• |
ide | kryesore

FOTO/ Shikoni 40 vjeçarin Ibrahimovic dhe fizikun e tij të përbindshëm: “I një tjetër kategorie”

-Instant, Sport

Në moshën 40-vjeçare, Mbreti Zlatan thjesht ka treguar përse Milan i rinovoi kontratën edhe për një tjetër sezon. Me një fotografi të postuar në rrjetet sociale, suedezi ka përjetësuar kondicionin e tij fizik pothuajse perfekt: abdominale të skalitur dhe kuadricepset në evidencë, ndërsa qendronte në anë të fushës në të cilën po stërvitet. Ibra është ende duke u rikuperuar nga operacioni i kryer në qershorin e kaluar në gjurin e majtë dhe sapo ka nënshkruar një rinovim vjetor në përpjekje për t’i dhënë përsëritjen e triumfit, të shumëdëshiruar nga tifozët e Djallit. Postimi i tij shoqërohet me fjalët “Different Breed” (“Specie tjetër”): çdo gjë përveçse modest.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.