• |
ide | kryesore

Video/ Dy ish-kapitenët surprizojnë Juventus: Del Piero e Chiellini vizitë skuadrës në Los Angeles

-Instant, Sport, Video

Atmosferë shumë e relaksuar në kampin e Juventus me rastin e seancës së fundit stërvitore përpara ndeshjes kundër Real Madrid, e treta dhe e fundit e turit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Bardhezinjtë janë vizituar surprizisht nga dy simbole dhe ish-kapitenë të klubit si Alessandro Del Piero dhe Giorgio Chiellini, të cilët pasi përshëndetën grupin dhe ish-shokët e skuadrës në grumbullim, ishin protagonistë të një takimi me Juventus Member dhe të regjistruar në Official Fan Club të Amerikës së Veriut.


“Dy kapitenë, ka vetëm dy kapitenë” është kënduar dje në terrenin stërvitor të Juventusit në Kaliforni, raporton Tuttosport.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.