• |
ide | kryesore

Ricky Martin performon për herë të parë pas akuzave për incest

-Instant, Paparazzi, Slider

Këngëtari,Ricky Martin performoi për herë të parë në publik pasi pretendimet se kishte një marrëdhënie intime me nipin u hodhën poshtë në gjykatë.


“A po kaloni vërtet një kohë të mirë,” pyeti Martin, turmën përpara se të performonte me Orkestrën Filharmonike të L.A., sipas TMZ.“Gjithçka që dua është që ju të harroni të gjitha problemet tuaja sonte dhe të fokusoheni te dashuria dhe drita dhe le të kalojmë mirë. A jeni gati Los Angeles për të kaluar një kohë të mirë?”

Këngëtari i “Livin’ La Vida Loca” më pas vazhdoi t’i jepte turmës një shfaqje pa përmendur çështjen e diskutueshme gjyqësore.

Nipi 21-vjeçar i Martinit, Dennis Yadiel Sanchez ,i cili është djali i gjysmëmotrës së tij, Vanessa, më parë pretendoi se ai dhe artisti ishin në një lidhje shtatë mujore dhe se ai e përndiqte pasi ata u ndanë, duke e çuar atë të dorëzonte një masë ndalimi.

Megjithatë, këtë javë, Sanchez tërhoqi pretendimet ndaj dajës së tij të famshëm, duke rezultuar në pushimin e çështjes.

“Akuzuesi i konfirmoi gjykatës se vendimi i tij për të pushuar çështjen ishte vetëm i tij, pa ndonjë ndikim apo presion të jashtëm, dhe akuzuesi konfirmoi se ishte i kënaqur me përfaqësimin e tij ligjor në këtë çështje,” deklaruan avokatët Joaquín Monserrate Matienzo dhe Carmelo Dávila.

Ricky më vonë iu drejtua vetë rastit, duke thënë: “Faleminderit Zotit që këto pretendime u vërtetuan të rreme, por unë do t’ju them të vërtetën, ka qenë kaq e dhimbshme dhe shkatërruese për mua, për familjen time, për miqtë e mi.Këtë nuk ia uroj askujt.

“I uroj atij më të mirën dhe uroj që të gjejë ndihmën që të fillojë një jetë të re të mbushur me dashuri, të vërtetë dhe gëzim dhe të mos lëndojë askënd tjetër”, shtoi ai./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *