• |
ide | kryesore

Një tjetër Kryebashkiake përfundon në SPAK (Emri)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryebashkiakja e Dimalit, Juliana Memaj ka përfunduar në Prokurinë e Posaçme kundër krimit dhe korrupsionit. Memaj është paraqitur në SPAK pasi akuzohet për “Shpërdorim detyre” dhe “Falsifikim dokumentash”.


Gjykata e Beratit e ka çuar në SPAK dosjen për të hetuar kryebashkiaken e Demalit. Memaj akuzohet se në vitin 2020 Bashkia i ka prishur pronën familjes Baho nga fshati Poshnje dhe pronën ja kanë dhënë një personi tjetër. Ka qenë pikërisht familja Baho që ka bërë edhe denoncimin ndaj Memajt.3 Comments

  1. nuk ka asnje problem!

    nuk ka asnje kryebashkiakn ne burg pervec atij te lushnjes. sic duket ai ishte koka e turkut. te tjeret jane te gjithe te paprekshem! Shakaja e rames nuk paska qene shaka por kercenim! Si do sillen tani qe Rama e dha sinjalin ? A do ta ndihmojne dot tani shoqet, mikeshat, ne PS , SPAK e Gjykata etj ?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.