• |
ide | kryesore

Akuza për sulm seksual, rihapet hetimi për Snoop Dogg

-Instant, Paparazzi, Slider

Një grua që akuzoi Snoop Dogg për sulm seksual në një proces gjyqësor në shkurt, vetëm për të hequr dorë nga padia muaj më vonë, ka riparaqitur pretendimin e saj kundër reperit dhe një prej bashkëpunëtorëve të tij.


Gruaja, e cila identifikohet vetëm si Jane Doe, e riparaqiti padinë në fillim të kësaj jave në një gjykatë federale të qarkut në Kaliforni, sipas dokumenteve të marra nga PEOPLE. Dokumenti përsëri përmban akuza për sulme seksuale dhe akuza ndaj reperit “Gin and Juice” dhe bashkëpunëtorit të tij ,Don Magic Juan, të cilat ai i ka mohuar, dhe gjithashtu përfshin pretendime për shpifje.


Padia fillestare thuhet se u tërhoq në prill, disa muaj pasi Snoop Dogg i kërkoi një gjyqtari federal të rrëzonte padinë bazuar në faktin se akuzat që përmbante ishin “të pabesueshme dhe të rreme”.

Në dosjen e kësaj jave, Doe, dyshohet se ishte një ish-punonjëse e tij dhe pretendon se a, ka përdorur mediat socialee për të “kërcënuar, frikësuar dhe detyruar paditësen që të mos ushtrojë të drejtat e saj kushtetuese për t’u përfshirë në një ndërmjetësim”.

Në padi thuhet: “Modeli dhe praktika e kërcënimeve, hakmarrjes, ngacmimeve dhe frikësimeve të të pandehurit Snoop Dogg, çuditërisht nuk u ndal me kaq”.

Padia pretendon gjithashtu se pavarësisht se akuzuesi kërkon anonimitetin, identiteti i saj u zbulua nga një zëdhënës i reperit – emri i vërtetë i të cilit është Calvin Cordozar Broadus Jr. – në një përpjekje për ta “frikësuar” dhe “ngacmuar” atë.

Snoop Dogg u padit fillimisht në shkurt. Në atë kohë, Doe pretendoi se ai e sulmoi atë pasi ajo ndoqi koncertin e tij në Club Heat Ultra Lounge në Anaheim, Kaliforni në maj 2013. Ajo gjithashtu pretendoi se kishte punuar për të dhe Don Juan si kërcimtare skene për koncertet e tyre në këmbim të dhuratave .

Padia pretendon se “veprimet e Snoop Dogg ishin seksualisht grabitqare”, duke deklaruar se Doe “e gjeti veten duke menduar për sigurinë e saj të punës nëse nuk i pëlqente [Snoop]. Ajo u ndje e presionuar … për shkak të dominimitj dhe pozitës së tij të pushtetit mbi të. , duke përfshirë aftësinë e tij për ta punësuar dhe pushuar nga puna dhe për të siguruar që ajo nuk do të punësohej më kurrë në industrinë e tij.”

Doe ka “vuajtur ankth, stres, depresion, makthe, shqetësime të gjumit, stres post-traumatik, dhimbje koke, shqetësime të rënda emocionale dhe sëmundje fizike”, si rezultat i veprimeve të supozuara./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.