• |
ide | kryesore

NATO ia bën të qartë Vuçiçit: Nëse rrezikohet Kosova, jemi të gatshëm të ndërhyjmë

-Instant, Lajme, Të fundit

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç, ku ka biseduar pas ngjarje të fundit të ndodhura në veri të Kosovës.


Numri një i NATO-s ia ka bërë të qartë kreut të shtetit serb, se nëse do të cënohet stabiliteti i Kosovës, forcat Euroatlantike janë të gatshme të ndërhyjnë.


Detajet e bisedës mes Stoltenberg dhe Vuçiç janë rërë të ditura në twitter.

Postimi:

7 Comments

  1. Te kam thene qe ti kete luften ndaj soros e ben per maskim,meqe e din qe shumica ne kete portal e urrejne Soros, por detyra te tjera ke ti qe vjen ketu e komenton me lloj lloj emri. (Imagjino, jo rastesisht komenton edhe me emrin 1389).
   Bile kisha nje dyshim te vogel qe ti ishe nje percares tjeter qe vdiq me 7 korrik, por qenke gjalle ,dmth sqenke ti.
   ,E shikoni te dashur komentues qe ky qe mbron ruset, shan Ameriken, shan NATOn, doli dhe hapur te mbroje serbet? (se deri tani e kishte bere fshehur)A mund te jete shqiptar apo cfare lloj shqiptari mund te jete ai qe mbron serbet. Vetem kjo do mjaftonte qe kete propagande antiperendimore qe ben ky(dhe antishqiptare te ngjashem si ky) ,nqs nuk e neutralizojme dot, te pakten mos t’ia ndihmojme me komente tona te ngjashme,duke propagandu per armiqte dhe share miqte tane,sepse e di qe ju te tjeret jeni puro shqiptar dhe shumica patriote, por qe me vjen keq qe beni dhe disa komente qe padashje jane antikombetare.Mos te behemi pra si ky, se boll po investojne sherbimet antishqiptare(qe e paguajne kete) per te na ndare nga perendimoret apo per tna percare.

    1. Te kam thene dhe kete tjetren, qe zakonisht pederi akuzon te tjeret per pedera, keshtu qe nqs ka nje LGBTist pederuc ketu , je ti, sidomos nqs punedhenese yt serb dhe rus, eshte peder dhe ai(qe ka shume mundesi). Se ti per leke i ben te gjitha, ashtu si mamica jote qe dhe ne pleqeri dhe nuk i ndahet semaforit. Kurse une ameirkonin(sic i thu ti ne gjuhe tironse,se e lun rolin e tironsit ti) e mbroj se ashtu mendoj dhe eshte interes i shqiptareve dhe jo se kam ndonje interes financiar apo personal nga ta. Pse spergenjeshtrove ato qe thashe o serbo-kinezo-rusofil . Pse kur shan shqiptaret nuk ve emer hic(sot psh na thoje tale ban kuq e zi,por e thoje si i paemer), pse nuk mban pra edhe atehere kete emer, apo i ke nda emrat, nje emer perdor per te sulmu gjoja sorosin(qe shaje gjithe diten se spo ma ndjen per te) , nje per te sulmu shqiptaret, nje emer e perdor gjoja je kosovar qe shan Shqperine, .Ti kane caktu mire detyrat por hic dore nga percarja se te vjen radha dhe ty sic po i vjen Luigj Markut

    2. Edhe nje rol e luan sikur je Alfred Cako, perdor shprehjet e tij qellimisht sa per te kriju mjegull,qe ne fakt sje ai, bile nuk e kuptoj pse Cako nuk ben pergenjeshtrim

 1. YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE FRROK CUPIT DRITAN HALE’s VELLAIT TE MIRA KAZHANIT DHE BLEDI CUCIT thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH EDI RAMES ALEXANDER VUCIC DHE DRITAN ABAZOVIC

 2. Deklarate me te hapur kurre se kemi degjuar me pare. Kete deklarate duhet ta shfrytezojme ,pra ta bejme qe te zbatohet… Sa shume deme i kane bere ish pushtetaret Kosoves,sepse per vec te tjerave sot Kosova duhet te kishte ushtrine aq te fuqishme sa ta mundtte Serbine dhe vete, pa ndihmen e NATOs. Nje dite do vije ajo dite, por puna eshte qe moment me ideal per ballafaqim me Serbine se ky, nuk do kete me. Keshtu qe te bindim SHBA qe koha eshte tani, si dhe tna sigurojne arme. Nje incident ndodhi dje, dhe gjithe Evropa u rreshtua pro Kosoves, qe nga Ukraina, Lituania, Bullgaria,Cekia e deri tek miqte tradicionale. Imagjinoni ne nje agresion serb ndaj Kosoves, Kosova do ishte UKRAINA e re, pra te gjithe do e ndihmonin, dhe fitorja do ishte me permasa te jashtezakonshme. Nga 30 000 serbe ne ver(se kaq jane pavaresisht se Beorgradi e manipulon kete shifer dhe e kane bere 50 000), do mbesnin ndoshta 3000, pra perfundimisht sigurohej paqja ne Kosove. Duhet ta shfrytezojme kete moment,se serbet jane kancer ne Kosove, qe nuk hiqet vete, pa ia bere mjekimin e duhur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.