• |
ide | kryesore

Humb jetën 21-vjeçari shqiptar në Kroaci, bie nga 20 metra lartësi në vendin ku punonte

-Instant, Lajme, Të fundit

Një 21-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në vendin e punës në Kroaci.


Ngjarja ka ndodhur  në kompleksin industrial të ish-uzinës Dalit në Daruvar, ku i riu ka rënë nga një lartësi prej rreth 20 metrash.


Sipas mediave kroate, aksidenti është raportuar në polici pak para orës 07:30, ndërsa në terren janë policia dhe inspektori i sigurisë në punë dhe avokati i shtetit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.