• |
ide | kryesore

Tragjedia e Himarës/ Përsetë e shpërthimit makabër të Ramës

Kryesore, Lajme

Tragjedia e Himarës është një nga ato ngjarje që e detyron atë që është në pushtet, të shikojë nga vetvetja, të reflektojë për sistemin që ka ngritur dhe natyrisht të durojë, ashtu siç ndodh në çdo vend demokratik edhe fortunën, shpesh herë në tejkalim të masës, që prodhon zemërimi qytetar në fatkeqësi të tilla. Por me sa duket Edi Rama nuk i përket kësaj race politikanësh demokratë. Ai ka reguar në një mënyrë gati makabre në rrjetet e tij sociale duke u përpjekur ta vërë theksin, nga përgjegjësia shtetërore për këtë krim, në “ligësinë e verbër të vampirëve politikë e mediatikë që s’lenë plagë pa futur gojën e tyre të përdalë”.Në reagimin që kryeministri ka bërë, nuk ndjen as shqetësimin minimal për të kërkuar përgjegjësi personale për atë që nuk ka funksionuar, as empathinë për të kuptuar revoltën e atyre që kanë qenë të martën në plazhin e Potamit, as zemërdridhjen e atyre prindërve me fëmijë të vegjël që i drejtohen me ndrojë plazheve, nga frika e motorëve të pakontrolluar dhe skafeve maramendës, as zemërimin e atyre që kuptojnë për të disatën herë se cilët janë heronjtë realë të “policisë që duam”. 

Jo, askënd nga këta kryeministri nuk e përfill dhe pikërisht në ditën më të gabuar ai reket të ngulisë të vërtetën e tij absurde për relitetin, atë se ky është një sezon turistik perfekt.

  

Dhe e bukura është që në optikën e kryeministrit të gjithë ata, që ndihen të prekur, të revoltuar, të indinjuar, apo që nuk e besojnë ëndrrën: “Shqipëria, kampion rajonal i turizmit” nuk mund të jenë gjë tjetër veçse pjesë e çetave “të udhëhequra nga nongratat dhe nga ata me identitet të dyfishtë”.

Pra ky reagim me fjalor makabër, për të barabitur me Berishën apo Metën dhe për të etiketuar si çeta të opozitës këdo që ka shpërthyer qoftë edhe në mënyrë të ekzagjeruar, i prekur nga ngjarja e vrasjes së 7 vjeçares Jonada Avdia, tregon për mentalitetin e Edi Ramës, ndofta më shumë sesa mënyra si fiton zgjedhjet, se si bën luftën politike në parlament apo se si firmos për inceneratorët. Mendësia autarkike është e dukshme: Nëse shqetësoheni për pasigurinë e fëmijëve tuaj, nëse klithni për mosbesimin tek policia, nëse këkroni garanci dhe mbrojtje nga shteti për të cilin paguan taksa, jeni “non grata” si Saliu, apo spiunë si Iliri. Sepse në këtë vend nuk mund të ekzistojë e vërtetë tjetër përpos asaj që çertifikon Edi Rama.

©Lapsi.al

 

 


239 Comments

  1. Lapsi, artikulli është shum elokuent në krahasim me nje psikopat me kartelë që është në krye. Me atë (dhe kompani) nuk ka fjalë, por vetëm vepra, aksion, demostrata masive për t’i çuar në burg e në litar të gjithë.

   Ka kohë që i ka ikur koha fjalëve. Ata nuk janë njerëz, megjithëse duken si të tillë.

   1. PALLOSHI QENKA RROT KARI KOMPLET.
    E KA HAK DRUNE , VETE ESHTE TOTALISHT NE FAJ
    DHE FAJSON TE TJERET . MIRE KETE POR EDHE I OFENDON TE GJITHE’
    KAM FRIKE SE I ESHTE KREHUR BISHTI SHUME .
    NUK E KUPTOJ PSE E BENE , MOS NDOSHTA DO QE NE TE MERREMI ME TE E AI NGA NAHA TJETER TE BEJE VJEDHJE TE TJERA . NUK E KUPTOJ VEPRIMIN E TIJ .

   2. Miri, personalisht JAM KUNDER pjekjes ne hell te rames publikisht , si ngjarje per te vene mend te gjithe plehrat , mbetjet e monizmit ne shqiperi me ambicje pushteti!

    Por me keqardhje te them qe nese do ndodhte te siguroj qe duart NUK do me benin ti ndaloja , dhe goja sdo me nxirrte gjysem fjale!

    1. Të kuptoj, po rëndësi ka vullneti i njeriut, pavarsisht veprimeve që ai ndërmerr. Mbështetja është fillimi i një lëvizjeje.

     1. KM-ja i k**** mund ta kursente propaganden ne shenje respekti per vogelushen qe humbi jeten. Te kerkonte ndjese publike qe policia deshtoi, te kerkonte doreheqjen e Ministrit te Brendshem dhe Drejtorit te Pergjithshem te Policise pa hezitim publikisht. Po keta letyra do mbrojne mutin qe kane bere mullar vete.

    1. Lapsi ja fut tamam, vetëm se është shumë i kulturuar me një psikopat që është në krye. Tani duhet një vërshim popullor sa më shpejt, po i fortë ama…. Mos je gjë sahanlëpirës i Ramës?

     1. As jetoj fare ne shqiperi, lexoj lajmet dhe shoh qe keni shume urrejtje. Zbuteni shpirtin o shqiptare mjaft u helmuat me zor

     2. Gjynah se nji ven kaq i mrekullushem si shqipnia me ato plaxhet e saj te mbaj kto lloj njerzish kaq te poshter.ma mir ta shkerdhejn te hujt ta pushtojn vetem kshu noshta bin rehat.

    2. Dritan hila eshte me bythelepirsi ne kete histori kur thote se keto ndodhin ne bote,po te kishte qene fimija yt o tanpallehila a do kishe fol ne kete menyre apo tw dhimset rraca jote e pishter,por bq mbete bq sado qe te bej operacion plastik,ýyyyyy rrace e poshter qe per pushtet te kthen by… dhe llapen🤮🤮🤮

     1. Dritan hila i biri ylli hiles, shefi sigurimit ne shkoder e me tej , funderine qe ma marre ne qafe shume njerez, vaske orgocka, gruaja e tij polake qe e cmenden. Kur e pyeten kete beben e ketij mutit tha sme kujtohet ehu.., keta jane familjarizht te shpifur me soj e sorrollop

  2. Per te qene realist, kudo ne bote ka mafie por ne SHQIPERI MAFIA ka SHTET, kudo ne bote ka krim por ne SHQIPERI KRIMI eshte ne PUSHTET, kudo ne bote ka korrupsion por ne SHQIPERI KORRUPSIONI SUNDON, kudo ne bote ka padrejtesi por ne SHQIPERI PADREJTESIA eshte LIGJ, kudo ne bote ka banda por ne SHQIPERI BANDITET jane ne PUSHTET! Ky kafsha ANTINJERI & BANDA, qe ju i beni apel qe te sillet njerezishem, nuk merrvesh me fjale, KAQ!

 1. “Bemat” ,”skandalet” dhe “sukseset” e tua imagjinare nuk kane te sosur o i gjati ine dhe nuk ka si te ndodhe ndryshe . Kete mbolle e kete do korresh . Mbas çdo skandali ti vazhdon te persistosh e insistosh ne gomarllikun e radhes , biles guxon edhe te ofendosh e tu gerrhushesh nje populli te tere . Dje edhe patronazhistet ishin kundra teje , jo se nuk do te te votojne me por ajo qe ndodhi ishte makabritet , makabritet i veshur me uniformen e policit , atij qe supozohet se eshte mbrojteis yne .
  Po ti o i gjati ine nuk ndjehesh fajtor ne te gjitha keto “bema” te pushtetit tend ? Gjithmone keshtu do veprosh ? Edhe tani qe petet e lakrorit tend imagjinare ju ka dale boja ? Nuk dine te biesh ndonjehere “tuç’ dhe ta pranosh te verteten ashtu siç eshte dhe te thuash : Me Falni ?
  Tmerri ndodhi , a nuk dine te kerkosh falje ? A nuk dine te nxjerresh mesim nga pesimi ? Nese jo , athere hesht . Mos e cyt imagjinaten e marrezise tende ne infinit . Mos e cyt popullin . Duhet ta kuptosh kur eshte boll eshte boll . Dita e shpagimit eshte shume afer , aq afer saqe edhe ti si maria Antonete , qe nuk e kuptonte pse populli kerkonte buke , nuk do ta kuptosh dhe nuk do kesh kohe ta kuptosh .

 2. Nuk ishte i droguar as i alkolizuar , nuk beri manovra te keqija sesi ndodhi as ne qe jemi ekspert nuk e kuptojme por nje gje dime ta themi , komisari nuk kishte faj fare .Ju o milet doni te perdhunosni punen tone shembullore por nuk keni per tja arrit qellimit tuaj te mbrapsh . Policia jone eshte shembullore ,
  Kush eshte kundra mendimit tim te kete turp , kush perkrah mendimin tim bravo i qofte .
  Me respekt palloshi juaj qe ka hyre ne vitin e dhjete te sundimit .

 3. Unë për veti nuke di si ta konceptoje ragimin tënde sote dhe Ja pse thotë:

  Një ragime kote një ragime komplet i pa vertet. Edhe ti Ed Rame Turke Erdogani po bën politike dhe propagande një lloje si Sali vrasi dhe ilir hajdute spiun. Se pse rendi puplik si në rruge, si në plazhe, is në qytetet ështe ku threat kjameti. Se pse shefat e policise dhe shume police jane kriminel dhe të lidhure me krimin dhe
  me politikanet e korruptume si ai që vrave dje femine dhe kercenone se do i vrase akoma. Në qofte se ti e quane këta suksese dhe në rrregull dhe je i vet kenaqure. Ateher ti je i çmendure , delire dhe komplet jasht raliteti. Unë nuk di se si të ja vëje emrin ragimin tënde

 4. Perseja e vetme dhe me e madhe eshte sepse kemi politikane pidhropsha qe kthejne gjithshka ne anen e tyre kot pa lidhje

 5. Po ca leshin thoni mo ca leshin thoni se lat nam duke politizu cdo gje te mundshme. Ajo ngjarje ishte tragjedi dhe ishalla merr denimin maksimal fajtori po se ka fajin as Rama dhe as askish se ka te pa pergjegjshem qe nuk zbatojne regullat edhe ndodhin te tilla ngjarje

  1. Shtet rrugac me nje pjese populli plehre qe e voton dhe nje KM kriminel ky eshte realiteti
   Te gjithe ne miting per te rikujtuar ate engjell qe u mbyt nga nje punonjes shteti

  2. Cfar thua ti ore Geni? Kush e ka fajin qe nuk funksionojn drejtorit rajonale edhe institucionet perkatse qe meren me kte pune mor truthare i verbuar nga servilizmi? Me thuaj kush e ka? Pse a thua vetem ai skaf ishte dje ne gjith nregdeton shqiptar? Cfar flisni more te paudhe se keni ikur nga truri fare! Polici qe paguhet me taksat e shqiptarve vjen dhe ben trimin duke te vrare femijen sepse donte pak shijom te flladit te detit maj skafit si cub????? Kur sdini cthoni dhe cmendoni mos flisni fare o geniiiii! Ska faj rama thot! Boooooo mishin kokerr po ma ben nga indinjata ! QEP GOJEN DHE MOS FOL ! Ndonjeher heshtja eshte me mire! Mos prek plagen e njerzve !

   1. Nuk e kuptoj pse palloshi e nxit kete pune ? Ne vend qe te heshti vetem i hedh benxine zjarrit? Mos ndoshta do qe ne te merremi me kete pune dhe ky te vjedh nga ana tjeter me tendera bilionere ? Mos do te ndertoje ndonje incenerator tjeter? Nuk e kuptoj kete idiot

    1. Edhe po e beri i lumt bytha. Kush ka mend ben pare, kush ska pellet neper faqe gazetash te shtyje kohen 🤷‍♂️

  3. Geni që ta kuptosh ti – pushteti ka faj, sepse duhet të zbatojë ligjin me rreptësi për çdo skaf që shkel rregullat dhe afrohet pranë plazhit. P.sh. “nëse skafi futet në zonën e plazhit, drejtuesi dënohet me gjobë 1,000,000 lek dhe burg 6 muaj” dhe të zbatohet me rreptësi. Po ç’pret nga Ed Kokaina Kurva Hajduti dhe banda e tij ??!!

   Po Ti mos je gjë kripto-komunist fuks 80-leksh ?

   1. Ke shume te drejte sufllaqe e paemer. Berisha ka qene spiun i serbeve, Rama eshte miku me i mire i serbeve dhe i Vucicit. Kjo u vertetua edhe me qendrimin e para dy diteve ne lidhje me Kosoven.

  1. Droga nuk fal sado e paster te jet te shkeput nga realiteti. Por ska faj i gjati se femijet e tij bredhin me ekskort neper pushime prandaj si hyn gjembi ne kembe. Kur ishte ne opozite çirrej se fajin e ka saliu dhe tani qe ka nje dekade ne pushtet po ai e ka fajin .

 6. Se kemi 2 kriminela ne opozite qe do benin gjithshka qe qeveria te dale sa me keq qe ata te vijne ne pushtet , kjo eshte Pse- ja

 7. po ju them se nuk kemi të bëjmë me një agjent të thjeshtë. Sali Berisha ka qenë një agjent kalibri, një superagjent pak a shumë, i ngjashëm me Kim Filbin, apo me Esat Toptanin. Një agjent i shumëfishtë. Spiunët kanë një huq, që, pasi firmosin njëherë diku, nuk dinë të tërhiqen, por zhyten thellë e më thellë.O rrotkari ti me shume xxxx,ne cilin vend te botes pergjegjesia eshte e kryeministrit qe nje polic lac qe do te shesi pordhe me skaf si shume nga ju qe shkruani ketu ben aksident,pse nuk hani mut kur ne rruget e shqiperise behen me 100 aksidente automobilistike ju shkoni mbrapa foltores e partise Lekut dyshes spiunesh salih metaj

  1. ne cilin vend te botes nje polic i shkarkuar per droge , rikthehet ne detyra te tilla si si shef inpolicimit ne komunitet , ne cilin shtet te botes shikon police , edhe shefa po te duash qe kane vila , qe kane skafe … Per kete ka pergjegjesi KM edhe per faktin se vetem dy jave me pare po ne ate zone nje çift i ri pushuesin perfunduan ne spital ushtarak njeri prej tyre ne koma po per shkak se nje gomone deshte te afrohej ne breg … pra qe ta kuptosh ti ka pergjegjesi qe nuk funksinon shteti por duhet te ndodhe nje vdekje qe te shkarkohen ata qe mbyllin syte para shkeljeve te llacave me varse floriri , qe para dite bejne plazh e mbasdit ushtrojne trafikun e droges …. Shyqyr qe nuk ke qene ti ne ate plazh dhe ne ate moment …

  1. E shikon o pallosh qe sa here je ne veshtiresi ndersen bushtrat patronazhiste qe nuk kan as cipe e as nder ? e kupton tani qe ti je veçse nje vemje qe duhesh shkelur

  2. E vetmja gje per t’u shenuar ne komemtet e sufllaqeve, eshte koordimi i sulmit te tyre. Te tjerat jane te gjitha llafe tipike propagande. Por ajo qe eshte e rendesishme sot, eshte ngjashmeria e reagimit arrogant te Rames me reagimin dhe arrovancen e policig vrases diten e djeshme pasi kreu krimin. Duke dashur te fajesoje te tjeret, Rama ka bere autogol sepse e kka ttreguar qarte se pse ndodhin fatkeqesi te tilla. Shkurt, derrat nje turi kane dhe Rama ka po aq faj per ngjarjen fatkeqe, sa edhe vrasesi.

 8. Si nuk u ngopet nji her duke e fut politiken ne cdo ven. Lereni mor familjen e shkret se pak dhimbje kan po te meren dhe me pordhet e juja tashi

   1. o injorant ca lidhje ka partija ketu o cop mishi ca faji ka Rama ketu se del nje njeri dhe nuk zbaton rregullat e ka fajin Rama sipas surratit tat kjo nuk ka lidhje fare me partit o injorant po fajtori qe nuk zbaton ligjet te marr denimin e merituar dhe njerez te till ka ne qdo vend te botes o faraxhi rrugesh

   1. o qorr ti nuk sheh se cafar behet o injorant je mir nga trut e kokes po ai saliu yt i vrau 4 veta nga dritarja e kryeministris o debil qe nuk di cfar flet ajo famile humbi nje engjell kurse idjotet po e vrisni me keq duke e perdorur politikisht se dhe ai qe beri krimin si surrati juaji esht dhe duhet marr denim te rrept

 9. Ketij mund ti numerosh edhe 1.000.000 gabime por ai nuk pranon asgje .
  Mendja e tij eshte e bukosur nga paraja dhe pushteti .
  Ky e ka mendjen te beje tendera miliarda euro sepse aty po qe fitohet e fitohet shume .

 10. THONIN SE ISHE I MARRE POR UNE NUK E KAM BESUAR .
  NESE KETO FJALE JANE NXJERR NGA GOJA JOTE ATEHERE TURP TE KESH .
  TI NUK QENKE I MARRE ,TI QENKE ÇENDURIA VETE .

 11. shume e dhimshmr qe nje njeri i pa pergjgjegjshem te marri jeten e nje fmije 7 vjecare ne menyr mizore ai do burg te perjetcem

 12. Nje narcizist si ky nuk ka as empati, as i behet vone per njeri.

  Nder te tjera thagma flet per plazhe publike dhe rrjetin e vrojtueve ???????

  Me analfabetet dhe servilet qe komentojne nen siglat Oli, Ervis, Niko, etj. nuk ia vlen te merresh.

  1. Moj ana kush e drejton shtetin? Tiiii? Politika dhe politikberja e keqe ka kto pasoja! Detyrimisht do politizohet dhe ska shanc qe te na tregoni ju se cdo bejm! Ky arroganti ben politik se se kemi ven per bukurosh aty! Normalisht politikisht duhet te pergjigjet dhe te mar pergjigje! Boooooo cfar mentaliteti

 13. Nje aksident i tmerrshem ishte ai i djeshmi qe na beri te gjitheve te ndihemi keq por kte gje sduhet ta kthejm aspak politike sepse ska te bej me te

   1. ti Dori ke shume te drejte , çpune ka politika se nuk funksionon shteti , se polici me ate rroge qe ka ka vila , skafe , e heqin nga puna per droge dhe e emerojne te kujdeset per komunitetin , se para dy javesh nje çift i ri perfundoj ne spital ushtarak njeri ne koma po per shkak se nje skaf donte te luante ne breg bashke me pushuesit. As per inceneratoret nuk ka faj politika , as per çmimet e rritura ku qeveria arkton miliona nga referencat e rrituar dhe kompensohen vetem firmat e ndertimit , ndersa une edhe ti nuk marim asnje kompensim si fjala vjen greket qe marin kupon nga qeveria deri edhe per pushime , per ushqime po e po , kosovaret qe marin 100 euro per nje sasi te caktuar karburanti , maqedonasit paketa financiare per çmimet e rritura etj etj po nejse ti ke te drejte me sigurine ( ushqimore , rrugore , fizike etj ) , shendetin , arsimin dhe ndihmen sociale nuk duhet te bejme politike .
    Politiken duhet ta lidhim vetem me cilesine e koncerteve te Noizit apo me shown disa hajduteve te veshur me pushtetin e votave te blera me parate e disa nongratave apo personash te shpallur ne kerkim por qe vazhdojne te arketojne leke pa fund per pune te pakryera.
    Thirja se nuk duhet te politizojme eshte drama me e madhe per ne , ndersa budallenjt Italiane , Bullgare , Malazez shkojne ne zgjdhje nga 2 -3 here ne vit ne si popull perballemi me.kontraten katervjeçare megjithse e shnderruar ne paçavure pa vlere.

 14. Dita e djeshme qe e tmerrshme dhe shpresojme qe familjaret te jen me mir por mendoj qe komentet qe kane lidhje me politiken jan te teperta

  1. Si dallohen kurvat patronazhiste??

   Lexo kët sipër dhe ke modelin e fuges dhe lali erit. Me pak punë arrin ti dallosh ndryshimet midis ekipit të lali erit dhe fugës…

  2. ne cilin vend te botes nje polic i shkarkuar per droge , rikthehet ne detyra te tilla si shef i policimit ne komunitet , ne cilin shtet te botes shikon police , edhe shefa po te duash qe kane vila , qe kane skafe … Per kete ka pergjegjesi KM edhe per faktin se vetem dy jave me pare po ne ate zone nje çift i ri pushuesin perfunduan ne spital ushtarak njeri prej tyre ne koma po per shkak se nje gomone deshte te afrohej ne breg … pra qe ta kuptosh ti , K M ka pergjegjesi qe nuk funksinon shteti por duhet te ndodhe nje vdekje qe te shkarkohen ata qe mbyllin syte para shkeljeve te llacave me varse floriri , qe para dite bejne plazh e mbasdit ushtrojne trafikun e droges …. Shyqyr qe nuk ke qene ti ne ate plazh dhe ne ate moment …

 15. Mos u lodhni te bindni gomarin me fjale. Ky rastisi nga ata gomere qe pellet gjithe diten e perdite, madje edhe naten. Kur gomari ngul kembet ne balte, nuk nxirret nga balta me fjale. I duhet vene nje flake te bytha se vetem ashtu shkulet nga vendi.

 16. kjo eshte per te ardhur keq keta perfitojne ne te tilla raste shkoni shifeni punen tuaj se ai do marri denimin e tij

 17. Ti o pallosh ve dhjame nga fatkeqesia e te tjereve prandaj flet perçart .
  Kur ta ndjesh ne supet e tua do ta kuptosh o ligesi e gjalle

 18. Ndoshta gaboj por me menyren sesi flet , ky po perpiqet te pershpejtoje revolucionin . Ndoshta e kupton se i ka dale gjithçka nga duart e nuk e kap dot me dereziu .

 19. ai do marri denimin qe mertion per ate gje qe ka bere por dhe juve mos shpifni se ska faj rama per gjerat qe te tjeret bejne

 20. Patronazhisteve nuk u dhimset fare ai polici, jane gati ta pushkatojne me doren e vet ate horr, mund ti hane edhe zemren si kanibale, vetem e vetem te mos u preket politika e ndyre e rames.

   1. Problemi i Shqiperise eshte mentaliteti komunist dhe pushteti ne duart e pasardhesve te diktatures ! Kurre nuk kemi per tu bere demokraci sepse ka shume manipulues dhe njerez me dy fytyra Tragjedia qe ndodhi duhet ti japi fund Rames dhe presidenti mos te beje sikur nuk ka degjuar gje !

 21. TI JE VRASESI I VERTET O KURVE 2 METROSHE
  TI JE HAJDUTI I VERTETE
  TI JE KRIMINELI I VERTETE
  TI JE ANTISHQIPTARI O KURVE 2 METROSHE

 22. Per te qene realist, kudo ne bote ka mafie por ne SHQIPERI MAFIA ka SHTET, kudo ne bote ka krim por ne SHQIPERI KRIMI eshte ne PUSHTET, kudo ne bote ka korrupsion por ne SHQIPERI KORRUPSIONI SUNDON, kudo ne bote ka padrejtesi por ne SHQIPERI PADREJTESIA eshte LIGJ, kudo ne bote ka banda por ne SHQIPERI BANDITET jane ne PUSHTET! Ky kafsha ANTINJERI & BANDA, qe ju i beni apel qe te sillet njerezishem, nuk merrvesh me fjale, KAQ!

 23. Kurvat mavi edhe kur i vriste kepuca thonin “fajin e ka Saliu ” Sa shpejt e harruat. Tani kerkojne te mos politizohet.

  1. o idjot o injorant o goje qelbur si nuk ju vjen turp qe shani e di çfar jeni ju qe shkoni mbas sali non grades jeni ca idjeter ca debila ca injorant ca pijanece ca faraxhi rrugesh ja keto jeni ju ju jeni jasht njerzor

 24. PSE MOS PRITNI NOJ GJO TE MIRE JU NGA KY BASTARD QE THA M”KA QI BABA GRUN NE MES TE GJYGJIT. MJER NE ME KTE SHERR SHEJTON QE NA KAN VU NE KRY.

  1. Ju ka zene droga e palloshit apo ja keni fut ndonji vize gjithe ju muter patronazhiste?
   Nje nga zgjidhjet eshte dhe overdoze,
   Ishalla ju ze fytin pergjithmone.

  1. ku njini mortje ju o kurva te kuqe ,
   ku dini respekt ju o kurva mavi
   per partine ju kaloni mbi kufoma o plehra per incenerim

 25. Edvin Rama te qifsha te gjithe robt!
  Edvin Rama te qifsha te gjithe robt!
  Edvin Rama te qifsha te gjithe robt!

  1. frida Bora Alerta Erisa eda Elisa Ada arta Ana dea…e njejta KURVE!
   Edvin Rama te qifsha robt dhe keto te 10-ta e mesiperme qe te bekerkan gojore!
   Edvin Rama….si me lart!
   Edvin Rama….si me lart!

 26. Z Kryeminister

  eshte nje turp i madh qe sot, diten kur familja vajton engjellin e tyre, Ti mburresh me sezonin turistik. Ky sezon turistik qe ti mburresh i morri jeten vajzes 7 vjecare.
  Kritikat per ty nuk kane te bejne me cilesine e sezonit turistik por me ata qe ti i emeron ne krye te policise se shtetit dhe duhet te mbrojne jetet e njerezve.
  Sa per cilesine e sezonit, ngjarje si kjo e djeshmja i bejne emigrantet te mendohen 100 here perpara se te vendosin te bejne pushimet me njerezit e tyre ne Shqiperi.
  Une besoj se nje qeveritar i pergjegjshem duhet te reflektoje per ato qe ndodhin e jo te fajesoje opoziten sepse ngre zerin.
  Gjithashtu besoj se ti as ke qe e as nuk do te jesh ndonjehere nje qenije e pergjegjshme.

 27. ju sugjeroj te ndihmoni ate familje te shkrete dhe jo te mereni me politike.Do mare denimin qe meriton ai njeri dhe kaq.

 28. Kryeministri yne gojecthurrur perdor gjithnje sulmin per tu mbrojtur, genjeshtren per zanat dhe bojra e reklama per politike.

  Se si ishte sezoni e dine shqiptaret qe pushuan nga jugu ne veri, madje pak dite me pare Rama akuzoi bizneset e jugut per cmimet dhe levdoi paketat turistike te Greqise, Malit te Zi e Turqise.

  Mediat ne kor kane njoftuar mungesen e vrojtuesve ne plazhe, se bizneset qe zaptojne bregun me cadra nuk pranojne t’i paguajne.

  Do te ish mire qe policia te beje nje liste te viktimave nga mjetet motorrike cdo vit, ne Ksamil, Vlore, Sarande e gjetke dhe mes tyre edhe te huaj.

  Pa garantuar sigurine e jetes, Shqiperia do te kete per turiste aventuriere, perverse e mafioze qe fshihen nga Drejtesia ne vendet e tyre.

 29. Rama ka bere te pamunduren per te sjelle rregull ne kete vend.Ky shtet do te behet vetem me ramen dhe per kete gje ai do ta sjelle rregulla strikte.Fatkeqsia e familjareve po nuk mund tia veme fajin rames

  1. frida Bora Alerta Erisa eda Elisa Ada arta Ana dea…e njejta KURVE!
   Edvin Rama te qifsha robt dhe keto te katerta e mesiperme qe te bekerkan gojore!
   Edvin Rama….si me lart!
   Edvin Rama….si me lart!

  2. frida Bora Alerta Erisa eda Elisa Ada arta Ana dea…e njejta KURVE!
   Edvin Rama te qifsha robt dhe keto te 10-ta e mesiperme qe te bekerkan gojore!
   Edvin Rama….si me lart!
   Edvin Rama….si me lart!

   1. o injorant o idjot qe nuk di cfar flet per sa koh qe sali non grada ka injorant si puna jote keshtu do vazhdoji duke hedhur balt ne qdo vend duke politizuar qdo gje saliu lef nje her ham kurse ju idjotet mbas saliut ham ham ham ham

  3. O erisa ke shkrujt dhe nje here qe te vjen keq dhe seshte politik! A po shkruan se te vjen keq apo po shkruan qe te na hipnotizosh qe seshte politik? Ke mi zemer ke do na ngulisesh ne mendie! Po eshte politik qe cke me te! Nga politika zgjidhen ata qe ven rregullat edhe mjaft! Boooooo boooooooo boooooo te vesh duart ne koke! Seriozisht!

  1. Frida Bora Alerta Erisa…..
   Edvin Rama te qifsha robt dhe keto te katerta e mesiperme qe te bekerkan gojore!
   Edvin Rama….si me lart!
   Edvin Rama….si me lart!

  2. Fajotri nuk do mar denimin qe i takon sepse i plotfuqishmi, mbreti i qiejve dhe perendia e tokes , lartmadhnia dhe shkelqesia e tij zeus edi nuk mund ta lejoj se i shkermoqwt propaganda dhe i bie kjo keshtjella prej rere qe ka ndertuar ne token tone te begate! Gjithsesi ua siguroj qe fajin e ka saliu! Ai duhet denuar!

 30. Edhe gomar te ishe o pallosh 2 metrosh prape do kishe kuptuar diçka e do kishe pranuar gabimin .
  O je tamam gomar ose je i lig . Une mendoj se eshte e dyta .

 31. Perseja kryesore se është një antishqiptar.Dhe si tillë të konsiderohet.Kete e them per ata shqiptarë socialistë dhe besoj që janë të shumtë.

  1. Ike rrot kari. Shqiptaret rac avdallash. Vetem armiq, komplote, dyshime kane per kedo e gjithcka. Futi i tas llall pall kari

  1. Kurvat patronazhiste me keqardhjen e tyre fake në aksion për rikuperim imazhi

   Kurvicke, e more çerek sufllaqen sot??

   vemje!

 32. Ku jane ato vipet e vipat shqipetare qe rrijne gjithe diten ne istagram duke nxjerre gjoksin e bythet, perse asnje komente per kete vrasje te nje femije qe po lahej ne breg te dtetit.

  Bojkot te gjithe ketyre plehrave, Fifi, Alban Skenderaj, Elvana Gjata, etj

 33. E cna cat trapin. Gjynah femija qe iku. Po me gjynah jeni ju qe villni vrer e ligesi ter diten per te shtyre kohen. Parazita. Beni me i pune. Ose akoma me mire vrisni veten, te pastrohet ky vend nga varikarsat dhe ankimtaret 24 orsh

  1. Ke pak turp? Edhe nje plak prostitute do te skuqej nga emri qe ke vene o te qift kina burat e fisit se grate dujet qe i paske karakurva

  1. o te qift kina none
   o te qift afrika mamin
   Ti je nga ajo rrace kurve qe do partine me shume she atdheun o gjak karakurve

 34. Hajdeni ma merrni iher ngoj edhe hidhni kshu lajmesh sju vje turp. Ikni mor viktima mbeshtetni familjen e vajzes se kan nevoje

 35. Tragjedia e vertete jeni ju te lapsi.al se jeni me ua shkerdhy kaptinat se sjan lajme qe nxirren kto mor kokrrat e varikarsave

 36. Po ikni mor jua prefsha pemen e familjes me sharr mos postoni kshu se do i shtini tmerr me shum familjes se goces

  1. bravooooooooooooooooo
   te rroje partia
   partia mbi te gjitha
   rrofte lideri yne i pa gabueshem pallosh kurvaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 37. Sa here kane ndodhur fatkeqesi te ketij lloji njerezit kane gjetur nje tabele qitjeje pa baze per te drejtuar gishtin po seshte e drejte eshte veprim injorant

 38. Me ju numru ju te paftyrve te PD sa lloj pislliqesh kan ndodh ne kohen tuj ve duret ne kok turp tju vi qe ja njisni fajin tjerve

  1. Rrafmona fillo numero nje here! Ishalla di te numerosh se per te shkruajtur spaske haber! Nejse ke koh dhe ti! Sa per kta qe jan te pakenaqur nga shkrimet e ktij portali ju sugjeroj te kaloni ne cdo portal tjeter te lexoni dhe te mburreni me arritjet e zeusit shqiptar! Quhet liri mendimi qe jo ju por edhe 100 mil te tjere si ju te vijn te ankohen sdo ta ndryshoni dot faktin se njerzit jan te lire te mendojn si te duan! Tani qetsohuni me kte indinjaten qe ju paska kap se kritikohet zeusi shqiptar dhe lerini njerzit te shprehin cfar te duan ! Fajin e kam une qe ne bregdeyin shqiptar qarkullojn mjete lundruse qe jan rrezik per pushuesit dhe jasht cdo parametri! FAJIN E KAM VETEM UNE ☮️

