.


Ai tha se në letrën që i është dhënë theksohet se ky vendim është marrë për shkak të “lidhjeve të qarta me grupe të krimit të organizuar dhe kriminelë, të cilët kanë paraqitur një rrezik për sigurinë publike në Shqipëri dhe në Mbretëri të Bashkuar dhe se ju jeni i gatshëm t’i përdorni këto lidhje për të avancuar ambiciet tuaja politike, si edhe për korrupsionin”.

Berisha e quajti këtë vendim politik dhe pjesë të “shpifjeve të sponsorizuara nga Soros”.

Gjatë seancës së Kuvendit të enjten, gjatë një shkëmbimi akuzash mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe Berishës, Rama sinjalizoi se ish-kryeministri është i përfshirë në listën e personave të padëshiruar nga Britania e Madhe.

“Disa orë pasi Edi Rama dha lajmin për vendimin që do të merrte Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar, jam njoftuar me një letër se sekretari i Brendshëm ka marrë vendimin për moslejimin e hyrjes sime në Mbretërinë e Bashkuar”, tha Berisha.

Britania e Madhe të enjten, më 21 korrik, ka njoftuar se ka vendosur të shkëpusë marrëdhëniet me disa figura politike në Shqipëri, emrat e të cilëve nuk i ka bërë publik.

Në një shkrim, i dërguari i posaçëm i Britanisë për Ballkanin Perëndimor, Stuart Peach, tha se zëri i qytetarëve të Shqipërisë mbytet për shkak të “mbështetjes që disa figura publike marrin nga kriminelët në shkëmbim të akteve të tyre korruptive”.

“Qoftë nëpërmjet sanksioneve, veprimeve të imigracionit apo politikave të mosangazhimit, Mbretëria e Bashkuar do të veprojë për të çrrënjosur korrupsionin dhe krimin e organizuar”, shkroi Peach. Berisha dhe anëtarët e familjes së tij janë shpallur “persona të padëshiruar” edhe nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në maj të vitit 2021./rel22 Comments

 1. hap krahun o kar ti bashke me ramen dhe meten. Merrini aq miliarda sa mund te merrni dhe bashke me shokun gramoz me nipcet kepusni qafen !

  1. Kur te shajne te ndyret, kur te pergojojne te felliqte, kur te tregojne me gisht te poshtrit, kur kordinohen kunder teje te gjitha felliqesite e MAFIES SOROSIANE, mbaje koken lart e mos u ndal GJIGANT, KAQ!

  2. Tu rrujt KARI or Sale. Si po shkojn punet te qifsha mu namerike britani de perendim ku cdo ere njezore dhe familjare po perdhoset cdo dit e me shum.

  1. Ka fytyre shteti i feudaleve akoma ne pushtet me qeverisje monarki te thote mos hyr ne shtepine time. Po ti je shtepia e krimit te botes mer felliqesire. Cdo monstruozitet njerezor e ka burimin ne Gadishullin Britanik te EdvinRames.

   1. Po Rama nga i di paraprakisht keto nongradat qe po behen so ato fletrufet e dikurshme. Apo se ashtu eshte nje muhabet qe me Aleks Sumçi

 2. Mos ja fut pord*es kot Sali. Great Britain 🇬🇧 nuk pjerdh per asnje ne shtepi te vet. Imagjino per Soros ..?! Ligjin e bojn vete si ti doje qejfi atyre.

 3. Dy gjëra:

  1. Publikoni faktet që Berisha është i lidhur me krimin.
  2. Kalojini të gjithë pushtetarët në sitën e investigimit, të tërë.

  Pastaj flasim, se ka prap.

 4. Sale si u katandise kshu mer daj? Si ai qeni trekembsh qe rri te dera restorantit e pret ti hedhin nej kock. Stvje zorr??

 5. Lajmin e ka konfirmuar vetë Sali Berisha në konferencën për shtyp. Ai është shpallur ‘non grata’ nga Mbretëria e bashkuar pasi akuzohet për lidhje të qarta me grupe të krimit të organizuar dhe kriminelë, të cilët kanë paraqitur një rrezik për sigurinë publike në Shqipëri dhe në MB dhe, se ju jeni i gatshëm t’i përdorni këto lidhje për të avancuar ambiciet tuaja politike.Ka 30 vjet qe publikohen fakte per salihun ky miri nuk eshte ne toke

 6. Cfare jane keto turpe.
  Shpallet nje person qe ka 9 vjet qe nuk ka pushtet dhe KM me shpurren e tij hajdute e publikon lajmin perpara MB duket qe porosia vjen dhe nga Tirana
  Ky KM po zbraz kete vend dhe jeni po ju anglezet qe u mbytet me droge por mire jua bejne qe nuk la kuksian e tropojan po ju bere krime ne nje vend ku 90% e popullates drogohet
  Turpi ju ngelet ju jo Berishes qe eshte i vetmi qe mbjell shprese
  Turp ku ke rene Britania e Thecerit

 7. Ore keni 30vjet me “fakte” dhe 10 vjet ne pushtet pse nuk i hidhni prangat saliut. Non grata mund ta shpalli e tere bota po non grata ne shqiperi nuk e beni dot.
  Vetem syleshet e besojn qe saliu ka lidhje me krimin e rama veliaj e kompani jo.

 8. Ky eshte investimi i pedofileve te SH B A per Shqiperine prandaj u duhen banane dhe k…. Blinken Sorosit dhe Hunterit qe vendimet ti Marin jo me fakte e prova por nen efektin e plurit te bardh.
  Nuk e mbroj Berishen por pa asnje vendim gjykate me duket sikur duan tena Marin per budallenje.

 9. Kur te shajne te ndyret, kur te pergojojne te felliqte, kur te tregojne me gisht te poshtrit, kur kordinohen kunder teje te gjitha felliqesite e MAFIES SOROSIANE, mbaje koken lart e mos u ndal GJIGANT, KAQ!

 10. Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU
  Fuck Soros fuck UK fuck EU

 11. Saliu mund te kete 1000 te keqia por ta shpallesh non grata pas 10 vjetesh qe ka lene pushtetin sikur nuk besohet kollaj. Si ka mundesi qe pas 7 Korrikut dhe Britania u zgjua dhe “zbuloi” lidhjet e tij me kriminele apo keshtu ju erdhi urdheri. Me kete idiotsira veteem sa po i hudhni benzine zjarrit

 12. Akuzat e Great Britain 🇬🇧 ndaj Saliut jane shume te renda. Per nje gje jam i sigurte ne kete histori, qe kur britaniket levizin dhe deklarojne, kane prova te forta. Ky eshte probllemi per Saliun. Ne fakt ai ne 30 vite asnjehere nuk ka bere nje vizite zyrtare ne UK.

  1. Kujt i plasi se ka bere apo jo vizite zyrtare Saliu ne britani,njerezit duan drejtesi per ligesite me te pabesueshme qe po ndodhin sot,perdite hapur fare,dhe pa iu trembur qerpiku.
   Apo ujku,ujku,dhe çakalli ben kerdine.
   Tani llogjika e thjeshte te çon;
   Ku shkojne parate e vjedhura te shqiptareve?
   Kujt i intereson varferia e skajshme e shqiptareve?
   Kush po i degdis shqiptaret nga vendi i tyre?
   Etj,etj,etj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *