• |
ide | kryesore

Zbulimi i spiunit “I.M” si liçencë për grabitje

1, 2, Ide

Kronikat e verës kanë qenë të mbushura me lajme pesimiste për të gjithë kundërshtarët e regjimit.
Sali Berishës iu konfirmua një “non grata” e dytë që përforcon edhe më idenë se ekziston një front përtej SHBA, që kërkon izolimin e tij. Kjo e renditi aleatin më të sigurtë të amerikanëve në Evropë, Britaninë e Madhe, në të njëjtën linjë me vendimin e Uashingtonit, një vit më parë.


Sapo doli nga presidenca, Ilir Meta, nuk u shpall i padëshëruar nga perendimorët por, i preferuari i sigurimit të shtetit. Ne mediat pro qeveritare u pompua lajmi i zubulimit të dosjes agjenturore të ish kreut të shtetit, që çuditërisht përkoi me ditën e tij të rikthimit në politikën aktive. Pra, sipas komenteve, i gjithë aktiviteti i 30 vjeçar i tij edhe si kryeministër edhe si kryetar kuvendi edhe si president ka qenë i shënjuar nga kjo njollë, që doli në sipërfaqe tani.
Sikur mos mjaftonin akuzat klishe për “Like floririn”, “njeriun më bllok” dhe “shkelësin recidivist të kushtetutës”, Meta duhej shpallur edhe spiun.


Po ti shtosh këtyre edhe titujt se opozita u shfaq e përçarë në ceremoninë e betimit të Bajram Begajt, apo se pikërisht ngaqë ishte e tillë, ajo nuk qe prezent në festën e hapjes së negociatave, të krijohet ideja se Rama po sundon i pashqetësuar, me kundërshtarë të damkosur moralisht, të telendisur politikisht dhe të pa rrezikshëm për ti cënuar pushtetin.

Një pjesë e opozitës profesioniste ka tendencën të japë justifikime të copëzuara, shpesh të frymëzuara nga teori konspirative dhe shpesh të argumentuara me kulisa meskine, për të gjithë këto akuza.

Në fakt, çështja është më e komplikuar dhe duhet parë si një tërësi. Pak rëndësi ka nëse pas non gratës së parë për Salin Berishën qëndoron lobimi i Xhorxh Sorosit, apo dikush tjetër. Nuk ka pikë vlere nëse goditja nga Londra erdhi si pasojë e pagesëve të rrejtit okult të Toni Bler, apo kjo është thjeshtë një fantazi. Nuk ndryshon asgjë nëse të ‘kaluarën e fshehtë të Ilir Metës” e zbuloi pendesa e një ish hierarku të sigurimit, apo ajo përbën një nga truqet e radhës që prodhojnë me shumicë institucionet e vendeve autokratike.

E vërteta e thjeshtë është se kemi arritur në një pikë ku pushteti e ka ndërtuar në perfeksion makinerinë e denigrimit dhe asgjesimit të opozitës. Pjesë e saj mund të jenë ambasadorë që luajnë për interesa gjeopolitike të çastit, apo lobistë që paguhen me paratë e popullit më të varfër të kontinentit, “institucione të pavarura”, apo thjeshtë gazetarë që figurojnë në borderotë e koncesioneve, por një gjë është e qartë: ata mund të identifikohen fare lehtë.

Kushdo që merret me non gratën dhe nuk sheh vjedhjet e kryeministrit aktual, kushdo që zbulon agjentin Meta, por nuk ndjen dot atmoserën e pushtetit që mbahet në këmbë me banda, kush vë gishtin mbi mëkatet e opozitës, por ‘harron” inceneratorët, rrugët e florinjta, rilindasit e shndërruar në investitore strategjikë, hashashin, kokainën dhe paratë e tyre që pastrohen në kullat e Tiranës, ky pra, cilido qoftë, është një mercenar i kësaj makinerie propagande. Ndërkombëtarë apo shqiptarë, ata janë rogëtarë të saj dhe punojnë për forcimin e pushtetit personal të Edi Ramës.

Të pohosh këtë nuk do të thotë se ke amnistuar në mënyrë atutomatike opozitën. Ajo ka mëkatet e saj që fillojnë nga prijësit e vjetër, nga mungesa e një alternative të besueshme e deri tek telendisja e stërgjatur vëllavrasëse. Sikur zgjedhjet të ribëheshin sërish sot, falë bandave që ka në dispozicion për të kërcënuar dhe milionave që përdor për të blerë, Rama do të merrte në kutitë e votimit rezultatin që do të shkruante vetë me dorën e tij.

Po atëhere lind pyetja: pse gjithë ky investim i shfrenuar anti opozitar, kur as partia me emër të ri e Ilirit, as ajo me sigël të kontestuar e Saliut, nuk përbëjnë ndonjë rrezik për rrëzimin e këtij pushteti?
Përgjigjja është e thjeshtë: Rama nuk diskuton më qëndrimin në karrige, ai ka kaluar tani në një fazë tjetër, që do të grabisë i pa shqetësuar.

Dhe ndonëse, Berisha-Meta, si binomi i ri në krye të opozitës, janë shumë larg së qeni një alternativë reale për pushtet, duke bërë një opozitë të fortë dhe pa kompromis, ndryshe nga ajo e Bashës, ata do të nxirrnin në rrugë këdo që është i pakënaqur nga rritja galopante e kostos së jetesës, nga fluturimi i çmimit të karburantit, vajit apo bukës.

Pra çdo aferë e re, do të përbënte një shkak, që ata të cilët ndiheshin të vjedhur, të dilnin në bulevard dhe të kërkonin me dhunë atë që po ua rrëmbenin me ligj.

Pikërisht, frika se Meta dhe Berisha, për interesat e tyre, mund të bëhen katalizatorët e zemërimit të njerëzve, që deri më tani janë grabitur në heshtje, është ankthi që mundon sot Edi Ramën. Për këtë ai ka vënë në lëvizje, me gjithë fuqinë e vet, makinerinë shqiptaro- ndërkombëtare, që punon për të penguar fuzionimin e qytetarëve të pakënaqur me liderët aktualë të opozitës.

Sa herë dëgjohet një ndërkombëtar i shqetësuar për korrupsionin e Berishës para një dekade duke harruar këtë të sotmin, apo një shqiptar që rrëfen se çka bërë Ilir Meta në shekullin e shkuar, ata duhen trajtuar si lakej të pushtetit. Rezultati i angazhimit të tyre është i lexueshëm, jo vetëm ta mbajnë pagatorin e tyre në fron, por dhe ti krijojnë mundësinë të rrëmbejë gjithçka, pa dhënë askund llogari.

Prandaj, duhet të jemi të qartë se sa herë ata flasin, këtë nuk e bëjnë pasi ëndërrojnë një PD apo PL më të vyrtytshme, por ngaqë duan ti pengojnë qytetarët të përdorin si mburojë ndaj regjimit, opozitën që u ka rënë për pjesë.

©Lapsi.al

71 Comments

 1. Kto plehrat nxorren ne TV e tyre Kombetar, ish kryesigurimsin dhe na e serviren si oponenetin me te madh te vete struktures qe ai drejtonte.Tani merren me muhabete koti per nje student te para 30 e ca vitesh.Kta plehra kryesigurimsin e dikatatures e bene dhe kryetar parlamenti.A ka goje ajo shushka te flase si kryetare e parlamentit?Ketu po ndodhin cudira.Po hajd se po ju vjen fundi e s’ka as amerikan e as rus t’ju mbaje ne kembe.

  1. Zoti Bushati, Jeni nder gazetaret me te mire te pavarur. Faleminderit!
   P.s. : Dhe thyja hundet ati Batonit !!!

   1. Popull injorant, merret me spiunet e para 35 vjeteve dhe mbyll syte nga krimet dhe super vjedhjet e rilindasve, me ne krye Edi Ramen, spiun i shokeve ne klubin Dinamo, kur gjoja luante basketball.

  2. Zoti Bushati, Jeni nder gazetaret me te mire te pavarur. Faleminderit!
   P.s. : Dhe thyja hundet ati Batonit !!!!

  3. Bo, bo, bo, cfare po ndodh keshtu ?
   Jane ngritur te gjithe spiunat dhe bijte e spiunave dhe po mbrojne shokun e tyre.
   C’do te thoni kur pas disa ditesh Britania e Madhe te publikoje dosjen e mare ne arkivat e Beogradit per Sali Ram Berishen?
   Eu, do thoni. Gjithe jeta ime paska qene nje zgenjim………
   – Dhe bauuu. Do t’ja fusni vetes me plumb ballit.

   1. O rrote kari ka nje vit qe presim te publikojne qofte edhe nje fakt e ti idiot akoma pret publikin dosjesh!!!!!

    Vdeksh sa idiot je, as tok;s nuk i duhesh.

   2. Gonorre patronazhistesh…
    Pirdhni koqet e Andi Bushatit… dhe te Saliut.
    Jeni mjerane ne sherbim te nje monstre.

   3. Ti po ja fut qe tani o loqe!Briatania e medhe dhe e vogla do i hane mutin shkembit Berisha, dhe ju te gjithe rraca e ndyre tradhtare!

  4. Shkrimi i juaje o Andi Bushatit ështe tipik një shkrim prje një komunisti që nuke kane fare lidhje me demokracine a po me shtetin ligjore. Ti e mbrone ilir Meta se pse njerzit si ilir Meta me shoke e mbajten partine e gjyshit tend 50 vite në pushtet duke denuar dhe pushkatuare njerzit veq për një fjale goje ose se pse njerzit si ilir Meta me shoke spiunoni dhe trillonin edhe gjërat që nuke ishine thën kurre Por për Andi Bushatit dhe njerzit si ti jeta dhe lirija e tjetrit nuke ka shume rensie, prandaje ti i mbrone ilir Meten dhe Sali Berishen. Po ështe vertet se Edi Rama ështe një jasht qitje e Erdoganit dhe e Turqise ështe i korruptume dhe i lidhure me krimin kët e di çdo Shqiptare që Ka dy pale mend në koke. Por thën Kjo Ne nuke do thotë që si njerze dhe komb duhet të mbeshtesin jasht qitjet e Enver Hoxhes Dhe të gjyshit tend. Sali Berisha dhe ilir Meta jane po aqe të korruptume dhe hajdute sa Edi Rama por tani na dulen edhe spiun. Turpe per Ty që mbrone një hajdute dhe spiun që Ka future njerze në burge dhe ndoshta pushkatue. Prandaje shumica e gazetarve Jane një lloje si politikanet hajdute dhe anti shtet. Poshte Edi Rama, ilir Meta dhe Sali Berisha rrofte Shqiprija rrofte Amerika rrofte bota perdimore poshte korrupsjoni poshte komunizmi

   1. “shkrim i pabesueshem” nuk e di a je analfabet funsional apo e devijon kuptimin e artikullit me dashje, po thelbi i artikullit esht i qarte dhe i thjesht :rama nuk do te shqetesohet me protesta po do te vjedh i qet; qe shkrimi esht korrekt e faktoj 7 korriku….

  5. Ti Bushat thua heqim kriminelin nga karrigia e pushtetit, e te veme keta kriminelet e tjere, se keta na kane rene per pjese si opozite!
   Njerezit thone po ikim jashte se ketu nuk ka me shprese!

  6. Te gjitha i the z. Bushati,por ke le ne pa permendur tradhetine e e ulet qe po i ben ky qen Shqiperise dhe shqiptareve. Per kete ,ky qen duhet te shkojne ne burg! E tjetra qe thua; eshte se; me protesta rrama nuk bie nga pushteti.!? Si keshtu o Bushat? Nuk ishte ne vitin 2014 kur ukrainasit me protesta te forta dite e nate ne shesh qe hodhen poshte qenin e tradhtar Victor Ianoukovotc?..Ehhh ! Bushat, mos ben kurven….! Ja pra keto protesta duhen der ne fund….pa u larguar nga sheshi i kryeminstrise nate e dite ,jo me protsta dy-tre oreshe, derisa te hidhet poshte llumi e qenerise hajdute e tradhetare..Poste hajdutet e tradhetare rrofshin shqipetaret!

   ,

  7. Gjatë diktaturës kriminale enveriste, forma më çnjerrëzore e persekutimit ka qenë cilësimi si “armiq të partisë e të popullit”, të gjithë familjarëve e deri farefisit të ndonjë personi që aratisej apo tentonte të aratisej në perëndim.
   E parë nga ky realitet makabër antinjerëzor, e kam vlerësuar për ate kohë aktin e aratisjes të një personi që i sillte gjëmën familjes e farefisit të tij, si nje akt burracak, egoist e bile edhe kriminal..
   Kam bindjen se ashtu siç u vërtetua pas përmbysjes së diktaturës kur u zhvlerësua ligji mbi aratisjen si krim, mbi 70% e popullsisë shqiptare , nëse për aktin e aratisjes nuk do të kishin pasoja familjarët e tyre, do të largoheshin nga Shqipëria.
   Diktatori i paskrupullt Hoxha, dihet se erdhi në pushtet i përzgjedhur nga partia komuniste jugosllave.
   Deri në vitin 1949 , për Enverin e për shqiptarët Titoja ishte perëndia.
   Deri në ate vit, ishin burgosur e vrarë me qindra patriotë shqiptarë edhe me bindje të majta, sepse shihnin tek jugosllavët armikun më të madh të kombit tonë.
   Duke e ndjerë se jugosllavët deshin ta rrëzonin, Enveri e ktheu 180 gradë qëndrimin ndaj tyre pa bërë “mea culpa” për dashurinë e mëparshme për ta.
   Ndërkaq , të gjithë ata që kishin shfaqur qoftë edhe dyshimin më të vogël për miqësinë me jugosllavët, vazhduan të kalben burgjeve e të persekutohen edhe familjarisht.
   Kjo histori u përsërit edhe dy herë të tjera me rusët e kinezët.
   Gjatë kohës së “dashurisë” së Enverit me këta, u persekutuan qindra të tjerë e qëndruan në burgje deri në fillim vitet 90-ë.
   A guxonte kush ta cilësonte Enverin si armik të popullit shqiptar për lidhjet e tij me jugosllavët, rusët e kinezët ?
   Një ndër dramat me përmasa tragjike për shqiptarët nga këto pelivanllëqe të “dashurive” të Enverit, është drama e shqiptarëve që duke shkuar për studime të larta në vendet e perandorisë komuniste, u kthyen që atje të martuar me gra të këtyre vendeve.
   Të gjorët “komunistë” të rij, se vetëm bijtë e familjeve komuniste përzgjidheshin për të kryer studime universitare në vendet komuniste, duke dëgjuar deklaratat e Enverit për miqësi “të përjetëshme” me jugosllavët e rusët por edhe vendet e tjera të kampit komunist, bënë “krimin e madh” që të martoheshin e të krijonin familje “të përjetëshme” me gra serbe, ruse, bullgare, çeke, hungareze etj. pa ju shkuar në mend të gjorëve se Emberi do të ndryshonte kahjen e dashurive.
   Ish Sigurimi famkeq enverist, ka pasur një drejtori të veçantë për gjuetinë e shtrigave ndaj familjeve të krijuara me gra të huaja, që nga ato perëndimore e deri ndonjë grua aziatike.
   Pse po e përmend këtë histori të dhimëshme që shkaktoi drama të mëdha në ato familje.
   E përmend se pashë një video, ku biri i ish oficerit të lartë të sigurimit që drejtonte gjuetinë ndaj atyre familjeve të persekutuara, po “analizonte” dukurinë e “spiunëve të sigurimit”, një temë mediatike me të cilën kanë 32 vite që abuzojnë të gjitha partitë e të gjitha mediat.

 2. ARRESTOHET YMER GELBAZA KELLIRA,POLICIA E KAPI DUKE JA FUTUR KARIN NE BYTH FRROK CUPIT AFER PALLATIT TE ARMINA MEVLANIT DHE ZENIT TE BABIT thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT,CARLO BOLES BOLINO,KOL SALLAKU SKYPE,DENIS MINGES ,LORENC VANGJELIT DHE SKENDER MINXHOZIT

 3. FATOS LUBONJA ARMAND SHKULLAKU DHE ANDI BUSHATI TALLEN KEQ YMER GELBAZA KELLIREN thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA I KALON PUSHIMET DUKE JA FUTUR KARIN NE BYTH FRROK CUPIT DHE DUKE JA LEPIR KARIN BLEDI MANES HSHA

 4. Rama I Zi I drogs ,vuqiqit ,korrupcjonit,krimbit,inqeneratorit ku u futen n burg ish zyrtar t lsi vazhdon t talli @@rin me sigurimin e shokut enver dhe spihunat e sigurimit qy u bon konservator djathtosh me stemen e dinamos n zemer t flamurit.Rama ik ik ik.Liri demokraci ,liri demokraci.

 5. YMER GELBAZA KELLIRA DHE SPARTAK NGJELA DUHET TE INFO PUBLIKUN KUR E KANE FUTUR KARIN NE PIDH PER HERE TE FUNDIT thotë:

  ANDI BUSHATI DHE ARMAND SHKULLAKU TALLEN KEQ ZAGARET E FRUSTRUAR SEXUAL YMER G KELLIREN DHE TAKUN

 6. “Aleanca imperialiste revizioniste Alngo-Amerikane, dhe vasalet e tyre nderkombetar, eshte nje kercenim per Shqiperine. Edhe nese neser e gjithe Europa do ta shpalle pishtarin e demokracise, hiresine e tij Sali Berisha, si non-grata, ne do vazhdojme ne rrugen tone te drejte e te pa-kompromis per vlerat sovrane to popullit Shqiptare dhe te gjithe popujve te lire be bote. Shqiperia Shkemb Graniti” – shtoi Andi Bushati.

  1. O Maloku lere saliun e non grata e tij se pa diskutim nuk te prish asnje pune ! Po asnje pune fare! Ne fund njeriu beson ate qe do dhe ate qe eshte e faktuar! Ti po zgjedh te paren! Sh mire ben qe e ben por besimi jot dhe realiteti ku ti po jeton jan sh larg! Te fillosh te gjukosh njerzit eshte sh kollaj dhe te shash aq me kollaj por ceshtja prap qendron tek realiteti! O Maloku a e pranon ti tani qe shqiperia eshte nje palermo ku njerzit vriten bam bam pa pik problemi? a e pranon ti maloku qe magiozat shqiptar kan arritur deri ne ekuador ?a e pranon ti o maloku qe bizneset e vockla i paguajn tax bandave te zonave? a e pranon ti o Maloku qe te rinjt ne gjithe shqiperin e shikojn shpresen vetem jasht kufijve ?a e pranon ti o maloku qe vargeria u ka hyr njerzve deri ne palc sa nuk po ngopin barkun me buke te thate ?a e pranon ti maloku qe ne shqiperi profesioni me i paguar nga HR eshte vrasesi me pages ?
   A e pranon ti maloku qe te kesh jete te sukseshme duhet te jesh sh afer pushtetin ne nje menyre apo tjetren? A e pranon ti maloku qe njeriu me afer komunistave ka qen edi sepse e dime pse? A e pranon o maloku qe ne krye te pushtetit jan njerzit me te pasur te shqiperise ? Kam sh pyetje per ty o maloku por nuk po ta politizoj thjesht po te pyes gjera sh konkrete! Prandaj maloku lerini prallat nga e kaluara po shifni cpo katranosni aty tani dhe mblidhni trurin e kokes se keni breza perpara qe duan nje te arshme ku eshte e bazuar tek stabiliteti jo tek pikturat qe duan tiu stampojn ne mendie kta cunat e ish bllokut! Shpresoj o maloku qe te me pergjigjesh sepse sinqerisht kam sh kuriozitwt cfar llogjike do perdoresh kur ti justifikosh kta cunat dhe gocat qe nje cant u ben $25000!

 7. ANDI BUSHATI E PYET YMER GELBAZA KELLIREN KUR E KENI FUTUR KARIN NE PIDH PER HERE TE FUNDIT?! Haha haha thotë:

  YMER NA QELBE SE PO TE MBAN GOJA ERE BYTH MUT FARE ,PRANDAJ NUK TE OFROHET ASNJE FEMER AFER SE TE MBAN GOJA ERE MUT

 8. Vendi, megjithese anetar i NATO- s po shkon me shpejtesi drejt perplasjes. Nuk ka gje qe e shmang. Vetem largimi i kryepatronazhistit. Por kjo zor se ndodh. Te shohim.

 9. YMER GELBAZA KELLIRA:INCEST NE FAMILJEN E EDI RAMES,GREG KRISTAQ RAMA BABA I ZAHOS DHE ALEXANDER VUCICI HAHAH HAHA thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA NXJERR NJE DOSJE TE RE PER EDI RAMEN

 10. O Bushat o kelysh i Salih Dordolecit Ti je vete djali i sigurimsit Mehdi Bushati dhe nipi i Hysni Kapos Nje bythqiri te Enver Hoxhes dhe keshtu do flasesh…..

