• |
ide | kryesore

E RENDE/ Babai i 7-vjeçares që u vra në Himarë u përplas me policin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ngjarja e rëndë që ndodhi në plazhin e Potamit në Himarë ku një vajzë 7-vjeçare u godit për vdekje nga një motoskaf që drejtohej nga një polic ka shkaktuar indinjatë në rrjetet sociale dhe jo vetëm.


Në shumë profile qarkullojnë foto se si babai i vajzës së mitur u përball me policin Arjan Tase dhe më pas është rrëzuar në tokë nga dëshpërimi.


Ngjarja e rëndë ka ndodhi rreth orës 14:00. Punonjësi i policisë së Elbasanit, duke drejtuar mjetin lundrues, dyshohet se ka humbur kontrollin dhe për pasojë, skafi ka goditur vajzën në afërsi të bregut. Fëmija me origjinë nga Tropoja jetonte jashtë me familjen, por ishin kthyer në atdhe për pushime. ©LAPSI.al

May be an image of 1 person and outdoors May be an image of 2 people, body of water and text

26 Comments

 1. Rrugac patronazhist. Me keto fytyra qeverisin e vjedhin. Dhe keta qe jane e kushdo qe do vije. Keta merren me “politike”. Njerez pa shtylle kurrizore. Dhe sivellezerit e tyre patronazhiste tani do mesyjne ne mbrojtje.

  1. Pse sal maloku se kishte mbush ministrun me cecena si brecani e morracake si kta? Popull kar me kujtese peshku. Mir tju behet po he

 2. Jetojme kohe te veshtira dhe te frikshme . Rrofsh o pallosh per mundesine qe na qe te shikonim meksiken , kolumbine dhe gjithe ameriken latine pa shkelur abjehere ne keto vende . Na ktheve ne epoken e gurit o pallosh kurve qe mos befsh hajer kurre , brez pas brezi . Mos kujto se ja hodhe , bumerang eshte kjo pune . Tani je ne pushtet por neser do jesh njeri normal , ti femijet e tu , niperit dhe mbesat , atehere do ta kuptosh gjemen qe i bere ketij kombi . Kush me shpat vret nga shpata do te vdes .

 3. The United States of America has a psychological disorder
  There’s nothing more pathetic than watching Olympic coverage only to see journalists focused on the medal count as if a nation can “win” the games. The USA doesn’t “win” the Olympics. The medal count isn’t a proof of American superiority.

  Everywhere you look, you see lunatics trying to convince themselves of the inherent greatness and superiority of this country. If you are mature enough and responsible enough to point out flaws, you’re attacked as being “un-American.” They’ll even say you “hate” the United States which is absolutely ridiculous. In extreme cases, you might even be threatened with violence.

  The reality is that the people who truly love their country are the ones that are willing to point out its mistakes. Denial only makes the infection fester and worsen. Instead, we must recognize our mistakes, own them, provide reparations, and endeavor to do better. Until the United States of America gets over its narcissistic personality disorder, this country will never be healed.

  1. Fiks fare, po fare…… filmi serial gotham njesoj si realiteti shqiptar, dhe thone sajesa jo ore jo shqiperia eshte true story eshte Gotham ku kafsha e perçudnuar eshte ed rama
   (disenjatori) qe u gdhi kryeminister perbindesh bashke me ata qe e kane votuar gjithaheret

 4. Fiks fare, po fare…… filmi serial gotham njesoj si realiteti shqiptar, dhe thone sajesa jo ore jo shqiperia eshte true story eshte Gotham ku kafsha e perçudnuar eshte ed rama
  (disenjatori) qe u gdhi kryeminister perbindesh bashke me ata qe e kane votuar gjithaheret

 5. Gjynah babai, shume e dhimbshme por nuk zgjidhen me vetegjyqesi ketoper me proces gjykimi si ne cdo vend normal perendimor

    1. Jo seshte e vertet maloku kur ishte re nenen tende qinte Tani qin motren tende dhe gruan tende kurse mamit tat I eshte qelbur pidhi

