• |
ide | kryesore

U filmua duke blerë vota, SPAK kërkon një vit burg për Eltjon Jokën

Arkiva

Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion kërkon dënimin me 1 vit burg për ish-kandidatin e LSI-së për deputet në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, Etjon Joka, qëu filmua ndërsa jepte para në këmbim të votave. Po ashtu 1 vit u kërkua edhe për Elis Babo personi që kishte kryer filmimin dhe të cilit i janë dhënë parat nga Joka.


Ish-kandidati për deputet, përmes avokatit të tij deklaroi se gjithçka ka qene e stisur nga kundërshtarët e tij politikë. Avokati i Jokës paraqiti prova dhe fakte ne lidhje me videon, telefonin që është bëre filmimi dhe se kujt i është dorëzuar ajo, prova sipas tyre lidhen me kundershtarët e Jokës në zgjedhje.


1 Comment

  1. edhe sikur te jete bere nga kundershtaret politike, qendron fakti qe ke blere vota. Behu gati per sapunin ne burg

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.