  1. Rama është një fëlliqësirë që duhet hequr nga karrigia jo nesër apo sot,duhet të kishte ikur dje…
   Po kjo Bushat ,nuk të lejon të bësh relativizime…” Pushteti autokratik ka instrumenta për të denigruar opozitën”!?
   Domethënë çdo kriminel që hidhet përpjetë kur i preket bytha,qenka opozitë!??
   Sali muti ishte tërhequr nga kryesimi i PD dhe sa i prekën paratë e gjakut u bë xhind..
   Like floriri po ashtu….
   Çfarë Opozitë janë këta Bushat?
   Po nuk kuptove as kaq je trap,nëse kupton dhe i flet parasë je mut muti ( të dyja i ke në fakt)!

 11. Në të gjitha dokumentet që ka firmosur, para publikut, në rrjetin social zyrtar në Facebook, në jetën e përditshme etj., Ilir Meta prezantohet me mbiemrin ‘Meta’.

  Në regjistrin e gjendjes civile, në formularin e dekriminalizimit që ka plotësuar dhe shumë dokumente të tjera zyrtare, Ilir Meta figuron me mbiemrin ‘Metaj’, pra më shkronjën ‘j’ në fund. O bushat na thuaj nje here,per ty eshte ky Metaj bashkepuntor i sigurimit komunist te salihut,pastaj ke kohe per pingpongun tend ne shkrime,dy agjente te sigurimit qe kane punuar sebashku per ta vjedhur djegur e vrare kete popull,bisturia dhe mundesi

 12. Berisha ishte “ne gjume” para se te shpallej armik i Amerikes!

  Shpresojme te shpalin sa me shume te tille!

  Rehatia do te te prishet shpejt, oo bastard bolshevik i Surrelit!

  1. Tamam! lulin e alibeajn i vuri ministra kur ishte tu flejtë, të paktën koha e tregoi se Berisha nuk i njeh njerëzit.

  2. Shantazhet e tua mund t’i haje vetem ndonje shpirtzi i ngjashem me ty.

   Prapa kercenimit tend banal, dallohet qarte, frika dhe paniku yt, te cilat kane kohe, qe te jane kthyer ne makth dhe semundje kronike.

   Per ne te tjeret, ti je thjesht nje superhajdut, abuzues i pushtetit, i korruptuar, fuks, i pabese, armik dhe turp i popullit dhe i vendit tend.

 13. Bushat,

  Ti dhe ata si ty qe mbrojne Berishen e Meten, jeni garantuesit me te mire te nje pushteti te gjate te Rames !

  Shqiperia ka nevoje uleritese per alternative te tjera, te pafelliqura nga historia e gjate e vjedhjeve, abuzimeve dhe e mendesise “komuniste” te politikes se vjeter.

  Argumentet e llojit :
  – Ai i vjetri vidhte me pak nga ky i riu (nderkohe qe i vjetri vriste)
  – Rama bleu nderkombetaret (do i kish kushtuar me pak te blinte shqiptaret)
  – Kush kritikon opoziten eshte lake i Rames” (nderkohe qe opozita e sotme eshte alternative me deshperuese perpara shqiptareve)
  Vlejne vetem per te mbajtur gjalle politikisht Salen e Ilirin, e jo per te rrezuar Ramen.

  Pa hequr qafe keta te dy, Rama do te vjedhe gjithmone e me i paprekur !

 14. Vini re”

  “Rrota e Pirro Manit” e do qe, ne moentin qe hiqet Arben Tigri nga detyra dhe ne SPAK perfundojne te gjithe shoket e Partise me radhe, athere duhet te dale “nje armik kllase” me iniciale apo pa iniciale qofte!

 15. ANDI BUSHATI TALL KARIN ME YMER GELBAZA KELLIREN-YMER KY GREG KRISTAQ RAMA ESHTE I EDI RAMES APO KRISTAQ RAMES,YMER KUR E KE FUTUR KARIN NE PIDH PER HERE TE FUNDIT?! thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH ADRIATIK DOCIT, FRROK CUPIT,EDI RAMES DHE ALEXANDER VUCIC

 16. Zbulimi i spiunit “I.M”, si dhe superzbulimi i S.B si me i korruotuari dhe aq me teper bashkepuntor i krimineleve nuk eshte nje liçencë për grabitje por nje permeso per mbreterim te te gjatit tone .
  Mbas lojes se piset me Berishen duke kerkuar qe geshtenjat nga zjarri tja nxirrnin te tjeret , mbas imagjinates me te shfrenuar qe edhe nje mendje perverse nuk do tja lejonte vetes , se Berisha qenka bashkepuntor i krimineleve kur i gjati ine fle e gdhihet me kriminelet kur kete hajdut as tavolina e as shtrati nuk e ndan me kriminelet , tani nga nje IP nga Uashingtoni na lajmeroka se I.M na paskish qene spiun i sigurimit .
  Si ka mundesi qe te gjithe kundershtaret e tu jane pis dhe ti nga pis i lindur na del puritan ? Si ka mundesi qe ti si pjelle e se keqes qenke qelibar edhe pse te gjithe po te shohin se po del nga nje grope septike ? Si ka mundesi qe me propozim tendin ti i fal detin grekeve , i fal Butrintin nje antishqiptari qe na del me grek se greket dhe qe hedh hipoteza qe as vete greket me gjithe leverdine qe kane nuk ja lejone vetes kete marrezi dhe ti je perseri i paster ? Si ka mundesi qe ti vjedh me inceneratoret ne menyren me bajate e me te shfrenuar , bene rruge me kosto te tille qe edhe sikur te shtroheshin me flori prape do te kushtonin me pak se ato te tuat dhe ti perseri je i paster ?
  Perse nuk hap te gjitha dosjet , pse nuk voton per Lustracionin ne parlament ? Apo ke frike se bashke me ty edhe 90% e atyre qe ke ne krah dilni se jeni pjelle e se liges se dikurshme ?
  Hap dosjet , nese del se I.M apo kushdo tjeter qofte bashkepuntor i sigurimit , ne te semes vafshin se nuk na hapet barku per plehrat e komunizmit . Por nese te gjithe kete inskenim e bene per te pastruar rrugen drejt mbreterimit tend , gabosh renede , shume shume rende .