  1. Ku ke drejtesi ktu qe na jep mendie ti! Kush eshte denuar ktu per gjera te tilla ????? Asnjeeeeeeeee… ky ka qen i shkarkuar dhe e ben prap drejtus policie a thu se ska njerez te tjere! Cfar drejtesie tregon ti dhe cfar vendesh perendimoreeeeee o njerez! I vrau shpirtin e shpirtit se duan te tregojn sa te fuqishem jan! Te pangopur , injorant provincial qe vetem duan te duken! Vend i mallkuar! Vend i mallkuar se ka njerez si ju qe fshihen pas gishtave dhe na tregojn drejtesin ! Prralla! Ska shtet! Shtet ka vetem per te fuqishmit! Njerzit jan kavie! Pikellim dhe vetem pikellim !

  2. Ca thua o te shkerdhegsha Rracen se ne Perendim ka plasur vetgjyqesia sepse vret Rrobi tjetrin dhe hyn veyem 5 vjet ne burg dhe ha e pi gjithe diten. Vetgjyqesia i zgjidh problemet se shteti eshte i korruptuar

 6. Po pse mer nuk pashe nje koment te hajrit. Po njeri patronazhist direkt ne mbrojtje, tjetri thote te zgjidhet paqesisht me nje proces ligjor si ne perendim, tjetri kapet me salen e keshtu me rradhe. Askush nuk thote dicka te hajrit:
  – Nje zyrtar i larte i policise ka kryer nje vrasje me dashje, jo nga pakujdesia,…
  – Po ky zyrtar pasi i ka vrare femijen, masakruar nga helikat e skafit, i kthehet e i ben cubin babait…
  – Nje femije eshte shuar sot ne menyren me makbre dhe te tmerrshme…..
  Dhe pjesa me e madhe ketu njeri gozhdes, tjetri patkoit dhe askush nuk flet per reagim qytetar, sepse po vazhdoi keshtu neser mund te jete rradha e ndonjerit qe komenton ketu ose e femijeve apo te afermve te tyre.

  Nje engjell i vogel sonte nuk do te jete më me prinderit e saj, kjo duhet te na beje te gjitheve te reagojme, e te kerkojme, ashtu sic thote njeri me lart qe “permend boten perendimore”, qe dikush/disa duhet te dorehiqen e te japin llogari per kete situate, pasi nuk eshte aq e lehte dhe e thjeshte.

  1. Jo me kari jo seshte ashtu, nos na bej hartime me oiiii per klase te 4

   1. Se ka vrare me dashje por padashje. Aksident. Se ska rob qe do ti iki me deshire ne burg.

   2. Ska bere si cub por ka qene vete babai qe i renduar psikologjikisht ka vajtur ta konfrontoje (e kuptueshme).

   As dua ta mbroj fare kte tipin qe kreu aksidentin, ky meriton burgun per karllikun e vet, por sduhet te sajojme traplliqe kot me kot ketu

   Edhe e fundit, populli qe ben si i revoltuar aty buz detit gati jane te bejne te njejtat xhiro te rrezikshme buz detit me skaf por skane kacidhet ne xhep ndaj edhe rrijne fryn syte si bufa. E keqja ka rrenje te thella atje.

 7. Ca thua o te shkerdhefsha Rracen se ne Perendim ka plasur vetgjyqesia sepse vret Rrobi tjetrin dhe hyn vetem 5 vjet ne burg dhe ha e pi gjithe diten. Vetgjyqesia i zgjidh problemet se shteti eshte i korruptuar

  1. Ca thua mer kaish katundi, perendimi eshte perendim se ska vetegjyqesi. Vetegjyqesia si komcept eshte veti a popujve te prapambetur e te pazhvilluar sa duhet menderisht. Hajdar

   1. Po ta shofesh perendimin vetem nga televezori keshtu sic thua ti eshte, po ta prekesh do kesh tjeter mendim pastaj.
    Porendimi po kthehet ne nje hale te madhe qe do i vi era shume shpejt.
    Vetgjygjsia nuk eshte koncept, por eshte nje domosdoshmeri qe vjen si pasoje e mungeses se shtetit, si pasoje e mungeses se drejtesise.
    Mos ngatarto gjakmarrjen me vetgjygjsine, jane dy gjera komplet te ndryshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.