• |
ide | kryesore

“Relaks o Baton…”/ Mesazhet që janë vënë rrugëve të Kosovës (FOTO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Qeveria e Kosovës ka sjellë një risi të veçantë për të sensibilizuar shoferët dhe për të shmangur aksidentet.


Tabela me fraza të ndryshme janë vendosur në rrugët e vendit për të ndërgjegjësuar drejtuesit e mjeteve të cilët lëvizin me shpejtësi.


“Relaks o Raip, lidhe qat rrip”; “Relaks Mahmut, mos u ngut”; Relaks oj Arbëresh, mos u qo peshë”, “Relaks Hana, po të pret nana”, “Kujdes Filloretë, s’ke hyp në raketë”, “Relaks o Baton, le at’ telefon”, – thuhet në disa prej mesazheve. ©LAPSI.al6 Comments

  1. Ide e mire por me kete Mahmutin ia paskan huqur, sepse ne baze te emrit Mahmuti/Mahmutet duhet te jene moshe mbi 70, dhe pak shofere kemi me ate moshe. Po nejse ideatori spaska pas fantazi te gjeje nje emer tjeter qe e rimon “mos u ngutin”

    1. Kurse ideja e Lapsit, per te perzgjedh kete mesazh si titull,brilante. Do e beje nje nder lajmet me te lexueshme

  2. Nuk jane vendosur nga Qeveria e Kosoves, por nga nje kompani private qe prodhon nje pije freskuese, te quajtur “Relax”, si nje menyre e reklamimit te produktit te tyre.

  3. Pse,shkoka Batoni,edhe sot e kesaj dite,ne Kosove???Kam ndegju,se ai vetem ketu (prane Rames) ne Shqiperi,qendron.Madje,edhe kur shkon ne Serbi (dhe shkon sshpesh atje),i bie nepermjet Maqedonise,e nuk kalon,prej Kosove!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *