• |
ide | kryesore

Meta nuk ndal thirrjet: Të bashkohemi për të ndalur axhendën antikombëtare të shpopullimit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka ngritur shqetësimin në lidhje me shpopullimin e vendit.


Me anë të një statusi në Facebook, Meta u shpreh se janë të shumta familjet që po humbin fëmijët të cilët detyrohen të emigrojnë.


Ai ka bërë thirrje për tu bërë bashkë në mënyrë që të ndalohet axhenda antikombëtare e shpopullimit të Shqipërisë, që sipas tij, as një pushtues nuk do guxonte ta bënte.

Familjet po humbin fëmijët! Atdheu po humb rininë!

Nuk mund të lejojmë zbrazjen e Shqipërisë!

Shumë prindër po përjetojnë sot dramën dhe dhembjen e madhe, që në mungesë të shpresës dhe kushteve ekonomike, të dërgojnë vogëlushët e mitur si emigrant në Europë.

Të bashkohemi për të ndalur axhendën antikombëtare të shpopullimit të Shqipërisë, që as një pushtues nuk do guxonte ta bënte!”, ka shkruar Meta.

17 Comments

 1. Je politikani qe ke pas me shume poste se cdo kush ne 31 vite demokraci ne shqiperi dhe ske bere asgje per vendin tend pervec se ke vjedhur e bere pazare krimi , per ca duhet te te degjoje populli ty mor injorant

  1. Populli,
   Meta ka bere me shume se kushdo tjeter per Shqiperine, duke filluar qe nga banja per macen dhe deri tek femijet qe e tij qe jetojne dhe studjojne ne shkollat me te shtrenjta te Anglise.

  1. Shkruani me komande dhe kujtoni se njerezia do ta haje prape sapunin per djathe .
   Ju njohin te gjithe tashme dhe njeresit jane aq te stufatur me ju saqe do votojne kundra per çdo gje qe ju jeni pro o kurva me pagese . Me shume po demtoni veten , po tregoni fytyren tuaj te vertete.
   na hengeshit karin te gjithe ju kurvat patronazhiste me pagese .
   Ptuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu ………………. putana

 2. Ky lyfi i nderroi emrin partise dhe kujton se shpetoj po mos harro se shqiptaret nuk harrojne kollaj mor mjera

 3. Nuk di ke mund te frymezoj me, ky psikopat.
  Kryehajdut i zhytur ne llum, si familje dhe ajo partize sekt qe krijuan. Per pak dite shpallet nongrata nga Nritania, por ai prape nuk terhiqet. Jane njesoj si Berisha. Flasin ne emer te Amerikes dhe Europes dhe vene ne dyshim vendimet e tyre. Keta jane me komuniste se Enveri. Por tani nuk kane me ku e levizin bishtin. Dhe jo vetem keta te dy.

 4. Ilir Meta nuk është kontrolluar asnjëherë. Sali Berisha ja ka dhënë vërtetimin, në kohën që bashkëpunonte natë e ditë me të kundër Fatos Nanos në burg, ndërsa Komisioni Bezhani ka përdorur klauzolën, që “me kaq sa pash nuk gjeta gjë”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.