• |
ide | kryesore

Mjeku që operoi Ibrahimovic vendos për Pogba: konsultë në Lyon para vendimit final për meniskun

-Instant, Sport

Ka ende shumë pritshmëri, për të mos thënë ankth, rreth vendimit të Paul Pogba dhe Juventusit, se si do të ndërhyhet pas dëmtimit të gjurit të djathtë, që erdhi si rrufe në qiell të hapur në fillim të një sezoni plot ambicje. Për momentin po shqyrtohen opsionet e mundshme dhe pas vizitave të para, pritet një konsultë e re në Lion nga profesori Cottet-Bertrand, i njëjti që e operoi Ibrahimovic kohët e fundit.


Fakti është se janë dy rrugët e përshkueshme. E para duke rrezikuar, për të shkuar në Kampionatin Botëror në Katar, duke u ndalur vetëm për dy muaj, duke hequr fragmentin e meniskut të thyer. Kjo hipotezë tremb me faktin se menisku mund të japë probleme të tjera në një të ardhme jo aq të largët. E dyta është për të përfunduar nën thikë për një ndërhyrje kirurgjikale qepjeje, me një gju “pothuajse të ri” dhe një rikthim që do të bëhej pas të paktën tre muajsh.


Nga ana e tij, Juventusi insiston për një ndërhyrje vendimtare, me periudhë më të gjata rikuperimi, por që mund t’i lejojë Pogba ta zgjidhë problemin njëherë e përgjithmonë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.