• |
ide | kryesore

Zvicër/ I riu shqiptar kapet me 7 kg heroinë

-Instant, Lajme, Të fundit

Një 24-vjeçar shqiptar është vënë në prangat e policisë zvicerane, pasi është kapur me heroinë dhe kokainë.


Policia e Solothurnit ka sekuestruar shtatë kilogramë heroinë dhe rreth një kilogram kokainë gjatë një kontrolli në një shtëpi në Zuchwil, me vlerë që përllogaritet në 100 mijë franga.


Sipas mediave vendase, i riu shqiptar është ndaluar nga një patrullë policie, pasi lëvizjet e tij ngjallën dyshime tek oficerët e policisë.

Pas ndalimit nga policia, 24-vjeçari është shoqëruar në komisariat, për mungesë dokumentacionesh. Më pas është urdhëruar kontrolli i banesës së tij, ku dhe është gjetur lënda narkotike.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.