• |
ide | kryesore

Athinë, grupet anarkiste përplasen ashpër me policinë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ka degjeneruar në akte dhune protesta e grupeve anarkiste në kryeqytetin grek. Protestuesit kërkonin lirimin nga burgu të një prej anarkistëve më të njohur grekë, Jani Mihailidhi. Ekstremistët hodhën gurë dhe kokteile molotov kundër forcave të shumta të rendit, të cilat u përgjigjën me kimikate dhe ujë me presion.1 Comment

 1. Perveç mungeses se sindikatave , ky i mospasjes se grupeve anarkisteve eshte nje nga arsyet se pse politika dhe politikanet bene çfare ti doje kokra e qejfit pa patur me te voglen frike .
  Nje nga arsyet qe mediat jane ndare sipas parimit : flas dhe mbroj ate qe me paguan me shume .
  Nje nga arsyet se pse pjesa derrmuese e analisteve(emer qe nuk e meritojne) flasin sipas leverdise se xhepave te tyre dhe shkojne sa ne njerin e sa ne tjetrin krah pa u skuqur e pa patur me te voglen frike .
  Nje nga arsyet sepse drejtesia nuk vepron e nuk ndeshkon .
  Nje nga arsyet se pse SPAK-u ne me te shumtat e rasteve eshte KAPS .
  Nje nga arsyet qe kriminelete e kriminaliteti ka kapur majat e shtetit dhe financat .
  Nje nga arsyet qe injoranca ka kapur administraten e shtetit dhe majat me te larta te strukturave shteterore .
  Nje nga arsyet qe …………………………….
  Perveç mungeses se sindikatave , ky i mospasjes se grupeve anarkisteve eshte nje nga arsyet se pse politika dhe politikanet bene çfare ti doje kokra e qejfit pa patur me te voglen frike .
  Nje nga arsyet qe mediat jane ndare sipas parimit : flas dhe mbroj ate qe me paguan me shume .
  Nje nga arsyet se pse pjesa derrmuese e analisteve(emer qe nuk e meritojne) flasin sipas leverdise se xhepave te tyre dhe shkojne sa ne njerin e sa ne tjetrin krah pa u skuqur e pa patur me te voglen frike .
  Nje nga arsyet sepse drejtesia nuk vepron e nuk ndeshkon .
  Nje nga arsyet se pse SPAK-u ne me te shumtat e rasteve eshte KAPS .
  Nje nga arsyet qe kriminelete e kriminaliteti ka kapur majat e shtetit dhe financat .
  Nje nga arsyet qe injoranca ka kapur administraten e shtetit dhe majat me te larta te strukturave shteterore .
  Nje nga arsyet qe …………………………….
  Perveç mungeses se sindikatave , ky i mospasjes se grupeve anarkisteve eshte nje nga arsyet se pse politika dhe politikanet bene çfare ti doje kokra e qejfit pa patur me te voglen frike .
  Nje nga arsyet qe mediat jane ndare sipas parimit : flas dhe mbroj ate qe me paguan me shume .
  Nje nga arsyet se pse pjesa derrmuese e analisteve(emer qe nuk e meritojne) flasin sipas leverdise se xhepave te tyre dhe shkojne sa ne njerin e sa ne tjetrin krah pa u skuqur e pa patur me te voglen frike .
  Nje nga arsyet sepse drejtesia nuk vepron e nuk ndeshkon .
  Nje nga arsyet se pse SPAK-u ne me te shumtat e rasteve eshte KAPS .
  Nje nga arsyet qe kriminelete e kriminaliteti ka kapur majat e shtetit dhe financat .
  Nje nga arsyet qe injoranca ka kapur administraten e shtetit dhe majat me te larta te strukturave shteterore .
  Nje nga arsyet qe …………………………….
  Nje nga arsyet se pse e keqja ne kete vend nuk ka frike nga asgje .
  Nje nga arsyet per te treguar se “druja” ka dale nga xhehneti dhe eshte melhem per te drejtin e helm per te keqin e te ligun .

  Te pasurit e grupeve anarkisteve eshte nje arsye dhe siguri me shume per demokracine dhe demokratizimin e politikes dhe jetes shoqerore .
  Te pasurit e grupeve anarkisteve eshte nje arsye me shume per tipa si “i gjati ine” dhe nje siguri absolute qe “i gjati ine” apo “te gjatet” e tjere pasardhes nuk do te guxonin ta trajtonin popullin e tyre si armikun kryesor per ta telendisur , degraduar dhe poshteruar per ti hapur udhe sundimit te tyre .
  Te pasurit e grupeve anarkisteve eshte nje arsye dhe siguri me shume qe nje pakice mosperfillese politikanesh , e ruajtur nga nje makine ushtarake , te mos e mposhte dhe ta komandojne si te doje shumicen poullore , shumicen e zemrave dhe shpirterave te lire qe mbi gjithçka vene familjen dhe atdheun dhe jo pushtetin dhe parane .
  Respekte te gjitheve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.