  Ti per pushtet o i gjati ine je kail te kalosh mbi kufoma , ti biesh hasha nenes dhe babes , ta beshe te bardhen te zeze e te zezen te bardhe por harron se keshtu si po vepron ti veçse po germon akoma me tej gropen ne te cilen ke rene .

  Nje manjak pushteti si ty o i gjati ine qe si qellim dhe synim te tij te vetem ka mbajtjen e pushtetit me çdo kusht , mjet e manover , pritet kjo dhe shume e shume marrezi e inskenime te tjera si keto .
  Por eshte detyra jone , eshte detyre e çdo shqiptari te ndershem , qe me çdo mjet , menyre dhe force ta mbroje Shqiperine nga çmenduria dhe marrezia e nje te marri si ty .

  P.S

  ……………

  Dallavera nëpër zyra, dallavera në pazar,
  dallavera me të huaj, dallavera me shqiptar’
  Vetëm, vetëm dallavera, dhe në dëm të këtij vendi
  që ju rriti, që ju ngriti, që ju ngopi, që ju dendi!
  ……………
  Dhe kujtoni tash e tutje me të tilla dallavera
  kukuvajka do përtypi zog e zoga si përhera…
  Ja, ja grushti do të bjeri përmbi krye të zuzarve,
  koha është e maskarenjve, po Atdheu i shqipëtarve!

  Ali Asllani

 17. Te lumte Bushat,si gjithmone pikat mbi i,
  No coment xxxxxx
  Duhet kontributi i te gjitheve per te nxjerre vendin,dmth veten nga bataku.

 18. YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT DUKE E SHIKUAR ARMINA MEVLANIN NGA SHKURRAT thotë:

  ZENI I BABIT E NGROH BOLET NE PLAZHE ME ARMINA MEVLANIN,KURSE

 19. Ramën nuk e ze shtatori, se do të marë overdozë se e di se është i mbaruar përballë Ilirit e Berishës

 20. YMER GELBAZA JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT DHE KARIN NE GOJE KRESHNIK SPAHIUT thotë:

  YMER KUR E KENI FUTUR KARIN NE PIDH PER HERE TE FUNDIT ,TE JANE MBUSHUR KOQET YMER TE JANE BERE ME MADHE SE KOKA E GREG KRISTAQ RAMES

 21. pas ngjarjes së Poliçanit, në Shtator 1992, kur Ilir Metës ju hoq imuniteti në Kuvend dhe u çua për ndjekje penale, ndodhi një kthesë e beftë pasi Bashkim Gazidedja u konsultua me Sali Berishën. Befas ai u la i lirë dhe u bë luajal me pushtetin e Sali Berishës.O loni shpellkari salihut haloperidoli eshte eksluziv per 57 vjetesh vetem per salih karaxhic berisha

 22. ANDI BUSHATI DHE FATOS LUBONJA TALLEN KEQ ZAGARIN E MJERUAR DHE FRUSTRUAR SEXUAL YMER GELBAZA KELLIREN thotë:

  YMER KUR E KENI FUTUR KARIN NE PIDH PER HERE TE FUNDIT Hha haha

 23. Dhe “zbulohet” ky Ilir Meta se paskesh qene spiun Sigurimi pas 30 vitesh ne politike e pikerisht diten qe le Presidencen per ti bere opozite ketij Pushteti!
  Edi Rama ngado te vertitet e te sajoje perralla nga e kaluara nuk i shpeto dot perplasjes me koke te muri i super-vjedhjes Inceneratoreve 430 milion Euro i larte.

 24. Bota ka nxjerrë nga politika gjigant të saj që do i bënin nder po të rrinin më gjatë në detyrë. E rëndësishme këtu është që Ilir Meta, me ato funksione të larta shtetërore që ka mbajtur, më në fund të çlirohet nga tutela 30 vjeçare e Sali Berishës, i vetë identifikuar si “Arkiva”, dhe të mos jetë më peng i dosjeve prej atyre që ia mbanin si shantazh mbi kokë sa herë Iliri u duhej si qen gjahu për arritjen e qëllimeve të tyre politike.

