• |
ide | kryesore

I “sapodalë” nga burgu, dyshohet se do kryente vrasje me pagesë në Korçë

-Instant, Lajme, Të fundit

Një ngjarje e rëndë kriminale është parandaluar në Korçë. Klodian Asllani, 26 vjeç, me precedent të mëparshëm penal, është arrestuar nga policia e Korçës, pasi dyshohet se do të kryente një vrasje me pagesë. I riu u lokalizua nga policia në  lagjen nr. 14, Korçë.


26-vjeçari, sapo ka kuptuar se ishte nën ndjekjen e policisë, është përpjekur të largohet me shpejtësi dhe ka nxjerrë nga brezi, armën e mbushur, të cilën e ka hedhur në një kosh, në anë të rrugës. Arma u sekuestrua nga shërbimet e Policisë, në cilësinë e provës materiale.


Gjithashtu hetimet kanë nisur për  veprën penale “Moskallëzimi i krimit”, për një 17-vjeçar, që, në momentin e kapjes, ka qenë i shoqëruar me 26-vjeçarin. Dyshohet se adoleshenti ka qenë në dijeni që personi me të cilin shoqërohej ishte i armatosur.


1 Comment

  1. Te pakten keta kriminelat ,vrasesit me pagese, duhe te marrin denimin maksimal(ne mungese te denimit me vdekje,qe e mira do ishte te rikthehet qofte dhe deri sa te hyme ne BE). Nuk kursehet buka dhe shpenzimet e tjera qe harxhohen per ta ne burg duke i liru para kohe keta(nqs kjo eshte arsyeja qe lirohen,pervec arsyes se korrupsionit te gjyqtareve), me shume se sa kursehen jete te tjera duke i mbajt keta kriminela brenda ,aty ku e kane vendin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.