• |
ide | kryesore

Detaje të reja/ Si ndodhi rebelimi në burgun e Peqinit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Detaje të reja kanë dalë nga ngjarja e rëndë e ndodhur në burgun e Peqinit ku 3 të paraburgosur kanë pasur një rebelim dhe janë konfliktuar me efektivët e policisë.


Bëhet fjalë për Kastriot Likjan, Arlind Dajën, Kreshnik Ibraliun të cilët janë rebeluar duke mos iu bindur urdhrave të policisë.


Fillimisht 2 të burgosurit janë përleshur me një të burgosur e tretë. Policia ka ndërhyrë, por të burgosurit kanë goditur efektivët. Për 3 të burgosurit do merren masa nga drejtoria e Burgjeve. Ata janë në burg me akuza për vjedhje dhe dhunë në familje.


1 Comment

  1. Armina Mevlani: S’e dija fare se kush ishte Shkëlzen Berisha. Më pëlqeu nga pamja që në momentin e parë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.