• |
ide | kryesore

Fshehën kokainën në kutinë e karameleve, arrestohen dy shqiptarët në Itali

-Instant, Lajme, Të fundit

Dy shqiptarë, rreth moshës 36 dhe 31 kanë ranë në prangat e policisë italiane pasi u kapën me kokainë.


Ndërhyrja e policisë u zhvillua në Città della Pieve. Mediat italiane bëjnë me dije se autoritetet italiane ranë në gjurmët e shqiptarëve, pasi vunë re lëvizje të dyshimta të tyre gjatë udhëtimit me makinë.


Pas ndalimit nga autoritetet u bë kontrolli në automjetin e të rinjve, ku edhe u vu re se në një kuti të vogël metalike , u gjetën 13 doza kokainë. 

Gjithashtu efektivët gjetën edhe para me vlerë mbi gjashtë mijë euro.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.