 25. YMER GELBAZA E LENDOJ NGA TRURI FRROK CUPIN KUR JA FUTI KARIN NE BYTH-YMERI KUR MASTUBON NGA KARI I RRJEDH QELBESIRE DHE MUT NGA BYTHA E FRROK CUPIT thotë:

  YMER PSE TE MBAY GOJA ERE MUT BYTH SE NA QELBE HAHA

 26. Amani ore kur do vije ne pushtet ai Edi Rama se kemi 10 vite qe po vuajme te zite e ullirit nga ky pushteti i Metes e Saliut.

 27. Shantazhet e tua mund t’i haje vetem ndonje shpirtzi i ngjashem me ty.

  Prapa kercenimit tend banal, dallohet qarte, frika dhe paniku yt, te cilat kane kohe, qe te jane kthyer ne makth dhe semundje kronike.

  Per ne te tjeret, ti je thjesht nje superhajdut, abuzues i pushtetit, i korruptuar, fuks, i pabese, armik dhe turp i popullit dhe i vendit tend.

 28. Bushat,disa fakte (ato qe te interesojne) i kap mire,por i perdor keq! Ose ma mire me thene ,simbas interesit tend.Dhe i gjithe diskutimi yt, i ngjan,nje te dehuri,qe hecen duke u kolovitur,sa majtes,dhe sa djathtas.Meta ka kete,por ne anen tjetr,ka edhe kete,por edhe X ka thene keshtu,por edhe dikur ka thene -ashtu.Perfundimisht,nuk i jep lexuesit,idene e qarte ,se ne c’ane te kandarit je (per problemin qe diskuton),pra as mish,e as peshk.Nje gazetari,me experiencen qe ke (qe une e vleresoj),nuk i lejohet ky qendrim.

  1. Bushati eshte profesionist nder me te miret qe ne kemi,nqs ti do qe ai te mbaje ane,eshte problemi yt,ai eshte objektiv dhe i sheh ngjarjet pa u ngjyrosur,pa mbajtur ane,perndryshe do ishte si ti dhe nuk do nxirrte asnjehere te verteten lakuriqe.
   Rri shtrember e fol drejt!

 29. Ashtu porsi Enveri nja 40 vite me pare ne kete vend,
  qe vrau naten ne gjume Memon e e shpalli Poliagjent,
  Ashtu kerkon qe Enverit ti ngjasoje ky EDVIN tutkun,
  qe pasi e zgjodhi vet President, ta shpalle Meten Spiun!

  Por ashtu sikur ky Popull nuk i besoj rrenat e Enverit Satrap,
  ashtu nuk beson fare as perralla me Spiun te ketij Edvinit Trap,
  se ky Popull eshte i zgjuar dhe nje gje fort mire e di ,
  se prej kujt e ka kembekryq ne vatra kete Varferi,
  eshte qeverisja mut e shurre e Edvinit sharlatan,
  qe po perze rinine mbare nga kjo Shqiperi vatan,
  ashtu si Enverit pas vdekjes statujen ja terhoqen zvarre,
  do ta terheqin zvarr per se gjalli kete Edvinin e marre !

  1. Populli gjithmone ka te drejte,por tek ne,nuk egziston drejtesia,kesisoj populli mbeti thate.
   Shtatori eshte muaj bereqeti,na sjellte bereqet me protestat e shumepritura,dhe fjala jote o “populli” me lart,ne vesh te perendise!

 30. Problemi që ka Sali Berisha nuk është Genta Sula, por fakti që Ilir Meta dyshon më shumë tek Sali Berisha se sa tek Genta Sula. Dhe për t’iu përgjëruar Ilir Metës për besnikëri ndaj tij, po bën si i fortë duke shantazhuar Autoritetin e Dosjeve. Dhe nuk ka faj, se ky e ka mbajtur mbi tavolinë dosjen e Ilir Metës.

  E vetmja gjë që duhet të bëjë Berisha, është të kërkojë që autoriteti të hetoj për vjehrrën e tij Milica Rama dhe gruan e tij Liri Berisha nëse kanë pasur bashkëpunime me Sigurimin e Shtetit. Kështu në radhë të parë çlirohet për vete. Pastaj të kërkojë dhe për dosjen e vëllait të tij se mos e ka prerë ne besë I.Shehu dhe nuk ja ka zhdukur. Kështu çliron dhe fisin. Për vete s’ka nevojë se dëmi është bërë. Xixa keto dite po lepin bythen e metaj qe te kenaqe bythen e salihut,xixa bythelepirsi klasik i salihut dhe metaj nen perdorimin e Haloperidolit na ben dhe trimin e skraparit

 31. ANDI BUSHATI TALL KARIN ME YMER GELBAZA KELLIREN-ARRESTOHET YMER G KELLIRA,POLICIA E KAPI DUKE JA FUTUR KARIN NE BYTH FRROK CUPIT AFER PALLATIT TE ARMINA MEVLANIT thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CUPIT DHE CARLO BOLES BOLINO

 32. Ilir Meta nuk është kontrolluar asnjëherë. Sali Berisha ja ka dhënë vërtetimin, në kohën që bashkëpunonte natë e ditë me të kundër Fatos Nanos në burg, ndërsa Komisioni Bezhani ka përdorur klauzolën, që “me kaq sa pash nuk gjeta gjë” Xixa e stalini ne gare kush ha mut salihu me shume

