• |
ide | kryesore

Marshim-homazh për Jonadën 7-vjeçare në Shëngjin, dhjetëra qytetarë me lule dhe qirinj në duar

-Instant, Lajme, Të fundit

Disa dhjetëra qytetarë të zonës së Lezhës, Laçit dhe Rrëshenit i janë bashkuar thirrjes së Dom Gjergj Metës për një marshim homazh në Shëngjin, në përkujtim të vogëlushes Jonada Avdia që gjeti vdekjen në plazhin e Potamit, ku u përplas nga gomonia e drejtuar nga komisari Arjan Tase.


Nisja e qytetarëve përkrah anëtarëve të Dioqezës së Lezhës dhe Rrëshenit u bë nga oborri i Kishës së Shëngjinit me lule dhe qirinj në dorë drejt bregdetit.


Marshimi nisi në orën 19:00, ndërsa në breg të detit u ndezën qirinj dhe është thënë një lutje nga të pranishmit për vogëlushen që sipas Dom Gjergjit humbi jetën si pasojë e papërgjegjshmërisë së institucioneve.

“At, ai është Ati i të gjithë neve dhe Ati i Jonadës së Vogël që humbi jetën por edhe lutja për familjen e saj”, tha Dom Gjergj Meta para thënies së lutjes për 7-vjeçaren.

 


5 Comments

  1. Ik o te qifsha robt qe as bes dhe as Zot nuk njeh.

   Ata tregojne njrezillekun dhe besimin e tyre si njerez.

   Luten per shpiritn e vogelushes.

   Ti bej ironi ne komente.

   1. Tregojne njezirllikun e leshit, pas 2 vitesh shkojne dhe votojne prap Ramen.
    Njezirlliku tregohet te kutia e votimit, e kemi bere Shqiperine si Afrike.

 1. 400 të vdekur në vit ka Italia nga mbytjet apo aksidentet ujore; disa herë më shumë se Shqipëria e krahasuar për frymë popullsie, por askush nuk merr arkivolet të shkatërrojë vendin. Njeriu që la 3.700 të vdekur në mandatin e parë dhe një shtet të shkatërruar, nam i cili do të na shoqërojë edhe në 100 vitet që vijnë; njeriu që bashkë me familjen hodhi në erë 26 shqiptarë në Gërdec dhe vrau 4 veta në mes të bulevardit,pse nuk bejne per cdo aksident rrugor keshtu si kane bere dje,hipokrizia e spiuneve salih metaj zbret poshte te shpellkaret

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.