 39. U leshuan injorantet te mbrojne te paudhin,kujtojne se sasia e komenteve debile ka rendesi;
  Te gjitha komentet tuaja,nuk vlejne vetem sa nje koment i shpirtit te lire,sepse i keni me pagese,dhe dihet qe kurvat nuk kane as vetevlersim,jo me te vleresohen nga te tjeret!

  1. jane partonazhist me pagese
   po u dhe leket , i qine si te duash e sa te duash .
   Jo vetem keta por i merr te gjithe si fis se jane fis kurvash qe vene partine mbi shqiperin
   me pak fjale degjenerata te pantetuara

 40. 400 të vdekur në vit ka Italia nga mbytjet apo aksidentet ujore; disa herë më shumë se Shqipëria e krahasuar për frymë popullsie, por askush nuk merr arkivolet të shkatërrojë vendin. Njeriu që la 3.700 të vdekur në mandatin e parë dhe një shtet të shkatërruar, nam i cili do të na shoqërojë edhe në 100 vitet që vijnë; njeriu që bashkë me familjen hodhi në erë 26 shqiptarë në Gërdec dhe vrau 4 veta në mes të bulevardit,hajde port Hale qe mbush rreshtat vetem me ramen dhe po mer klikime,e keni kuptuar o gazekare qe vetem me ramen fitoni klikime qe perkthehen ne lek

  1. o njerez ju kujtohet ajo tragjedia ne himar ne vitin 2012 ku hmben jeten studentet per shkak se ra autobuzi ne gremin dhe ather ne pushtet ishte sali berisha dhe perse ju portalet e medjat dhe ju injorantet qe shani perse nuk that athere tragjedia faji i sali berishes sepse ju jeni te shitur tek sali berisha

   dhe ty o lapsi o sherbetor i sali berishes te vije turp qe po perdor nje tragjeti politiksht sali berisha dhe ju kazanet bashk me ju injorantet thoni ishalla ndodhin tragjedira qe ne te shajim Ramen ja keto jeni ju

 41. Politikë me vdekjen e një fëmije, nga njeriu që ka mbi kurriz një mal me vdekje,masturbim total nga shpellkare qe dyshja e spiuneve e agjente te udb salih metaj bisturia e mundesi i ka perdhunuar trute prej 30 vjetesh dalin me uredher duke komentuar

 42. Fajin prape e ka Saliu o prostitute e kuqe????
  Ju doni rraf e qi tre here para dhe tre here pas buke o prostituta te lindura

 43. Fatkeqësi e madhe vdekja e vogëlushes Jonada 7 vjeç. Pyetja kryesore është: Ku ishte Zoti në ato momente? Pse nuk e shpëtoi Jonadën? Ja pra që Perëndia nuk ekziston, kur duhet ajo nuk është. Në fakt, në 45 vite diktaturë pseudo Zoti në qiell e la këtë popull në mëshirë të gjakatarit Enver Hoxha. Këto 3 dekada pseudo demokraci e la Shqipërinë në dorë të hajdutëve ish spiunë sigurimi, apo pinjollë e pasardhës të bllokmenëve të dikurshëm.

  Në Bibël thuhet se: Çdo njeri t’u nënshtrohet autoriteteve që ka mbi vete. Sepse nuk ka autoritet që nuk është nga Perëndia. Të gjitha autoritetet janë caktuar nga Perëndia …

  Pra populli shqiptar duhet t’i bintet Ramsesit pavarësisht se si sundon ai, sepse atë aty e ka vënë Zoti. Pyetje: Po atë policin që vrau Jonadën, kush e vuri në atë post, kush i dha të drejtën të lundronte me gomone në breg? Rama apo vartësit e tij. Kush e vuri Ramën kryeministër dhe e lë aty të bëjë hajdutllëqe e maskarallëqe? Zoti. Ja pra, që fajtor për Jonadën është Zoti.
  Atëherë pse i kërkoni llogari Ramës? Pse kërkoni dorëheqjen e ministrave Çuçi&CO? Dilni protestoni kundër Zotit, kundër mashtruesve të fesë, kundër priftërinjve e Hoxhallarëve.

  P.S: Kur ndodh ndonjë gjë e mirë, thonë e bëri mbarë Zoti se ai kontrollin gjithshka. Kur ndodhin fatkeqësi, nuk e akuzon njeri Zotin, merren me humanët. A janë popull frikacakë apo debila, apo të dyja bashkë, kjo ha debat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.