 33. YMER GELBAZA JA FUT KARIN NE BYTH CARLO BOLES BOLINO ,FRROK CUPIT DHE DRITAN HALE’s thotë:

  YMER KUR E KE FUTUR KARIN NE PIDH PER HERE TE FUNDIT,YMER TI PIDH NUK KAP KURR NE JETE SE TE MBAN GOJA ERE BYTH MUT FARE

 34. autoritetet e Mbretërisë së Bashkuar, ashtu si homologët e tyre amerikanë, besojnë se zoti Berisha është një forcë përçarëse në politikën shqiptare dhe në kontekstin më të gjerë rajonal. Ky vlerësim i zotit Berisha është thelluar që nga viti 2019 kur qasja e Partisë Demokratike u bë më konfrontuese me dorëheqjen e ligjvënësve të saj nga Parlamenti dhe bojkotimin e zgjedhjeve për pushtetin vendor. Pjesa më e madhe e fajit për këtë iu kushtua zotit Berisha, i cili shihej si “pushteti pas fronit” brenda PD-së O bushati i komunistit kapo do shkruash per dosjen e agjentit metaj qe i sherbente komunistit kapo,kopil nuk te punon lapsi eeeeeee.

 35. Sipas Berishës ata janë Syl Luzha dhe Hasan Dushi, të cilët janë goditur me snajper dhe i kanë tërhequr brenda komisariatit.

  “Dënoj si autorë kryesor të kësaj masakre, Kryeministrin terrorist Ilir Meta i cili dhunoi votën e gjysëm milioni shqiptarëve, feston ditën e flamurit me gjakun e adoleshentëve të Tropojës. Dua të ju bëj thirrje qytetarëve të Bajram Currit të ruajnë gjakftohtësinë sepse vrasësi i tyre është Ilir Meta.

 36. YMER GELBAZA NE MUNGESE PIDHI JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT DHE CARLO BOLES BOLINO thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH EDI RAMES ALEXANDER VUCIC DHE DULLA KOTIT

 37. në fakt, këtu duket se synon lëvizja ndërkombëtare që nisi një vit më parë nga Uashingtoni për Sali Berishën për ta ndëshkuar atë, që u përforcua pak kohë më parë nga qeveria e Britanisë së Madhe. Një sinjal i qartë politik që e kanë izoluar totalisht atë, por edhe kolegun e tij politik Ilir Meta, sidomos pasi ka lënë presidencën.

 38. ANDI BUSHATI DHE FATOS LUBONJA TALLEN KEQ ME YMER GELBAZA KELLIREN DHE YLLI PATEN thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH YLLI PATES DHE FRROK CUPIT

 39. “Bërtet hajduti kapeni hajdutin!”, mishëron krejt eksperiencën e psikologut popull me fajtorët që kthehen në fajësues. Me kriminelët që sillen si viktima. Me tradhëtarët që pozojnë si patriotë. Me mëkatarët që flasin si inkuizitorë. Me dhunuesit që ankohen si të dhunuar. Me kusarët që hiqen si të ndershëm. Me të përdalat që aktrojnë si virgjëresha. Me plehrat që bëjnë si lule mos më prek.
  Por sigurisht, kjo historia e shpifur e njeriut me iniciale I.M

 40. ANDI BUSHATI DHE FATOS LUBONJA TALLEN KEQ ME ZAGARIN E MJERUAR DHE FRUSTRUAR SEXUAL YMER GELBAZA KELLIREN thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CUPIT DHE LORENC VANGJELIT

 41. kur Hajdari protestonte ndaj Berishes, gusht 1995. Dhe ja c’ka thënë:

  “Azem Hajdari mbetet një bashkëpuntor i sigurimit të shtetit, një shërbëtor i Ramiz Alisë. Duke gjykuar mbi faktet e jo mbi fjalët kemi të drejtë të themi se kishim dy Azem, ai i mitingjeve që bënte gjëmën, kurse ai në jetë që bëhej mik me Irakli Koçollarin, e sigurimsa të tjerë, dehej sa nuk kontrollonte se ç’nxirrte nga xhepat.

 42. Kthesa e tij e papritur ka nisur pas miratimit të ligjit për dosjet më 2015, kur befas në formularët e deklarimit të pasurisë ai firmos me Ilir Metaj

  Pra ne tani kemi dy formularë të tij, atë të vitit 2010 fjala vjen ku ai nënshkruan me Ilir Meta dhe atë të vitit 2016 ku ai firmos me Ilir Metaj, ndërkohë që në publik mban emrin Ilir Meta.

  Pra momenti i kthesës për të është viti kur miratohet ligji për dosjet,o spiuni demokrat i salih metaj dil dhe ha mut malokesh o rrace e qelbur malokesh

 43. Perfekt analiza Bushati

  Nderkombetaret apo gazetare rrogetare te qeverise dhe e dini nga dalin eurot nga korrupsioni dhe droga qe po shkaterron familjet shqipetare.

  Helm e ilace ju bofshin eurot qe merrni. Ne hale do perfundoni.

  Plehraaaaaa

  1. ju “opozite” dhe parlamentare që me ata çka keni votuar dhe votoni, lufta juaj politike është një luftë për kontroll zonash me krimin elektoral si banda të fortësh familje kriminale trafiqesh të drogës, të prostitucionit, të grabitjes se pronave publike dhe private, të grabitjes se financave publike me dhunë, krim, duke përdorur fuqinë politike si mbrojtje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.