• |
ide | kryesore

Policia godet grupin e lidhur me “Ndraghetën”, mes të arrestuarve edhe shqiptarë

-Instant, Lajme, Të fundit

Një operacion i policisë italiane ka vënë nën hetim 30 të dyshuar, të cilët akuzohen për organizatë kriminale me qëllim trafikun e drogës. Grupimi i krijuar nga Luigi Aquilano, Francesco Orazio Desiderato, Giuseppe Di Giacco, Nicola La Valle, Giorgio Mariani, Ugo Reitano, Davide Vailati dhe Giovanni Vecchio ka vepruar në Lombardi, në emër të Ndraghetës. Mes të dyshuarave ka dhe shtetas shqiptarë. Mësohet se dy shqiptarët e përfshirë janë Alfred Lleshi, 32 vjeç dhe Ylber Mezja, 46 vjeç.


Emrat e të dyshuarve
Gjithsej 30 të dyshuar janë të  përfshirë në një hetim nga DDA e Milanos – të koordinuar nga prokurorja Alessandra Cerreti – të akuzuar në mënyra të ndryshme për  shoqërim mafioz  dhe shoqatë kriminale me qëllim trafikun e drogës.
Luigi Aquilano , 44 ​​vjeç, nga  Nicotera , banues në Milano (dhëndri i bosit Antonio Mancuso);
Damiano Aquilano , 38 vjeç, nga Milano, me banim në Solaro (Mi), i përfshirë tashmë në operacionin “Obsession” të Dda of Catanzaro;
Alessio Calabrese , 42 vjeç, nga Monza;
Nazzareno Calaio , 53 vjeç, nga Milano;
Salvatore Comerci , 37 vjeç, nga  Nicotera ;
Christian Cucumazzo , 28 vjeç, nga Bari (ish i burgosur);
Giuseppe D’Angelo , 43 vjeç, nga Nicotera ;
Rosario D’Angelo , 38 vjeç,  nga Nicotera,  banues në Bresso (Mi);
Nicola De Luca , 50 vjeç, nga Milano;
Francesco Orazio Desiderato , 48 vjeç, nga  Nicotera,  me banim në Berlassina (Mb);
Edoardo Di Giacco , 39 vjeç, nga  Nicotera , me banim në Milano;
Giuseppe Di Giacco,  37 vjeç, nga  Nicoter a, banues në Milano;
Arturo Garofalo,  32 vjeç, me origjinë nga Palermo, me banim në Milano;
Andrea Gobbo , 23 vjeç, nga Solaro (Mi);
Cosimo Michele Iozzolino,  61 vjeç, nga Corigliano Calabro, banues në Milano;
Nicola La Valle , 52 vjeç, me origjinë nga Reggio Calabria, por banues në Milano;
Luciano Lioniello , 46 ​​vjeç, lindur në Romë, banues në Ibiza;
Alfred Lleshi , 32 vjeç, shqiptar me banim në Rho (Mi);
Alessandro Marangi , 51 vjeç, nga Milano;
Giorgio Mariani , 64 vjeç, nga Milano;
Massimiliano Mazzianti , 50 vjeç, nga Milano;
Paolo Mesiano , 46 ​​vjeç, me origjinë nga Vibo Valentia, me banim në Milano;
Antonio Messineo , 41 vjeç, nga Locri;
Ylber Mezja,  46 vjeç, shqiptar me banim në Baranzate (Mi);
Viola Moretti,  33, lindur në Terni, por banuese në Milano;
Fortunato Palmieri , 37 vjeç, nga  Mileto;


Ugo Reitano,  42 vjeç, nga Sesto San Giovanni (Mi);
Vito Scravaglieri , 47 vjeç, nga Nova Milanese;
Davide Vailati , 47 vjeç, nga Milano, me vendbanim në Ibiza;
Giovanni Vecchio,  64 vjeç, nga Nicotera, me banim në Milano.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.