• |
ide | kryesore

FOTO/ Po xhironin një videoklip, 8 modele përdhunohen nga 17 burra të armatosur

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

8 modele janë përdhunuar në grup gjatë xhirimit të një videoje muzikore pasi 17 burra me kapuçë u shfaqën papritur në shesh duke qëlluar në ajër.


Grupi i vajzave ishte duke filmuar një video muzikore ungjillore në një minierë të braktisur në provincën Gauteng të Afrikës së Jugut.


Viktimat u përpoqën të iknin, por u ndaluan nga breshëri të shtënash në ajër.

Më pas ato u detyruan të shtriheshin ndërsa një grup burrash që mbanin kapuçë u afruan.

Banda mori telefonat e tyre celularë, bizhuteritë, çantat, paratë dhe pajisjet e xhirimit përpara se t’i çonte në një zonë të pyllëzuar dhe t’i përdhunonte 10 herë secili.

Viktimat u përdhunuan 32 herë në total përpara se të arrinte policia e Afrikës së Jugut.

Policët nisën një përleshje me armë që vrau 2 nga autorët dhe plagosi 1 tjetër. Pas shkëmbimit të zjarrit u arrestuan 65 persona që gërmonin pa leje në minierën e braktisur.

Modelet kishin ardhur nga Johanesburgu dhe ishin punësuar vetëm për një ditë. Policët gjetën armë zjarri pa leje, eksplozivë dhe sende që u përkisnin autorëve.

17 persona janë në arrati, megjithëse ministri i brendshëm Bheki Cele tha se 3 të dyshuar janë arrestuar. ©LAPSI.al

The models were set upon while filming a gospel music video at an abandoned mine Three men have been arrested over the rape of eight models in South Africa A police officer patrols near the scene of the crimes Police and army near the scene of the rapes and armed robbery A miner exits one of the highly dangerous shafts in which thousands risk their lives daily in the hope of finding gold

5 Comments

  1. Ja lane ne dore zezakeve Afriken e Jugut, s’do mend qe tmerre te tilla do ndodhin. Asnje media nuk permend lincimin e vrasjen e fermereve te bardhe ne Afriken e Jugut prej bandave te zezakeve, gje qe ka marre permasa katastrofike. Vete qendrimi i nje prej partive kryesore ne Aftiken e Jugut, se duhet tu merret toka te bardheve “frymezon” banda te tilla vrasesish.

    1. Sa naiv qe je… Keta po i lene ne dore Europen Zezakeve e jo me Afriken e Jugut. Ajo ishte thjesht nje eksperiment, tani rradhen e ka Europa. Ne shum lagje te qyteteve kryesore te Europes nuk guxojne dot femrat te dalin naten se perdhunohen nga Afrikanet, dhe shteti, policia nuk e can fare trapin. Dhe shume me keq po behet, rraca e bardhe ben max 2 femije, ndersa Afrikani 4-5…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.