• |
ide | kryesore

Aktivizohet një vatër zjarri në Darven të Krujës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një vatër e madhe zjarri është aktivizuar në fshatin Derven të Krujës. Mesohet se zjarri është përhapur në pyje me shkurre e pisha.


Flakët ende nuk paraqesin rrezik për banesa apo objekte. Për shuarjen dhe neutralizimin e zjarrit janë angazhuar dy zjarrfikëset e Krujës të ndihmuara dhe nga një zjarrfikëse e Durrësit.


Fatmirësisht janë jashtë rrezikut banesat përreth dhe po punohet për neutralizimin dhe shuarjen e flakëve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.