• |
ide | kryesore

Kryemadhi tregon çfarë do bëjë tani dhe pengun e vetëm në LSI

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Monika Kryemadhi ka treguar hapin e radhës pas largimit nga drejtimi i Lëvizjes Socialiste për Integrim për t’u angazhuar me të rinjtë. Ajo u shpreh në përfundim të konventës se rikthimi i Ilir Metës është shpresë për opozitarizmin në Shqipëri.


“Përveçse është një ndër shtetarët mund të them që është një ndër politikanët, di të them që është politikani më i përgjegjshëm që asnjëherë nuk bën lëvizje të gabuar.


Nuk do t’a mendoja bashkëshorti i Monikës, por themeluesi i partisë. Rikthimi i tij është shpresë për opozitarizmin. Për të krijuar një hapësirë lirie të menduarit dhe të votuarit. Njerëzit nuk ndjejnë liri.

Unë si Monikë ndihem shumë mirë për të punuar me të rinjtë, që më rinon edhe më shumë sepse Monika dikur ishte në një kafaz që mund të ishte i bukur, por shumë i vështirë.

Rikthimi i Monikës do ta kthejë atë në të lirë. Pengu i vetëm i imi ishte se nuk dëgjova Metën për mandatet”, – tha Kryemadhi


7 Comments

 1. Duhet të jeni të bashkuar gjith opozita, kjo është gjëja më kryesore Monika. Nxirrni mësim nga gabimet e së kaluarës.

  1. Nuk pranoj qe te debatoj me askend prej komentuesve miku im (ish-student i inxhinierise i ’90, Saimir/Fatmir), nuk e njeh fare se kush eshte Baftiar shtanga apo e shoqja Kija e 21-shit, jane dy krijesat me mosmirenjohese mbi dhe, ky shet te ane per 100.000 leke te vjeter, te garantoj per kete. Thone se ai eshte i mire por ajo eshte e keqe te dy jane njesoj (same shit, my friend) ka gjetur tenxherja kapakut, vetem se luajne lojen e policeve (good and bad cop), KAQ!

 2. Gjërat janë më të komplikuara se ç’duken. Çifti Meta ka problemet e veta që i kemi thënë, por duhet të mendosh që njerëzit *ndryshojnë*, sidomos kur kalojnë situata të vështira dhe bëhen dëshmitarë të krimit dhe hajdutërise madhore që ka ndodhur. Prandaj jepi një shans tjetër.

  Dhe tjetra është se keto kemi, me porosi nuk mund t’i bëjm njerzit. Ata te ndershmit jan larguar nga skena politike dhe vendi. Kush mbetet ??

  *Debatimi i matur është frytdhenes. Ka ardhur koha që të gjithë të marrin një pozicion. Dhe inxhinieria e viteve 90 jam.

  Me të mira mik!

  .

 3. Kjo është një shprehje që në fakt i dedikohet aleancës së Edi Ramës me LSI më 2013. Agimi i shkret e vuri pak sallën në siklet, por e kaloi.

  Pastaj doli Ilir Meta që shpalli luftën e tij me Greqinë, duke akuzuar Lulzim Bashën se ka lidhur marrëveshjen e detit me Greqinë dhe Edi Ramën si bashkëpunëtor të tij, që po e çon çështjen në Hagë.

  U vu pak në siklet në fakt, pasi Sali Berisha vazhdon ta mbroj marrëveshjen e detit 2009, dhe nuk e akuzon Lulzim Bashën për atë marrëveshje.Tranvestiti me i ri ne politiken shqiptare Mona e limes dhe dashnorja e tan leprit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.