• |
ide | kryesore

Ikën Ahmetaj, vjen Belinda Balluku/ Kuvendi miraton ndryshimet në qeveri

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Është miratuar dekreti për shkarkimin e zëvendëskryeministrit Arben Ahmetajt dhe emërimin e Belinda Ballukut. Dekreti është miratuar me 76 vota pro dhe 32 kundër.


Ndërsa është miratuar me 76 pro Majlinda Dhuka si ministre shteti dhe për negociatat me BE.Seanca fillimisht nisi me debate dhe tensioni seanca e jashtëzakonshme në Kuvendin e Republikës së Shqipërisë, lidhur me dekretet e ndryshimeve në qeveri.

Opozita ka reaguar me kritika dhe akuza të forta, pas rrëzimit të kërkesës për debat.

Alibeaj dhe Berisha kanë kërkuar debat, ndërsa mazhoranca thotë jo. Pas debateve seanca u ndërpre për procesin e votimit të dekreteve të Presidentit.2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *