• |
ide | kryesore

Reperi i njohur rrëfen betejën me substancat narkotike

-Instant, Paparazzi, Slider

Macklemore po përgatitet për një rikthim në muzikë ndërsa vazhdon të qëndrojë i hapur për udhëtimin e tij të rimëkëmbjes.


Reperi i “Thrift Shop” foli për mesazhin që qëndron pas këngës së tij të re “Chant” në një intervistë me Rolling Stone.


Kënga, një bashkëpunim me kantautorin australian Tones  prek përvojat kryesore në jetën e tij, duke përfshirë rikthimin në 2020. Artisti ka qenë në rikuperim që nga viti 2008, kur babai i tij e ndihmoi për ta trajtuar atë pas vitesh abuzimi me drogën dhe alkoolin.

“Për mua, gjëja më e rëndësishme për të mësuar në shërim është se jam i pafuqishëm ndaj drogës,” tha Macklemore për gazetën. “Sëmundja është tinëzare.

Në janar, reperi u hap me PEOPLE për rikthimin e tij gjatë verës së vitit 2020 dhe përparimin që ka bërë që atëherë.

“Ishte vërtet e dhimbshme për veten time dhe për njerëzit që më donin. Unë ndalova së punuari,” tha ai në atë kohë. “Kur më duhet të jem i qetë dhe të ekzistoj brenda kokës sime, aty jeton sëmundja ime… Por unë them: “E dini çfarë? Nuk kam nevojë të pretendoj se jam një tip i përsosur në shërim. ‘ Nuk jam fare dhe nuk kam turp”.

Dhe ashtu siç e ka bërë pjesë të misionit të tij të jetë i hapur me fansat, ai është edhe me fëmijët e tij. Macklemore ndan vajzat Sloane, 7 dhe Colette, 4, dhe djalin Hugo, 11 muajsh, me gruan Tricia Davis, dhe u shpreh se vajza e ka ditur për betejat e tij, megjithëse pa specifika, që kur ishte 3 ose 4 vjeç.

“Pse do ta fsheh? Ky jam unë,” shtoi Macklemore. “Për sa i përket takimeve të babit në të cilat ai duhet të shkojë, ajo është e vetëdijshme dhe ka qenë për një kohë të gjatë.”

Ndërsa ai e konsideron të qenit baba “suksesi i tij më i madh”, muzikanti tha gjithashtu se e di që fëmijët e tij nuk mund ta rregullojnë atë.

“Më kujtohet se kam thënë: “Nuk dua që fëmijët e mi të më shohin kurrë të ngarkuar. Kishte një lehtësim të tillë si: “Mirë, tani mund të qëndroj i pastër për dikë tjetër. Por kjo sëmundje nuk funksionon kështu. Fëmijët e mi nuk mund të më mbajnë të pastër. Unë duhet të punojë me veten.”/Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.